Opel Vectra B - palivova sustava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastik1988
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 22.11.2009 17:20
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra B - palivova sustava

Príspevok od používateľa rastik1988 »

Ahojte, v skratke popisem o co ide. Zohnal som Vectru 2,0 diesel 74 kw. Nejde nastartovat. Zistil som, ze vobec sa nenachadza nafta v palivovej sustave. Rozpojil som hadicku ktora vedie od filtra k cerpadlu. Nalial som naftu priamo a vsimol som si, ze na cerpadle vyteka. Zistil som, ze kompletne je derava prepadova hadicka co vedie na cerpadlo. Dal som novu a tiekla nafta stale, tentoraz vsak od napojenia privodu nafty na cerpadlo. Dotiahol som to a uz to netecie. Tak som teda striekackou dal naftu do hadicky a zacal som startovat. Nic, nic len toci...ale ta nafta z hadicky zmizne, po kazdom startovani tam ide znova nastriekat asi 20 ml nafty. Nikde to nevyteka ale auto nestartuje, ako to rozbeham, pripadne zistim ci je vadne cerpadlo ? Vybil som uz jednu baterku na tom a ziadna snaha nastartovat.... Diky za rady Wink
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A priamo do sania vstreknut start sprej (hoc aj cistic na brzdy)? Len opatrne, aby sa motor nekontrolovatelne neroztocil…
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zvolil si pomerne rýchlu cestu k odpáleniu čerpadla.V hlave je uložená elektronika ktorá nutne potrebuje chladenie palivom.Vzduch v hlave čerpadla je asi najčastejšia a najistejšia cesta k smrti čerpadla.Je možné že popravu vykonal už predchádzajúci majiteľ
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nj, slavne cerpadlo… Ale aj tak by som najskor skusil ten sprej, aspon ci je motor funkcny.
Inak, pre cerpadlo plati to iste, ako pre 2.5 TDi V6.
Hmmm, elekroniku este opravit ide, horsie je to s predsuvnikom, repas stoji nie malo…
Starsie problem sparovat a najst dobry kus… Tadial cesta nevedie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných