Opel Vectra c 2.2i - Rozvodová reťaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

baobao
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.09.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra c 2.2i - Rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa baobao »

Zdravim, planujem kupit vectru c a tak citam fora a recenzie. Docital som za ze rozvodova retaz v tomto konkretnom motore 108kw obcas preskoci a ma to potom fatalne nasledky. Na vine je mazacia triska ktora je zanesena a nedostatocne maze.
Chcem sa spytat ci mate niekto s takouto situaciou skusenost ( ci ste take auto opravovali alebo sa to stalo konkretne vam ). Ako sa oprava vyriesila a kolko to cele stalo. Popripade da sa problemu nejako predist?
Vdaka za odpovede.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a co tak zapojit sa na tych forach kde si sa o tom docital alebo sa opytat na opel forach. Mam kusok obavy ze ci ti tu niekto konkretne poradi. Dostanes tak asi max. radu ze sa tomu da predist kontrolou alebo vymenou tych clenov ktory za to mozu ze k tomu dochadza.
Naposledy upravil/-a patko1 v 09.10.2012 11:03, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V určitom predstihu bude motor o blížiacej pohrome informovať zvýšeným hlukom z rozvodov,niekedy aj zaznamenaním chybového kódu zo synchronizácie kľuka - vačka. Netreba si robiť extra obavy,čo sa tu dá robiť je dodržanie termínu načas.
baobao
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.09.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baobao »

Co to je zvysena hlucnost? Predpokladam ze ked dojdem do opla povedia mi ze je to bezudrzbova retaz ze si nemam robit starosti...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Je tu jeden clen krory ma tento motor v Omege a ma ho na plyn, na jeho nick si ale nespomeniem... :( Mozno niekto iny?

....ha! Vola sa "Dep"
Naposledy upravil/-a bandit97 v 09.10.2012 12:15, upravené celkom 1 krát.
baobao
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.09.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baobao »

V omege je ten motor tusim s remenom
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Laicky povedané, motor ide tichunko, ak bude kladka chytená, rozťahaná reťaz budeš to počuť, bude to pazvuk a vtedy je fajn spraviť servis. Ja mám už xté auto s reťazou, nikdy som to nemenil, jeden bawor mal ďaleko cez 300 000 km a reťaz pôvodná. Nevieš ako nato? Tak bež za mechanikom, nech Ti popočúva motor, u benzínu je to jednoduchšie kedže nevydáva trkotavé pazvuky ako diesel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jankode ďakujem,je to presne tak,kto má uši,zaregistruje niečo čo tam nepatrí.Inak sa to nedá vysvetliť,kúsok zvuku by som poslal ak by to šlo
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

volali ste ? :)

Ten 2.2 v Cckovej Vectre, nie je nahodou direct 110kw ? Ten motor sa nejak nepreslavil spolahlivostou, a zozerie si svoje :)

Ako bolo spomenute, treba sa popytat na opelclube (http://forum.opelclub.sk/), je tam vela sucasnych, byvalych majitelov Vectry C.

Ja by som siel do azda najspolahlivejsiej oplackej 1.8 103kw (kolega na nom zajazdil uz cez 60-70 tis. km, kupoval to s 150tis. km nabehanymi, a menil len spotrebak, motor krasne pradie ako novy)

A ako bolo spominane, ja mam v Omege Y22XE 106kw (remen), vo Vectre sa jedna o iny agregat.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra c 2.2i - Rozvodová reťaz

Príspevok od používateľa janulik13 »

baobao napísal:Zdravim, planujem kupit vectru c a tak citam fora a recenzie. Docital som za ze rozvodova retaz v tomto konkretnom motore 108kw obcas preskoci a ma to potom fatalne nasledky. Na vine je mazacia triska ktora je zanesena a nedostatocne maze.
Chcem sa spytat ci mate niekto s takouto situaciou skusenost ( ci ste take auto opravovali alebo sa to stalo konkretne vam ). Ako sa oprava vyriesila a kolko to cele stalo. Popripade da sa problemu nejako predist?
Vdaka za odpovede.

Ahoj, problemy boli viacmenej v B-eckovej Vectre a prve C-ckove, dokonca aj Astra G so spominanym motorom a to v napinaku rozvod.retaze, neskor to riesili vymenou konkretneho dielu. Osobne vlastnim C-cko s motor.oznacenim z22se, byvali majitel dal komplet rozvody vymenit, takze problem som nemal...
baobao
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.09.2012 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa baobao »

Direct je 112kw ale ja som sa pytal na 108kw 16v tiez 2.2 obsah.
Dovod preco preskakuje retaz je zle mazany napinak retazi. ( info priamo z opla).
Stale by som ale chcel pocut nazor od niekoho kto to naozaj videl, alebo ho to nestastie zasiahlo.
Nasiel som na youtube par videi rozvodovej retazi, ( timing chain vectra ) takze zvuk zle napnutej retaze uz budem vediet odhadnut. Tento je podla mna ukazkovy : http://www.youtube.com/watch?v=RnGZEuWe2a4
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Chcel by som poprosit o radu majitelov oplackych motorov 2.2i 108kw ako ste vyriesili chybny napinak rozvodovej retaze na Vasom aute.Chcem zhodit veko ventilov na motore a vymenit len sponer na rozvodoch kluka-vacka nakolko mam prave ten problemovy sponer asi sprvovyroby r.v.2005.Mam zhanat nejaky modifikovany sponer,alebo treba kupit podla VIN a uz bude v poriadku.Chcem ho vymenit nakolko mi auto vzdy pri prvom starte v danom dni asi sekundu zarachoti.
Dakujem za odpovede.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných