Opel Insignia - airbag

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia - airbag

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Dobrý deň viete niekto poradiť svieti mi airbag a píše mi chybu : airbag ridice rizeni aktivace nízky odpor, kde hľadať problém alebo aký je postup? S takýmto problémom som zatiaľ nemal skúsenosť, ďakujem
545h0
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.09.2017 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 545h0 »

Tak zacal by som meranim toho odporu. Pouzi ohmmeter s nizkym meracim prudom. Hodnota by mala byt 1,5-2,5 ak si dobre pamatam, v zavislosti od dlzky kablu.

Pri vw koncerne na vine byva zastrcka pod sedadlom, ale tu to nemusi platit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to trochu nezvyklá chyba,pretože nízky odpor na airbagu je značne ťažko predstaviteľný.Predpokladám normálnu diagnostiku ktorá netrepe translátorové hlúposti.Odpor pyro patrony je velmi malý cca 2,7-3,3 Ohmu.Nižšie to samé od seba nepôjde,a do nuly (čo už je skrat) to je velmi blízko.Takže to skôr vidím na chybu slimáka,to je točna pod volantom.Chyba kontaktového spoja nehrozí,každá chyba spojenia iba zvyšuje odpor a teda by viedla k hláške - odpor príliš vysoký.Preto je to nelogická hláška
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak by bol skrat tak by to mohlo písať nie? predratý kábel, konektor zatečený? asi len teoretizujem. Tiež si to neviem predstaviť na aute ako bežnú vec a závadu , ale po dajakom servisnom zásahu dajakého umelca aj áno.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba vychádzať či je odpor vyžší alebo nižší než očakávaný,z toho vychádza počiatočná úvaha čo to môže byť a množstvo možností vypadáva,proste vypadne kedže ten jav nevedia spôsobiť.
Jakub2712
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 27.05.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jakub2712 »

Takže chyba bola v zlomenom konektore čo ide do airbagu
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných