Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa seven549 »

das napísal: 22.09.2022 06:53 Napisal som niekde, ze to ma niekto tocit dookola do mrtva bez nafty? Ukaz mi kde?
ak nejde skusim dat dole kryt z motora a ak je pristup trosku povolim trubku na privode k vstrekovacu a zacnem startovat co sa udeje na privode nafty ku vstrekovacom

toto sa robilo na avia liaz atd.kde bolo stare cerpadlo alebo octavia tdi.a gadzo tocil donemoty ako zmyslu zbaveny :40bd: pretoze gadzo si zapamata len 10 percent z toho co mu niekto povie.musis mysliet na to ze slovak rozmysla jednoducho.

u commonrail tie trubky na vstrekoch su jednorazovky.nemusi uz potom tesnit.povoluje sa snimac tlaku railu.to je diel ktory mozes 100x za den dat dole.cez neho sa da nafta do railu.naplni sa pal filter da sa do privodu cerpadla tiez nafta cez nejaky filtrik a zisti sa ci funguje tam vec v nadrzi a potom sa toci.

stale treba vediet za sa ide zobudzat k zivotu ----stary dizel ktoremu vyschla nadrz----.nejedna sa o nove auto.

ja som myslel ze casy z rokov 2000 ked vela ludi malo skodu favorit a jazdili nonstop na svietiacej rezerve lebo co tankovanie to za 150 korun uz skocnili.alebo ide sused raz tyzdenne len v nedelu do kostola a uz v garazi hlasi v nadrzi mame tak 2 litre.a aj sa vrratil s tou rezervou a nechal to tam stat zase tyzden na vyparoch :40bd:

ale je to aj v roku 2022.bohuzial.

dnes auta nemaju ac pumpu ze pocujem ci to taha palivo.el pumpicka si zabruni tak 2 sec a dost.nebude tocit kym natlaci potrebny tlak ani u benzinu.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra C Caravan 1.9. CDTi , 110 kW - neštartuje

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravím,

problém je už vyriešený, nakoniec to bola asi kombinácia nedostatku nafty a slabej batérie po 2 mesiacoch státia.
Po doliati 9 litrov nafty auto stále neštartovalo a už takmer ani netočilo tak, ako keď sme to skúšali na začiatku cez káble pomocom iného auta.

Nakoniec sme to naštartovali cez booster s tým, že batéria by mala byť O.K., nakoľko úplne vybitá nebola, pretože svetlá aj centrál fungovali. Na druhý deň už štart v pohode, aj keď trochu dlhší (cca 2 a pol sekundy).

Zaujímavé bolo, že keď sme auto naštartovali cez booster a išiel som s ním na cca hodinovú jazdu pre dobitie batérie auto ukazovalo akútny nedostatok paliva, aj keď som tam predtým dal tých 9 l nafty z kanistra. Až po cca 35 minútach jazdenia sa ručička palivomeru pomaly dostala na správu pozíciu a symbol nedostatku paliva prestal svietiť.

Ďakujem všetkým za reakcie.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných