Opel Insignia - ranný start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia - ranný start

Príspevok od používateľa libor95 »

zdravím, chcel by som sa opýtať mám taký problém že teraz keď je ráno 7-15 stupňov a auto mi stojí celu noc tak auto strašne dlho štartuje trvá to nejakých 5 sekúnd kým chyti (uz aj ľudia na parkovisku sa otáčajú) a to ešte ani neni nejaká veľká zima, druhé naštartovanie už je v pohode chytí hneď, mám tam Baterku Exide 77Ah štartovací prúd 780a baterka má necelý rok, zhavice sú nové všetky 4 (bosch) som menil minulú zimu, altik má nové uhlíky aj ložiská a dobíja podľa Bc na 14,8-15,0 po štarte a počas jazdy na 14,5, vstrekovacie trysky všetky 4 majú vymenené medené podložky.., jazdím od pondelka do piatku každých deň 200km čiže batéria sa musí dobíjať bezproblémov, ráno keď pretocim kľúčikom a pozriem BC tak mi ukazuje napätie batérie 11,9-12,1 ako kedy...tankujem len na OMV a do každej nádrže pridám aditiva.. Pred mesiacom nová spojka + zotrvačník, diagnostika nehlási žiadnu chybu,príde mi že ešte určite nie je taká zima aby auto tak zle štartovalo..naposledy dneska ráno pri +13 stupňoch keď stálo celú noc, ďakujem za rady a postrehy
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

3x benzínová insignia, štarty vždy tip top aj v zime, aj so starými baterkami. treba skočiť za niekým do servisu, lebo normálne to nie je.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ak je baterka v poriadku tak ked je ustalena by mala mat cca 12,6-12,9V ja by som skusil na skusku vymenit baterku z druheho auta.Tieto moderne diesle potrebuju dosiahnut iste otacky pri startovani aby naskocili.Velakrat aj starter robi neplechu ze neda dostatocne otacky a pritom sa zda ze toci ako ma.
vsevetko
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

elauato napísal:3x benzínová insignia, štarty vždy tip top aj v zime, aj so starými baterkami. treba skočiť za niekým do servisu, lebo normálne to nie je.

https://www.youtube.com/watch?v=9WnD-9alGsI... asi takéto bezproblémové štarty ?
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

Čomu nerozumieš na slove bezproblémové?
Milujem ľudí, čo niekde na webe niečo nájdu a idú ma presviedčať, že moja OSOBNA skúsenosť s 3 kusmi v priebehu niekoľkých zim ma byt iná.
Nie, nikdy som nič podobné nezažil, so žiadnym mojim autom. Spokojný?
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných