Opel Zafira 1.8

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

forisjakub@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2016 22:16
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira 1.8

Príspevok od používateľa forisjakub@gmail.com »

Dobrý... chcem sa informovať nejaké skúseností s montážou LPG do auta Opel Zafira 1.8 85kW, motor X18XE1. Má nabehané 200 tisc.. proprsím skúsenosti, rady, odporúčania, pre a proti... Ďakujem :2f93:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Teda v prvom rade musí byť motor v perfektnom stave,aj po elektrickej stranke aj po mechanickej stranke

myslím tým zapaľovanie a tiež vole ventilov,treba skontrolovať, ak budu hlavne vyfukové O.K. teda na hornej hranici potom je šanca,že dalších 200 000 km motor zvladne na LPG v pohode,aby nebolo treba riešiť vole ventilov po trebars 80 000 km prevadzky na LPG
lebo tieto motory su na to nachylne...

v druhom rade treba montáž LPG zveriť takej dielni,kde vedia system aj dobre NASTAVIŤ ,nielen poprikrucať jednotlive komponenty a ponaťahovať kabliky... :40bd:

Mam podobný motor tu su moje skusenosti :

chevrolet-orlando-1-8-16-v-t49069-60.html
forisjakub@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2016 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forisjakub@gmail.com »

Tak zafiru máme už 6 rokov bez žiadnej poruchy motora ani elektronickej časti... a tiež čo je u oplov známe že papaju olej.... tak do tejto :-\ od výmeny do mymeny oleja nedolievam ani kvapku.... a to jazdí sa na nej dosť živo :40bd: keď by mi vydržala len ďaľšie 100 tis km bol by som spokojný :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Má to 5 mm stopky ventilov,to je paródia na ventily,tam už iné ako plyn ani nechýba
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

ja som daval montovat v oktobri do sandera LPG v Sturove a max spokojnost , krasne nastavene lpg , clovek ani nepostrehne kedy prepne z benzinu na LPG , spotreba dobra , zatial najzd okolo 15 tisic a bez problemov , par aut mi robili v sturove a vsetky ok na lpg ,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám Zalaba,ale je to jedno,štúrovčanov obchádza dobrý chýr.To že chlapci sú dobrý ale nezmení konštrukciu motora a jeho vhodnosť,to čas (km) preverí,a oni s tým nič nenarobia.
forisjakub@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2016 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forisjakub@gmail.com »

mhlavaty napísal:Má to 5 mm stopky ventilov,to je paródia na ventily,tam už iné ako plyn ani nechýba
Pre porozumenie - takže nemám váhať a dať LPG ?
forisjakub@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2016 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forisjakub@gmail.com »

miroslav114 napísal:ja som daval montovat v oktobri do sandera LPG v Sturove a max spokojnost , krasne nastavene lpg , clovek ani nepostrehne kedy prepne z benzinu na LPG , spotreba dobra , zatial najzd okolo 15 tisic a bez problemov , par aut mi robili v sturove a vsetky ok na lpg ,
Ďakujem za info... ja som z okolia Prešova takže servis najskôr v Prešove alebo Košice.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Netreba ZBRKLO utekať do najbližšieho montažneho strediska

väčšinou s tým nie su dobre vysledky... :38eb:

Na celom Slovensku je menej ako 10 montažnych stredisk, kde su ozaj vynikajuci odbornici a rozumenju sa tomu,čo robia..

Vycestovať na montáž možno 200 a viac km sa v tomto pripade určite oplatí !

V sekcii LPG je niekolko tem o tom KTORE su najlepšie montažne strediska LPG.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Opel v plyne bol asi najväčší omyl , ktorý sa mi prihodil za 30 rokov s LPGčkom. Motory s príponou XE - 16V, dve vačky , retiazka na rozvody a hlavne EGR ventil v benzínovom motore. Plyn má vraj "kyslé" spaliny ktoré sa nemôžu vracať naspäť do sania inak hrozí prúser. Keď mi umrel prvý motor , zohnal som druhý z búračky kde nikdy plyn nebol. Milan mi ho prehodil a keď som bol na nastavenie plynu v Štúrove , chalani mi radili , vyhádž ten plyn von lebo obanuješ. Neveril som a po cca 5t km išlo do prdele celé auto. Inak rád by som sa zadávatela opýtal na spotrebu - lebo to isté sme mali na firme a žralo to aj trávu okolo cesty . 11L menej na palubáku ako priemerka nikdy nebolo. :40bd: :40bd:
Sorry , že som taký Opel - negatívny :40bd: :40bd:
PS: ten prvý motor z Opla ešte leží na dvore , ak by niekto mal záujem DARUJEM ho aj s príslušenstvom na výskum. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
forisjakub@gmail.com
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 12.12.2016 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forisjakub@gmail.com »

Spotreba je 8 - 8,5 Litra... táto verzia palubák nemá ročník 2000...85kW motor X18XE1

potom mám ešte jednu zafiru rok 2001 92kW motor X18XE a palubák ukazuje priemernú vždy 8 L ... len to že žerie olej cca 1L na 4000 km
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa linuser »

Aky je to rocnik? Ako tu uz mhlavaty pisal, tento motor nie je vhodny na prestavbu LPG kvoli ventilom. Renomovanejsi vyrobcovia LPG zariadeni maju takzvanu ciernu listinu a tvoj motor je tam spomenuty napr u PRINSu.

https://www.autogastanken24.de/document ... 081107.pdf
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

v espere mi gm motor natocil pekne palky km a vydrzal, v tej dobe to mala aj kopa taxikarov a slo to donemoty...ale ako autolaik netusim ci sa bavime o tom istom motore ako v tvojej zafire
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pozri , moja rada je taká ako som pisal hore .

daj skontrolovať voĺu ventilov vyfukových a ak bude tam niečo okolo 0,28 + - , tak tam DAJ namontovať nejaky system

ak sa dá , tak podtlakový system nejake Lovato,
NIE SEKVENČNÝ !!!

A budeš tankovať hocjaky plyn hocikde , budeš jazdiť PIANKO do 4000 r.p.m.
včas meniť olej v motore to znamená každých 10 000 km
a ten motor tych 200 000 km VYDRŽÍ :4012:

Ak bude voľa ventilov menej ako 0,20 + - tak sa vykašli na to
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

oco13 napísal: Keď mi umrel prvý motor , zohnal som druhý z búračky kde nikdy plyn nebol.
Hmmm,takze otrava plynom.Zadusil sa :200:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných