Opel Insignia 2019 sedan - montaz priecnikov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

emil1313
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.07.2021 10:33
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia 2019 sedan - montaz priecnikov

Príspevok od používateľa emil1313 »

caute,
chcem kupit priecniky na Insigniu r.v. 2019, potrebujem truhlu + nosic na bicykle. Nepaci sa mi sposob uchytenia - "pod rám dverí", bojim sa ze sa tesniaca guma znici a bude mi tadial zatekat. Hlavne v zime ked to primrzne tak ani dvere neotvorim. Mate s tym niekto skusenosti? Vdaka
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No pokiaľ tam nemáš nejaký originálny strešný systém na upevnenie priečnych nosníkov, tak si moc nepomôžeš, iná možnosť v podstate nie je, musia sa vtedy použiť priečniky s upevnením o rám dverí.
Pokiaľ ich tam nebudeš mať nasadené trvale, tak sa myslím nemusíš báť o funkčnosť tesnenia dverí, nebol by si prvý ani posledný kto to používa a nezvykne tade do auta zatekať, to tesnenie dverí sa prispôsobí a po demontáži priečnikov normálne tesní. Samozrejme pokiaľ ho pri montáži nosníkov nepoškodíš.
Môže sa však stať že pri nasadených priečnikoch cez vzniknutú špárku tesnenia v mieste uchytenia, bude pri jazde vyššou rýchlosťou prenikať vzduch a bude to vydávať nejaké zvuky.
Sám som strešný nosič takto upevňoval na viacerých autách, bez nejakých väčších problémov, ale podobne ako ty, považoval som to vždy skôr za náhradné riešenie, dokonca som si kvôli tomu na jednom aute na strechu domontoval pozdĺžne nosníky – relingy.
Alebo pokiaľ na strechu nechceš nič montovať, potom bicykle nasadiť na guľu ťažného zariadenia, pokiaľ ho máš namontované.
Samozrejme strešný box v takom prípade musíš oželieť.
emil1313
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.07.2021 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emil1313 »

Vďaka.
Vyriešiť to ťažným som tiež rozmýšľal, ale potrebujem aj box, tak asi nemám na výber :) Musím to proste akceptovať, že to takto vymysleli, možno väčšia starostlivosť o to tesnenie aby zbytočne časom nestvrdlo a nebola tak špina.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Wilz, normalne sa daju kupit boxy aj na tazne, takze kto nechce na strechu a ma gulu, moze mat box aj vzadu. A ak chce aj aj, tak jedno na strechu a to druhe na gulu.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Predal by som auto a kupil kombik a poriesil tazne...kombik sa vzdy zide, a biky su optimal na nosici na taznom...bezpecnost,prakticke...
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mimo tému, ospravedlňujem sa

Aká je Insignia??
Spokojný?? Motorizácia, prevodovka, spotreba, svetlá, môžeš hodiť info??
Dizajnovo asi najkrajšie auto v strednej triede... :300f:
emil1313
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.07.2021 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emil1313 »

- budem potrebovat nosit sucasne aj box aj bike, takze variant na strechu vyhrava, nechcem mat doma zbytocne 2 nosice

- nie som moc nadsenec kombi karoserii :) neprisiel som tomuto tvaru aut na chut, branim sa tomu zubami nechtami, ale kedze INSIGNA je liftback, pristup do kufra je super, nemyslim ze kombi by ma zachranilo nakolko v kufri bude prevazne kocik a dajaka batozina takze vsetko ostatne pojde na strechu

- mam sedan 2,0 CDTi 128kW / 174k nafta 6st. manuálna, 1. som mal octavku, potom C5 sedan a teraz Insigniu. Teraz mam na nej cca 35 000km najazdenych a za mna velka spokojnost. Paradny krutak, auto sa pekne bere, v zakrutach podstatne stabilnejsia ako C5. Zo zaciatku prevodovka samozrejme "surova" ale cim dalej tym je to lepsie, pekne si to sada :D a tie matrix svetla v noci brutal...akurat stale to riadi len pocitac takze dakedy tomu pomaham hlavne ked vidim ze zo zakruty ide auto tak to vypnem skor aby som ho zbytocne neoslepil , aj ked su to nanosekundy :D je to skor pre moj dobry pocit. Spotrebu neriesim nakolko mam radsej sviznejsiu jazdu :) ale ozaj ho nesetrim a mam okolo 6-6,5L, fakt netusim. ale jazdim prevazne mimo mesto :)
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

ak sú nosiče s upnutím medzi dvere a strechu a sú určené na dané auto, tak potom by nemali mačkať a deformovať žiadne tesnenie.
malo by to byť vyriešené tak, že zapasujú presne medzi dvere a strechu.

mal som taký typ nosníkov kedysi na fiate bravo a tesnenie s tým nič nemalo do činenia.

kamoš má také nosiče na audi A6 2013 a tiež to nijakému tesneniu nevadí.

treba ísť do predajne strešných nosičov a tam sa popýtať a prípadne rovno vyskúšať nejaký nosič.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Super, dík.
Presne ten motor a prevodovka sa mi pozdáva.
To je už ten posledný facelift, nie??
Sedačky sú AGR??
Da sa vydrzat dlhú cestu ??
emil1313
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.07.2021 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emil1313 »

Sedacky su AGR, no musel som si na ne chvilu zvykat, C5 bola podla mna pohodlnejsia :D...ale teraz som si ju uz vysedel na moj zadok tazke pohoda :)
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

Roky som jazdil s priecnikmi upevnenymi o dvere, doporucujem kupit lepšie priečinky ktoré majú ten mechanizmus medzi dvere a karosériu z tenšieho plechu, ja som mal thule. Plus nevozit tie priečinky keď ich nepoužívam, napríklad keď ich potrebujem len cez víkend, tak nebyť lenivý a cez týždeň zložiť :d :D :d :D :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných