OPEL MOKKA 1,7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

OPEL MOKKA 1,7

Príspevok od používateľa delong »

Zdravím
nemá niekto prosím schému zapojenia pinov APPS senzoru.
(Accelerator pedal position sensor ) pre OPEL MOKKA 1,7 96kW nafta r.v.2017.
Číslo dielu GM 96892406.
Potrebujem ho premerať a neviem či sa jedná o rezistorový alebo hallový snímač.
Je tam 6pin konektor. Myslím si, že tam bude hallov snímač a teda ref. napätie 5V potrebné.
Ďakujem.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: OPEL MOKKA 1,7

Príspevok od používateľa martincichy »

testovanie je jednoduche a univerzalne na tieto senzory. V podstate mas tam 2 kostry, 2 signaly a 2 privody napatia. Spolu 6 pinov. Defacto sa jedna o zdvojeny senzor. Takze piny na pozicii 1,2,3 mas jeden senzor a piny 4,5,6 mas druhy senzor. Medzi prvym tretim pinom by si mal namerat maly odpor, 0,3-0,5 kilo ohmu. To iste medzi stvrtym a siestym. Druhy a piaty su signalne. Pri hybani pedalom by sa odpor mal menit na oboch stranach (1,3 alebo 4,6) a taktiez, ak budes merat odpor medzi signalom a. Podobne si over, ze tam mas cca 5 V.
delong
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 06.11.2007 23:22
Zdieľať na Facebook

Re: OPEL MOKKA 1,7

Príspevok od používateľa delong »

Moc krát ďakujem za odpoveď. Hľadal som signál diagnostikou v APPS ale nenašiel som . Len celkovú pozíciu pedála v percentách . Bolo by to rýchlejšie. Žiaľ nemám originál diagnostiku na Opel.
Tak pedál išiel von . Referenčných 5V tam bolo . Premeral som signal osciloskopom na stole podľa odkazu martincichy za čo mu ďakujem .
Signály boli totožné na desatinu volta. Takže chyba pedála vylúčená .
Nakoniec som našiel 32pin konektor v CE v motorovom priestore. Bol tam skorodovaný pin 9. Po vyčistení to už pracuje OK.
Ešte raz všetkým vďaka za pomoc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní