Opel Insignia - tvrdy brzdovy pedal

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia - tvrdy brzdovy pedal

Príspevok od používateľa abeceda »

Ahoj ludkovia :), neviem ci mam na mojej insignii problem ( r.v 2011, 118kw, A20DTH ), vcera ked som sadol do auta asi po cca pol hodinke mal som uplne tvrdy brzdovy pedal, pred tym sa mi to nestalo, vzdy pred startom jedna noha na spojke druha na brzde, brzda sa v pohode stlacila ako keby mam nastartovane. Jak nastartujem pedal zmakne ale pri stlacani pocujem take sicanie ( hladal som tam hada ci nesici ten, ale nic ... ), neviem teraz ci mi niekde nieco neunika alebo nieco neodchadza. Po nastartovani auto brzdi v pohode. Nejake tipy co sa mohlo pokazit, alebo kde je chyba ? :)
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to normalne a aj keby nebolo, tak pises, ze auto brzdi, takze by som na to kaslal.
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

mne to zrovna nomralne nepride, do teraz sa to takto nechovalo, casto jazdim dialnice a bol by som nerad keby sa predomnou zjavi kolona alebo hocico ine a auto by nebrzdilo (slabo brzdilo...), predsa brzdy su zaklad a este pri takom tanku ....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len nezabudni ,že ich musia mať v poriadku aj tí okolo teba. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Keď za Filcku zavesím 1,5 tony na vozíku tak brzdenie je dosť zaujímavé .Darmo máš aj tank tona štrku v 90ke ťa spolahlivo sundá. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Musíš vždy rozmýšlať aj za tých okolo , čo keď oni nemyslia. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Práve takto sa testuje posilovač brzd,
že sa položi noha na brzd.pedal, naštartuje sa a hneď musí pedal isť dole,
máš brzdy UPLNE V PORIADKU, nevymýšľaj S.O.M.A.R.I.N.Y
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

Tak bol som s tym aj u mechanika, kontroloval mi hadice tie su v poriadku ale ze chyba je vo ventile ktory sa asi poriadne neuzavrie alebo prepusta ked auto zhasnem, a on by to tiez neriesil zevraj to je v pohode , snad stym nebudem mat problem ked budem startovat na kopci, kedze rucna mi moc nedrzi ... :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme jednosmerný podtlakový ventil ktorým vstupuje podtlak do hrnca posilovača neudrží podtlak.Bývajú velmi kvalitné,aj po týždni stánia ak je ten ventil z hrnca vytiahnutý tak počuť ako podtlak unikol.Rieš to,je to halierová vec,lebo sa vypomstí a nevieš kde a kedy.Na motor aj displeje sa môžeš vyprdnúť,ale brzda je život
abeceda
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14.11.2017 10:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa abeceda »

tak po dlksej dobe ... :) som sa snazil najst tu vecicku ako to vyzera aby som to vedel kupit a vymenit, je to prosim Vas tato blbost (vid. foto 1,2) ?

Plus by som sa chcel este opytat, pred par dnama som menil olej a jak som pozeral na turbe som si nasiel olej. skvrnu (vid. foto 3,4), olej som menil po 15tis km, olej som nedolieval furt sa drzal na ryske, taktiez mam pocit ked sa auto ohreje tak jak keby o nieco slabsie tahalo, mam cakat v blizkej buducnosti vymenu turba ? :)

auto ma nabehane 173xxx

1Obrázok

2Obrázok

3Obrázok

4Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných