Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Pre mhlavaty: Ďakujem za rozsiahlu odpoveď. Podľa servisu resp. diagnostiky je chyba na tryske tretieho valca, žiadne iné závady neboli zaznamenané, tak je snáď problém jasne definovaný.
Samozrejme, nie som mechanik a nepoznám postupy, snažím sa ale nebyť moc mystifikovaný, bolo mi povedané, že by bolo najlepšie vymeniť všetky 4 trysky a repasované je tá lacnejšia možnosť.
Lacnejšia v tomto prípade znamená 4x300 Eur + práca cca 150 Eur, drahšia je kúpa nových trysiek a to je otázka, aká je cena za jednu že... rozpätie od 150 Eur do 1000 Eur...

Absolútne súhlasím s "zlý prvý krok pokračuje už iba zlými", tomu práve chcem zabrániť, nakoľko je podľa všetkého na aute iba tento jeden problém, čo bolo potvrdené súčasnou diagnostikou ako aj skúsenosťami s doterajšími celkovými servisnými úkonmi a prevádzkou daného auta.
Tento servis mi dokonca sám povedal, ako dobre toto auto ide vzhľadom na 16 ročný vek...
No, ide to fakt veľmi dobre a je to držiak pri 258 000 km nájazde, tak to chcem aj tak udržať.

Je tiež možné nechať repasovať iba jednu problémovú trysku a uvidíme, čo sa stane...
Hlavne, aby bol motor zachovaný a naďalej funkčný tak, ako som zvyknutý.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa autolaik »

Precital som si este raz celu diskusiu,zaujima ma uz len preto ze aj ja som mal ceckovu vectru ,no s tym problematickym 2,0dti (vp44,psg16) motorom,cerpadlom.
Napisem to otvorene bez servitky,pises stale o tom istom aute co na zaciatku? Cely ten opis,pribeh je uplne divny,normalne mam pocit ze len tak diskutujeme piseme a ty sem hadzes nove a nove informacie a naozaj nelogicke opravy,postupy. Ved si to precitaj po sebe ako si zacal s opisom problemu. Neviem Ti pomoct,na ako radu dam, nedavaj do servisu auto s tym ze vymente trisku ale opravte mi auto. Lebo ak vymenou tej trisky bude problem pretrvavat tak potom urobis co?
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa Northillus01 »

autolaik napísal: 01.12.2023 20:25 Precital som si este raz celu diskusiu,zaujima ma uz len preto ze aj ja som mal ceckovu vectru ,no s tym problematickym 2,0dti (vp44,psg16) motorom,cerpadlom.
Napisem to otvorene bez servitky,pises stale o tom istom aute co na zaciatku? Cely ten opis,pribeh je uplne divny,normalne mam pocit ze len tak diskutujeme piseme a ty sem hadzes nove a nove informacie a naozaj nelogicke opravy,postupy. Ved si to precitaj po sebe ako si zacal s opisom problemu. Neviem Ti pomoct,na ako radu dam, nedavaj do servisu auto s tym ze vymente trisku ale opravte mi auto. Lebo ak vymenou tej trisky bude problem pretrvavat tak potom urobis co?
O.K., ten príbeh je divný, ale je to pravdivé, čo na to povedať, asi len že to je živoť (a toto je iba technika), všetko je divné ale proste sa to deje a preto asi potrebujeme občas pomoc napr. na danej diskusii.
Áno, od servisu chcem, aby mi opravili auto a kedže bol ako jediný problém určený tryska tretieho valca tak chcem trysku vymeniť a adios.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Točíme sa v kruhu,nemám z toho tiež dobrý pocit. Ak je problém v tretom vstreku...dobre.Ovšem aký je to problém ? Na základe čoho je taký výrok ? Treba nechať bokom neuchopiteľné drísty servisu,technika sú konkrétne veci niečím konkrétnym podložené.To tu chýba,z ktorého prsta sa cucá ? Ak sa servis nevyjadruje,je nutné sa pýtať doslova ako malé dieťa...a prečo ? Kto vie,vysvetlí jasne.Kto nevie drísta nekonkrétne a neuchopiteľné balamutiny
Záverečná otázka...ak sa nič nezmení po výmene či repase...čo bude nasledovať ? Prosím konkrétne.Pozor na tieto diskusie...pomáhať sa dá len tam kde sa dá z niečoho vychádzať a obe strany rozumejú písanému slovu
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa autolaik »

No dobre,tak za mna ako od "elektrikara" je hlupost to co si popisal okolo prepolovania baterie a nasledneho startu ,to je presne to co pises,to je technika..tu neosialis,ludi mozno,no techniku nie.
Ohladne cistenia trisky... ako ju cistili ak sa smiem spytat?
A este na zaver,uz budem ticho... napis potom ako dopadla oprava,zaver pribehu. Vdaka.

Edit.. Milan ma predbehol ked som pisal.... no necham to tu moje napisane aj tak.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa Northillus01 »

mhlavaty napísal: 01.12.2023 20:41 Točíme sa v kruhu,nemám z toho tiež dobrý pocit. Ak je problém v tretom vstreku...dobre.Ovšem aký je to problém ? Na základe čoho je taký výrok ? Treba nechať bokom neuchopiteľné drísty servisu,technika sú konkrétne veci niečím konkrétnym podložené.To tu chýba,z ktorého prsta sa cucá ? Ak sa servis nevyjadruje,je nutné sa pýtať doslova ako malé dieťa...a prečo ? Kto vie,vysvetlí jasne.Kto nevie drísta nekonkrétne a neuchopiteľné balamutiny
Záverečná otázka...ak sa nič nezmení po výmene či repase...čo bude nasledovať ? Prosím konkrétne.Pozor na tieto diskusie...pomáhať sa dá len tam kde sa dá z niečoho vychádzať a obe strany rozumejú písanému slovu
O.K., toto berem, mal som sa pýtať servisu ešte viac a do detailu (a to som sa vypytoval pomerne dosť), pointa je presnosť určenia chyby resp. diagnostiky.
Ja tiež píšem iba veci, ktoré viem a ktoré som sa čerstvo dozvedel tak povediac za chodu.
Pre presnosť... auto odtiahnuté v utorok do servisu, kontrolka motora, núdzový režim, značné vybrácie motora.
Dnes som sa rozhodol servis navštíviť, nakoľko je to blízko a potreboval som nejaké veci z auta, prídem a auto nikde.
Bolo mi povedané, aký problém bol diagnostikovaný a že problém bol odstránený, že technik je na skúšobnej jazde a že motor ide dobre (docela šok po tom, v akom nefunkčnom stave som tam auto nechal).
Po príchode technika bolo povedané, že počas cesty začala znova svietiť kontrolka motora, že auto ide oproti predošlej situácii dobre (žiadne vybrácie ani núdzový režim), pri jazde do kopca a vyšších otáčkach bolo ale cítiť trhanie.
Takže mi bol navrhnutý repas daného problematického vstreku na základe predošlej diagnostiky a že sa mám do pondelka rozmyslieť, v akom rozsahu bude oprava vykonaná, takže sa povypytujem do detailu ohľadom presnosti a postupe zistenia daného problému.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ nie sú zodpovedané otázky na základe ktorých sa dá vôbec pohnúť z A na B.Vysvieti kontrolka...to znamená zápis chyby v rj,to má svoje číslo chyby,tá chyba má svoje freze frame tj okolnosti (hodnoty) ktoré v čase zápisu chyby práve boli.Z tých hodnôt sa dá dozvedieť čo práve bolo a teda hladať čo medzi hodnotami je neštandardné a je indíciou pre hľadanie konkrétnej veci,funkcionality.
Znova to napíšem ako zásadnú otázku,na základe čoho konkrétneho sa požaduje repas.
Druhá opakovaná...čo ak to nepovedie k úspechu.Pokojne si viem predstaviť že je všetko inak,ale úplne inak,ale predbežne to nemám čím podložiť.Píšem to len na základe poznania aké bludy vedia mechanici predkladať zákazníkovi ak vidia že sa v problematike stráca.Nejde o nič...len o peniaze.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa Northillus01 »

mhlavaty napísal: 01.12.2023 21:48 Žiaľ nie sú zodpovedané otázky na základe ktorých sa dá vôbec pohnúť z A na B.Vysvieti kontrolka...to znamená zápis chyby v rj,to má svoje číslo chyby,tá chyba má svoje freze frame tj okolnosti (hodnoty) ktoré v čase zápisu chyby práve boli.Z tých hodnôt sa dá dozvedieť čo práve bolo a teda hladať čo medzi hodnotami je neštandardné a je indíciou pre hľadanie konkrétnej veci,funkcionality.
Znova to napíšem ako zásadnú otázku,na základe čoho konkrétneho sa požaduje repas.
Druhá opakovaná...čo ak to nepovedie k úspechu.Pokojne si viem predstaviť že je všetko inak,ale úplne inak,ale predbežne to nemám čím podložiť.Píšem to len na základe poznania aké bludy vedia mechanici predkladať zákazníkovi ak vidia že sa v problematike stráca.Nejde o nič...len o peniaze.
Hmm... to je potom ťažké, keď sa nedá spolahnúť na slovo... takže čo ďalej ?
Môžem si vyžiadať číslo chyby z riadiacej jednotky, ktorá bola diagnostikovaná, prípadne ďalšie dostupné hodnoty.
Následne je potom jediná možnosť tieto hodnoty preskúmať na nete alebo ich predniesť tu na fóre... a ďalej rozhodnút na postupe opravy.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Môžem si vyžiadať číslo chyby z riadiacej jednotky, ktorá bola diagnostikovaná, prípadne ďalšie dostupné hodnoty.
Nie
Vyžiadaj si protokol z logovania za jazdy a výpis z datarekordéru.
Jedine živé údaje a porovnanie požadovaných a skutočných hodnôt má vypovednú hodnotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa tuninka »

síce ti neporadím s problémom, že ako ho vyriešiť, ale keby si chcel lacnejšie zrepasované trysky, tak za tie peniaze čo ti oni núkajú jednu, tak kúpiš všetky štyri... kukni a hľadaj ...

https://allegro.pl/oferta/wtryskiwacze- ... 4300555449

https://allegro.pl/kategoria/uklad-pali ... 2C%20110kW
Emfo
Príspevky: 238
Dátum registrácie: 15.07.2023 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa Emfo »

Ja som kupoval len spicky originalne do bosch vstrekovaca a jedna stala malicko cez 30 euro, nepamatam presne, nech cely opravny set stoji 60-70 odhad od brucha. Aj aliexpress predava opravne sady pre vstrekovace. Aj ked 280-300 za jeden je dost ale je otazka su to vstrekovace, ktore su kupene ako fabricky repasovane normalne v autodieloch alebo cena za vstrekovace, ktore bude niekto fyzicky opravovat? 70 za jeden vstrekovac opraveny z originalnych nahradnych dielov aj s pracou to mi nejak nevychadza.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V poslednom čase začína byť problém, keď si človek vypýta vytlačiť papier z diagnostiky..,aj v of servise sa občas krútia ako hady...

Najprv by som si zistil, akú diagnostiku používajú a keď teraz, ako hovoríš, autíčko ide, išiel by som pre istotu do druhého, ideálne, s originál diagnostikou. V of servise stojí cca 30-40 eur.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tému vstrekov nechcem rozmazávať,je to kapitola na diskusiu ako tu má nagyvodrážka,nechcem začať podobne stupídnu rozpravu od hovna k sračkám.
Jedno je isté je to najvdačnejšia oblasť opravárenstva.Tu sa dejú najväčšie podvody,minimum ľudí tomu rozumie a to je hotová výzva.Ja len zareagujem na toto...

Hmm... to je potom ťažké, keď sa nedá spolahnúť na slovo... takže čo ďalej ?
Môžem si vyžiadať číslo chyby z riadiacej jednotky, ktorá bola diagnostikovaná, prípadne ďalšie dostupné hodnoty.
Následne je potom jediná možnosť tieto hodnoty preskúmať na nete alebo ich predniesť tu na fóre... a ďalej rozhodnút na postupe opravy.

Výstup diagnostiky (pred opravou aj po) je samozrejmosť a nutnosť.Žiaľ,majiteľia si v minime prípadov žiadajú a často aj ponúknuté nechcú,lebo...ja tomu nerozumiem.Ok,v počítači ostáva,fotodokumentácia tiež,logy atd idú do karty ako u lekára.
Treba ale trochu uviesť do správneho obrazu - samotný chybový kód je nutný,ale málo.Lebo často a bežne sa jedná o prenesenú chybu.Aby sa dalo reálne sa priblížiť k poznatku v čom spočíva problém treba zvážiť "kategóriu" chyby,kam to spadá do ktorej oblasti.Niektoré chyby sú jednoznačné a vždy pravdivé a priamo označujú pachateľa.Iné nie,rj ich vyznačí preto,lebo problém v tom niečom zistila.Čiže závada na km odtiaľ. Zemiak vo výfuku vyznačí desiatku nepravdivých výrokov,len aby sme si rozumeli.
Chyba má svoje freeze frame...okolnosti v čase zápisu.nutnosť čítať.je tam emisný systém kde je vyznačená funkcia okruhov....nutné čítať. Datablok..nutný,pretože medzi 800 až 1000 hodnotami sa musíte prekutrať všetkým aby bolo hneď jasné že niektorá hodnota je fatálne mimo (napr korekcia). Ak vznikne indícia ukazujúca napr na vadu vstreku,idú ďalšie úkony.Preverenie tlaku rampy,zistuje sa dávka prepadu,pozrie sa pattern vstreku (prúdový snímok práce vstrekovača) odmeria odpor (pokiaľ je to solenoid).Až odtiaľto je jasné že vstrek von musí.Ešte stále je v hre podfuk pod vstrekom (je bežný),potom príde obhlidnutie špičky čo je často a bežne také obrastené karbonom že sa nedá zistiť kade sú otvorčeky.
Proste to čo tu pán opisuje nedáva správu o tom že sa urobilo čo sa urobiť malo.Dám krk na klát že nemá ani len výpis kerekcie pre a po "oprave".
Nech je táto téma trochu aj navigáciou pre majiteľov aut aby vedeli včas zistiť že nezaklopali na správne dvere,resp čo majú po mechanikoch žiadať.ilúzie si netreba robiť,všetci majú kolosálne schopnosti vyzerať ako majstry sveta,ale pravda to nie je.polovica spadá do kategórie " para z automechanického hovna".tu a tam ozaj dobrý a zopár geniálnych čo je česť si s ním podať ruku.Ale ako celok,lepšie je na tom oblasť kde žijú krováci
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan a ešte by to chcelo radu - čo má zákazník urobiť ak prejde 10 - 15 servisov a povedia mu , lutujeme ale my takto nepracujeme???? Potom trebárs aj tu na fore dostane tip na naozaj odborníka a ten povie ok nie je problém, ale volný termín mám až v júni 2024.
v zdravotníctve sa takto čaká bežne, bude sa aj v autoopravárenstve ?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9 CDTi 110 kW_motor zhasína počas jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozumiem.Technika pokročila,vzdelávanie nie.Kadiaľ sa SVK uberá si určili sami ľudia.Nech si spapajú čo si uvarili.Oni aj truhlíci to na x-tý pokus nakoniec nejako zosoplia,stojí to čo to stojí ale inak to už nebude,len horšie.Autopark SVK je ozaj suprový,tvárime sa ako stred vesmíru,všetko je ok.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: qwertrq a 60 neregistrovaných