Opel Meriva - kurenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Opel Meriva - kurenie

Príspevok od používateľa apace »

Zdravím, máme taký problém s merivou, že ak teplota klesne pod + 10 stupňov , tak meriva aj ak dám na maximum kúrenie nechce fúkať horúci vzduch. Len taký vlažný, ale to nestačí ani trocha sa nedá zohriať v aute. Motor má 1.6 16v 74 kW. Benzín by mal lepšie kúriť. V aute je komplet digitálna klíma a ani to neviem či sa dá vlastne aj ten kompresor klímy vypnúť? Ďakujem za odpoveď.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Klimu vypnes tlacidlom s ikonou vlocky na stredovom panel.

1. skontroluj, ci mas dost vody v chladiacom systeme

3. ked otvoris kapotu a pozries sa na motor, zahlad sa za motor - na stenu karoserie. Najdi 2 hadice vstupujuce z motoroveho priestoru do interieru. Musia byt horuce.

3. ak je vody dost, skontroluj ci sa motor vie zohriat - chladic by mal byt horuci - termostat otvara a teda funguje regulacia a motor sa vie zohriat.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tiež by som sa priklonil k nazoru,že je malo vody v systeme a v radiatore kurenia nie je dostatočný obeh a preto nekuri.

Alebo odišla klapka smerovania vzduchu,ktorá je ovladana el.servomotorčekom a neprudi vzduch okolo radiatora
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Na to viem, že ak je tam vločka tak sa s tým vypína klíma, ale toto je riešenie opel klima display a pod tým gombíky buď auto alebo eco a potom už len nasmerovanie fúkania kam má fúkať vzduch, ďaľšie čo tam ešte je vnútorná cirkulácia a ohrievanie zadného okna. Ešte 2 gombíky s jedným sa nastavuje teplota vzduchu a druhá je na rýchlosť fúkania. Teplotu motora riadne ide okolo 80 stupňov a keď som zastavil a tie hadice som pozeral, ktoré idú do kabíny boli horúce.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

snimac vnutornej teploty v kabine.hoci mas to zapnute na eco a manualne vsetko ovladas cize automatika je vypnuta stale ten snimac do toho zasahuje.staci ho len vycistit od prachu.ale kde je musis vypatrat sam.vacsinou ho pocut ako tak bruni toci sa v tom mala vrtula.

sprava sa to tak ze skratka motor je horuci teplota na displayi max a z kurenia ide vlazny vzduch.diagnostika malo kedy ukaze jeho chybu pretoze on funguje len je zabity prachom a zle mera.najlepsie to vystriekat napr cisticom brzd.
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Aha dobre ďakujem. Teraz som našiel návod k autu a je to elektronicky riadená klima a tak tam je písané, že s gombíkom eco sa vypína kompresor. A našiel som aj video, kde je peľový filter. Takže ten snímač teploty bude podobne asi schovaný. Ale nechápem prečo napchali na také blbé miesto ten peľový filter.
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Ešte jedna otázka, nemá v katalógu taký názov ten snímač vnútornej teploty, že snímač kvality vzduchu? Lebo som zadal, že snímač vnútornej teploty pod tým názvom som nič nenašiel. Len chcem vedieť ako vyzerá ten snímač.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vyzera to ako valcek dlhy 3-4 cm priemer 1-1.5cm.ako sa to vola odborne netusim.ta vec byva bud v stredovom tuneli,alebo zabudovana do panelu s displayom klimy alebo dekel pod volantom.najdes ho podla vyrezov niekde nieco ako tie fukare odkial fuka vzduch ventilator ibaze to bude max 1 cm velky kruh.vyzera to ako mini vetrak na nieco.max 1 cm priemer.a za nim je ta vec no ak bude pod volantom musis potom demontovat cely dekel.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj ja mam snimac kvality vzduchu vo vybave od narodenia :41c2: , volaktory neprajnici mu hovoria frnak
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pozrel som si teraz instalacny plan jedneho obchodu a tam to pise ze je to senzor kvality ovzdusia.ked som to otvoril je to senzor na teplotu aby vzduchotechnika vedela ci aj topit alebo len vetrat.tak to bude aj aj.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní