Opel zafira 1,4 turbo, 103kw benzin+lpg skusenosti

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
majko246
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23.09.2008 21:25
Zdieľať na Facebook

Opel zafira 1,4 turbo, 103kw benzin+lpg skusenosti

Príspevok od používateľa majko246 »

Zdravim, chcem sa podelit o svoje skusenosti s uvedenym autom, zakupene bolo pred 4mesiacmi ako cisto nove, za 4 mesiace som nabehal cca 14500km. Spotreba fajn, komfort fajn, jazdne vlastnosti super. Ale: auto zacalo po tomto najazde km klepat. Opel assistance mi samozrejme hned ako som zavolal na linku poslal odtahovku. Vravim si, perfektny pristup. Moje nadsenie ochablo hned akomi volali zo servisu. Vraj napojili sme auto na diagnostiku, nevykazuje ziadne chyby. Pre mna to znamenalo zaplatit odtah aj servisne ukony...Potom ako som tej drzej slecne s ktorou som volal jemne vynadal, poskytla mi cislo na pana ktory vykonaval servis. Dohodli sme sa ze v pondelok rano tam pojdem a objasnim zavadu. pridavam odkaz, ak toto niekto nepocuje, nema co robit pri autach: https://www.youtube.com/watch?v=0mluECs10bo
Poradte ak viete ako postupovat,mam nervy ze by som niekoho zabil
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to su tie retazkove motory moderne :-(, ale aspon vidis naco je dobra zaruka a diagnostika...obidve na rovnako, mal si sa opytat ci aj deravy vyfuk im ukaze diagnostika :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Hm mal som podobný problém tsi odvtedy žiaden turbo benzín... Aj keď momentálne predávam SPORTAGE 1.6 gdi pozerám pozerám a nájsť jednoduchý motor po roku výroby 2013 umenie... Tsi nikdy viac, opel z tvojho prípadu taktiež nie, zostáva asxko s 1.6 ale je to lenivehsie ako moja gdi teraz... Posledná možnosť mazda 2.0 skyactiv CX3 s 88kw ale vážne neviem, Vitara tiež robí 1.4 turba, Honda 1.5 turbo nové... Človek by aj kúpil 2.5 benzín jednoduchý a nalial tam 13 litrov benzínu s tým ze ma čistú hlavu ale mazda a subaru nad 30 000 eur... Bábo porad... a na tvojom mieste by som im nechal kľúče na stole, spísal závadu ak by odmietali spísať aspoň 3 x urobiť za každým protokol o zavade a riešiť to vrátením... Veľa šťastia aj keď to bude na dlhé lakte... :4012:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Veď sa treba brániť - že diagnostika nič neukazuje neznamená že nie je chyba - trvám na reklamácii a odstránení chyby - ak nie v jednom tak inom servise plus volám-píšem zastúpeniu - auto nepreberiem alebo ak preberiem nezaplatím. Plus je tu obchodná inšpekcia tiež môžu poradiť.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Treba pisomne zaslat reklamaciu. Ako prilohu priloz usb kluc s touto nahravkou. Na zaciatku nabravky natoc aj vin cislo.

Reklamaciu zasli doporucene.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Cobo, hladku benzinovu atmosferu najdes v toyote. Ci 1.8 u cehaerky alebo 2.5 u ravky. Elektromotor ako bonus.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Predovšetkým, nemal si nič platiť. Diagnostika neukáže mechanickú závadu, toľko by servis mohol vedieť.
Kúpil si nové auto práve kvôli záruke, tak nech sa starajú. Vôbec sa s nimi o tom nebav - alebo to opravia, alebo nech vrátia peniaze, banda... Na sladké rečičky pred kúpou, na to by ich bolo, ale reklamáciu uznať, to ani bohovi.
Ty nie si súdny znalec v obore motorových vozidiel, takže nie si povinný ovládať diagnostiku a servis áut. Na to sú oni, autorizovaný servis.
Tak nech sa starajú... Správne by ti mali vrátiť aj prachy za odťah, škoda, že si im to už zaplatil.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

cobo77 napísal:Hm mal som podobný problém tsi odvtedy žiaden turbo benzín... Aj keď momentálne predávam SPORTAGE 1.6 gdi pozerám pozerám a nájsť jednoduchý motor po roku výroby 2013 umenie... Tsi nikdy viac, opel z tvojho prípadu taktiež nie, zostáva asxko s 1.6 ale je to lenivehsie ako moja gdi teraz... Posledná možnosť mazda 2.0 skyactiv CX3 s 88kw ale vážne neviem, Vitara tiež robí 1.4 turba, Honda 1.5 turbo nové... Človek by aj kúpil 2.5 benzín jednoduchý a nalial tam 13 litrov benzínu s tým ze ma čistú hlavu ale mazda a subaru nad 30 000 eur... Bábo porad... a na tvojom mieste by som im nechal kľúče na stole, spísal závadu ak by odmietali spísať aspoň 3 x urobiť za každým protokol o zavade a riešiť to vrátením... Veľa šťastia aj keď to bude na dlhé lakte... :4012:
Mám turbo benzín, ale 3,0 a ide to bez problémov. A pri 400 koňoch mám za tento rok priemer 10,4 a to nejazdím na spotrebu. Malé motorčeky majú tú výhodu, že majú pri rovnakej spotrebe tretinový výkon a polovičnú životnosť ako veľké motory.

Ale aby som ti aj odpovedal: Tiež si lámem hlavu, čo najbližše kúpim, lebo chcem veľký motor, veľký výkon a nepriamy vstrek, aby išiel dať na LPG.
Vyšiel mi z toho Dodge RAM 1500. Ostáva len vyriešiť drobný problém, ako s tým parkovať v meste :d :D
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

potlacite celu soru.. :40bd:
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Ahoj, robí ti to pri oboch palivách???
majko246
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23.09.2008 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majko246 »

robi to pri obidvoch palivach ano. Ten splynovac ma taky specificky klepkavy zvuk, ale na to ma upozornili, ze ten landi renzo jemne klepka. Tento zvuk je najintenzivnejsi pri studenom motore. Kazdopadne dnes rano tam idem vysvetlit problemy. Budem informovat co mi povedali.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

nemas co vysvetlovat. Auto do pol roka - to, ze nema chybu preukazuje predajca!

:4012:

Podaj reklamaciu, maju 30 dni na odstranenie, inak odstup od zmluvy a ziadaj peniaze naspat.
pvlcko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.05.2010 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pvlcko »

majko246: ahoj, ako si doriesil ten problemovy zvuk? Mam rovnake auto kupene v priblizne rovnakom case (odozdane do uzivania v 06/2018) a taky isty zvuk pocujem tiez. Nie sice az tak silno, ale takmer isto je to to iste. Frekvencia zvuku zavisi od otacok motora, ked pridam, aj zvuk sa opakuje castejsie. V servise technik pocuval, skumal ci nieco niekde nie je uvolnene a uzavrel to, ze asi zo spalovacieho priestoru ro ide, ze asi ventil klepe. A ze zaruka na motor je 5 rokov, tym to uzavrel... Moc som s stym spokojny nebol, ale povedal som si, ze ok, budem to sledovat ci sa to nejako casom bude menit.
majko246
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 23.09.2008 21:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majko246 »

Ahoj, no vymenil sa ventil, spravili to v záruke po mojom naliehani. Plyn funguje odvtedy super, to klepanie sa zjemnilo. Klepe ventil toho LPG systému, takže by to malo byť ok
pvlcko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.05.2010 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pvlcko »

Mne to ten zvuk robi aj na benzin a aj na plyn, pocut to len vonku resp. pod kaporou (z vnutra auta nie). Tym my vychadza, ze to nemoze robit vstrekovac benzinovy ani plynovy (inak by to pri tom druhom palive nerobilo).
Ventil je nieco ine (je tam 2x vyfukovy a 2x nasavaci na kazdom valci), nema suvis s pouzitym palivom. Co presne ti teda vymienali?
A pred vymenou ti plyn nesiel dobre? Mne motor zatial ide dobre aj na plyne aj na benzine (aspon zom nic ine nepozoroval okrem toho zvuku).

Neviem co presne myslis tym "ventil lpg systemu". vdaka za ochotu :)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných