Opel Insignia - hučanie od klin. remeňa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia - hučanie od klin. remeňa

Príspevok od používateľa libor95 »

Zdravím ,

Jedná sa o auto Opel Insignia ST , 2.0CDTI 118kw

Najazdené 171 000km

Na aute mi začalo niečo hučať , robí to hlavne okolo 2500ot najviac je to počuť na 1-2 prevodom stupni , ale je to počutelné aj na 3-4, je to počuť trošku aj na voľnobehu , ale nie až tak moc , je to také hučanie akoby bolo vadné ložisko , zvuk ide niekde z miest klinového remeňa , ale robí to len pri tých 2500ot , akonáhle som skúšal sa spustiť dole kopcom na voľnobehu auto išlo pekne bez žiadneho zvuku tým padom sa vylúčilo ložisko , už si neviem rady čo by to mohlo byť , sú menené kladky dražkového remeňa aj napínacia aj vodiaca a aj remeň má za sebou len (25tkm) myslel som si , že to bude voľnobežka alternátora alebo ložiská v alternátore dal som to celé spraviť vymenili sa ložiská v alternátore aj uhlíky , ale výsledok žiadny , rozvody + vodná pumpa bola menená pri 120tkm, auto má momentálne 171tkm prikladám aj video , bolo to natáčané na prvom prevodom stupni okolo 2500ot , vopred sa ospravedlňujem za kvalitu videa , ale nevedel som to inak natočiť (nemám na to prostriedky) , ale myslím , že je to aj tak počuť , prípadne ak si dáte sluchátka tak to bude určite počuť , ide to ako hovorím niekde z pravej strany akoby z miest rozvodov - klinový remeň, kladky atď len všetko by malo byť menené tak mi to nejde do hlavy, skúšal som striekať na drážkový remeň aj špeciálny sprej , ale taktiež bez výsledku ,ukazoval som to aj mechanikovi , ten mi povedal , že vôbec nevie čo by to mohlo sposobovať Ďakujem za všetko rady

VIDEO : https://www.youtube.com/watch?v=I1sx2YAfh58
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Klimakompresor?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Práveže to robí aj keď je klíma vypnutá, ale taktiež aj keď je klíma zapnutá robí to to iste, takže klimatizácia na to nemá žiadny vplyv
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ci je klima vypnuta alebo zapnuta, je jedno. Remenica na kompresore sa toci stale a ak je lozisko v haji, huci.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Ďakujem za radu, je to možné povedali mi v servise, že sa to bude musieť komplet rozobrať a pozrieť sa aj na rozvody na všetky kladky rozvodove, vodná pumpa, Drazkovy remeň + všetky kladky, že sa to tak bude musieť pozrieť a podla toho sa určí diagnóza, tak dúfam, že sa na to príde čo to robí a vyrieši sa to
zuzka3
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.05.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzka3 »

Vymeň si remenicu na kľuke a nemusia v servise rozobrať polovicu auta a aj tak to neurobia.
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Myslíš si, že to spôsobuje remenica na kľukovom hriadeli?
zuzka3
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.05.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzka3 »

Určite,toto celé ako ty som absolvoval pred dvomi rokmi.Odvtedy som sa stým stretol už tri krát,nič som neriešil vymenil som remenicu a bol pokoj.
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Takže presne aj ten zvuk? Tak nemám nič riešiť? Len objednať remenicu a dať ju vymeniť? Prosím ťa ešte našiel som na moje auto to robí len značky Febi Bilstein, jaku značku si dával ty pripadne je rozumné kúpiť aj tú Febi B?
zuzka3
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.05.2009 09:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzka3 »

Kľudne ju môžeš objednať.Veď keď sa aj sám nad tým zamyslíš čo si už pomenil,tak už ti zostáva len táto remenica.Značku si nepamatám presne,ale Febi je dobrá značka.Ja som mal presne toto na Astra-J,2,0 CDTi 118kW,Zafira tourer a dokonca aj Astra G 1,9 CDTi.
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Ale ja som si všimol ešte jednu vec, že pokiaľ je auto studené tak to neni počuť vôbec, ale keď sa auto zohreje na 90 stupňov tak až vtedy mi to začne robiť, môže to byť stále tá remenica keď to má aj takéto príznaky?

A ešte je tam klimakompresor, ale robí mi zo rovnako či je klíma zapnutá alebo vypnutá
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Precital si si moj posledny prispevok? Tak este raz, remenica na klimakompresore sa toci aj ked je klima vypnuta. A ked je na tejto remenici lozisko v tahu, kludne moze hucat, uz som sa s tym stretol. A diagnostika, odkial ten pazvuk vychadza, je velmi jednoducha: fonendoskopom popocuvat vsetky remenice a hned zistis kde je chyba.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

Ahoj áno ved práve preto píšem, že to môže byť aj tá remenica a dokonca to môže robiť aj ten klimakompresor, ale to ani netuším či sa to ložisko na ten klimakompresor dá vôbec niekde samostatne kúpiť, tú remenicu som našiel, ťažko sa to počúva fonendoskopom keďže mi to robí len za jazdy
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Myslim ze samotne lozisko na klimakompresor nezozenies a nevymenis, no ak by bol vadny prave ten, za velmi rozumny peniaz ti ho zrepasuju. V BA (v Petrzalke) poznam chlapika, fakt experta co sa vyzna a urcite ti ten kompresor zrepasuje za zlomok ceny noveho. Len musis vediet na isto ze huci kompresor...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
libor95
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 09.05.2016 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa libor95 »

No nič tak asi začnem tou remenicou a keď to nebude ona zostáva mi už len ten klimakompresor

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných