Opel Vectra C 6 st. Automat 1.9 , 110 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Oco, ty si znamy poseroutka:-)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No radšej som posratý pred, ako po tom, čo mi ostane nehnutelnosť na krku.
:40bd: :40bd: :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Tak se da i tak se da... :-)
velsatisba
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 06.11.2010 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa velsatisba »

aristoteles napísal:Na viacerych vozidlach s touto prevodovkou, ako aj na mojom vlastom, pocitujem tento jav. Pokial viem, stava sa to, ked je studena.
Mysliim, ze to nieje zavada.
Ano nie je to zavada riadiaca jednotka je v rezime zahrievania oleja a je to vidno aj v diagnostike. neriesit.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Northillus01 napísal:Zdravim, ta moja prevodovka nie je aisin, tie su pokial viem 5 stupnove a pomerne menej kvalitne, ako ten moj 6 stupen, ale ako som pisal, dnes to islo uplne v pohode vo vsetkych ohladoch, iba asi este nie som na to, ako to radi uplne zvyknuty a pravda je tiez, ze mam tak trochu obavy s nejakej pripadnej zavady (mam to auto iba 2 tyzdne), tak to auto moc sledujem, pocuvam atd. :-).
5.st boli prve, potom sa zacali davat 6.st Aisin, takze mas 100% japonca. Pokisl nekope, neries, asi si tomu nakladal a bolo horuco. Ked je moc teplo, tak opatrne, dada sa prehreje
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Ahojte,

Ďakujem za konštruktívne reakcie, ten automat je v pohode (teda zatiaľ :-)), išiel som s ním od vtedy viac krát a radí to úplne super tzn. bez trhania a pomerne logicky :-). Je možné, že toho mal dosť, mesto + teplo...
Ako som povedal, auto mám iba 2 týždne, takže ho ešte úplne nepoznám a tak ho sledujem/počúvam.

Pre Ladislav8484- nemyslím si, že Opel Vectra Caravan 1,9 je celkovo horší, ako autá ekvivalentého ročníka a kategórie, to že sa v SR až tak nepredáva pre mňa nie je žiadny argument kvality/nekvality (skôr naopak), asi proste nie je v móde, že (Passat/Octavia forever :-)) ...
A keď som dlšie pozeral ponuku jazdených vozidiel Opel Vectra Caravan (väčšinou 1,9), tak sa predali všetky pomerne rýchlo (manuál aj A/T) a tá moja Vectra rozhodne nie je najhoršia, tak aká nemožnosť predaja v budúcnosti ....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak si ešte pre istotu pozri čo píšu o čerpadle vp44 a kolko tých aut sa predáva ako nepojazdných. Prípadne sa prejdi po šrotovisku kolko súrodencov tvojho oplíka tam uvidíš. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Oco a nie je 1.9 cdti motor Fiat bez vp44? :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

http://www.autorubik.sk/clanky/opel-vectra-c/
Má čerpadlo PSG 16, ktoré je horšou verzioou vp44. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Oco 1.9cdti su common-rail diesle.
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Pre oco13- To si sa asi netrafil, PSG16 majú DTi motory, v skutočnosti sú Common Rail MultiJet motory 1.9 CDTi od Fiatu veľmi spoľahlivé a vydarené a od začiatku roka 2007 po odstránení problémov so SWIRL klapkami je to najlepšia voľba pre tento typ vozidla.

Ja viem, že Vectry majú zlú povesť a predtým aj oprávnene, čo ale asi nevie väčšina, že pred ukončením výroby dostal výrobca toto vozidlo na úroveň = slušné,(Extra) pohodlné auto za malú cenu :-).
A nadmieru veľké... :-).
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ok tak ti držím palce aby ti dobre slúžilo. Pre mňa sú zaujímavé z oblasti dieslov len tzv. multipalivové motory . :4012: Opel ich mal kým používal motory Isuzu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco mal som dlhe roky c vectru caravan s vp44 a nic tragicke sa s nim neudialo. Po pravde doteraz za nim lutujem, kupil ju chalan skoro od susedov, stale sa to auto kotula. Velke,pohodlne..po sklopeni zadnych sedadiel vznikne rovna plocha skoro 1x2 metre

Predal som ju len z toho dovodu ze som sa zacal obavat ze ma necha niekde na dialnici ( potreba casteho presuvania sa NZ-BB ) . Ta obava vznikla presne z tych komentarov,informacii ktore sa o tom motore siria.
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

xentry napísal:Oco 1.9cdti su common-rail diesle.
:d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

xentry napísal:
Oco 1.9cdti su common-rail diesle.


:d :D
Ktoré ale nezožerú ani hydraulický ,ani trafo olej a o použitom motorovom sa im môže len snívať - teda ma logicky napadá otázka načo sú takéto veci? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných