Opel vivaro benzín skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Opel vivaro benzín skúsenosti

Príspevok od používateľa kob »

Chlapi zdravim vas. Chcel som sa spytať či ma niekto skusenosti s oplom vivaro 2,0 benzín. Chcel by som to ako dalšie auto do firmy no nemám s touto motorizáciou v tomto aute skúsenosti. Diesel je mi jasný ale benzín neviem. Sú tu za dobrú cenu asi z oper. lízingu. dajte niekto info že aký je to motor. Ostatných mechan.častí sa neobávam hlavne ten motor. Dikes :300f:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pre dodávku si neviem predstaviť taký motor, to je motor tak do Partnera, či osobáku. Aj ked prevodovka môže byť vyskladaná tak že to ide, ale v tom prípade sa to prejaví na spotrebe
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tiež by som ho bral asi len na prevážanie papierových krabíc alebo iného materiálu do 200 kg...
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

Chlapi je mi to jasné že ten motor neni výkonovo žiadna strela mne sa skor jednalo o spolahlivosť. Auto by nebolo vytažené cely rok najme však v lete pretože rozvážame pre največšý pivovar na slovensku výč,zariadenia. Teraz som kupoval nového boxera a je mi jasné že čo sa týka spotreby sa asi približovať nebudem no skor ma zaujimala spolahlivosť toho motora ak ma niekto skusenosti prip, v akom aute sa ten motor este pouzival. Dakujem
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ak ho chceš kúpiť, tak ho daj prerobiť na LPG (ak sa dá), inak sa ho už asi nikdy nezbavíš. Na českom autobazári 88 naftových a 1 benzínový :-)
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

ved ja mam take podozrenie ze aj to je na plyn prerobené lebo som ich zaregistroval nejako pred mesiacom len vtedy to nebolo pre mna z urciteho dovodu zaujimave a vtedy som si pri všetkých všimol že su prerobené na plyn. Mna len stále zaujíma či ten motor bol aj v nejakých iných autách. Kolega má trfikov v dízli a je spokojný. čo sa týka mechanických častí žiadna poruch len bežný spotrebák. motor tiež ok. Ja mam zlé skúsenosti so staršými dodávkami. Už som kúpil dve a vždy som sa opálil tak preto teraz tak špekulujem aby to nedopsdlo zlee. Jedná sa mi najme a hlavne o to aby to bolo spolahlivé. :3906:
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rxe »

ja by som sa chcel zase opytat ze preco nie Benzin, ja ked som zhanal taketo benzinaky tak neboli.ine ako benzinak by som nechcel- samozrejme ze to treba dat na lpg. ten motor je klasika 2,0 16v to co maju laguny II konstrukcne je to to iste aj 1,8 16v.tam sa ti nema co posrat ! nie ako u kachlovych motoroch, niekto ak si kupuje taky to typ auta tak chce jazdit , nie pretekat.takze ja by som urcite nevahal .!!
kob
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 22.04.2011 19:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kob »

Potrebujem to ako som povedal najme na to leto. Spotreba tam nehrá až takú velkú úlohu. Auto si na seba zarobíj jedná sa mi hlavne o to aby ma to niekde nenechalo. Zažil som si už pár nepríjemných chvíl ked plná dodávka a odtah niekedy aj cez 50 km do servisu. Najme tomuto by som sa chcel vyvarovat. Dalšie vec je že sú tu tie valníky za dobrú cenu a s jasnou servisnou historiou.
jackboy
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 18.09.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jackboy »

rxe napísal:ja by som sa chcel zase opytat ze preco nie Benzin, ja ked som zhanal taketo benzinaky tak neboli.ine ako benzinak by som nechcel- samozrejme ze to treba dat na lpg. ten motor je klasika 2,0 16v to co maju laguny II konstrukcne je to to iste aj 1,8 16v.tam sa ti nema co posrat ! nie ako u kachlovych motoroch, niekto ak si kupuje taky to typ auta tak chce jazdit , nie pretekat.takze ja by som urcite nevahal .!!
https://www.google.sk/search?q=vodic+uh ... =firefox-a
lukas1400
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1400 »

Zatial nepredbiehajme a pockajme si, ako skonci vysetrovanie. LPG je jedna vec. Nevies, ci to nemontoval nejaky fuser za 200 € a majitel si mozno zohnal pouzite lpg, ale to su len konspiracie, cize nemusi byt pricina len samotne lpg, ale moze to mat co docinenia so zlou instalaciu, resp. vadnym splynovacom.
lukas1400
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 01.03.2012 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas1400 »

a este nieco: nikto zatial nepotvrdil, ze tam splynovac vobec bol, ale vzhladom nato, ze je to amerika zijuca svoj zivot na Slovensku, je to viac nez pravdepodobne.
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rxe »

jackboy napísal:
rxe napísal:ja by som sa chcel zase opytat ze preco nie Benzin, ja ked som zhanal taketo benzinaky tak neboli.ine ako benzinak by som nechcel- samozrejme ze to treba dat na lpg. ten motor je klasika 2,0 16v to co maju laguny II konstrukcne je to to iste aj 1,8 16v.tam sa ti nema co posrat ! nie ako u kachlovych motoroch, niekto ak si kupuje taky to typ auta tak chce jazdit , nie pretekat.takze ja by som urcite nevahal .!!
https://www.google.sk/search?q=vodic+uh ... =firefox-a

bez komentara
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Po havárii vyteká benzín hocikedy a zapáliť sa môže ľahko od kadečoho. Na rozdiel od LPG. Ale bulváru stačí len spomenúť, že auto malo plyn...
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rxe »

presne si to trafil resp. vedel .aa ja som nechcel reagovat lebo som vedel ze toto niekto napise za mna., len ma to uz nebavi , pocuvat ako je lpg, zle nebezpecne a atd. to iste by som mohol povedat o inych alt.druhov paliv. ale to uz je ina tema.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Vivaro

Príspevok od používateľa marikapu »

Ahojte jazdíte niekto benzín? koľko to má nájazd? Vďaka...
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných