Opel Corsa D 1.2 , 2006 - voda v oleji

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Noobiq
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.06.2017 10:17
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa D 1.2 , 2006 - voda v oleji

Príspevok od používateľa Noobiq »

auto opel corsa D, 1.2 benzin 59kw (2006)

tak sa mi stalo ze som nasiel na veku oleja velke mnozstvo emulzie, a vsimol som si ze trochu stupla hladina oleja. Takze do servisu, tam hned ze zle tesnenie hlavy (aj mi ho ukazali, bolo vydiet kde je poskodene) tak ho vymenili, a bolo klud.
za necele 2 tyzdne (a 150km) zrazu tiekla vodna pumpa (ktora bola predtym podla ich slov v poriadku), a obcas auto nenastartovalo. -servis, vymena, domov. Povedali ze pretesnenie zvysilo tlaky a uz to pumpa nezvladla
za 3 dni(a tak 50km) som uz nenastartoval. pozram olej a tam som nasiel iba zltu, docela riedku emulziu, a ani naznak oleja, a vo veku oleja som este aj benzin citil, dokonca to vyzeralo akoby tam aj nejaka troska bola (na veku). Aj v chladiacej kvapaline bol benzin citit.
tak som im isiel vyreklamovat vymenu tesnenia (co ine mi ostavalo)... o 2 dni volali ze bude prasknuta hlava.. ked som sa dozadoval ze jakto ze predtym nobola, ani benzin v oleji, a motor plny emulzie za par km, ich vysvetlenie bolo asi taketo: "pretesnenim sa zvysili tlaky." , ze za to oni nemozu..

poviem rovno, ze im po tychto skusenostiach moc nedvoverujem. Pride mi ze hlavu valcov vobec nedali na tlakovu skusku a alebo ju ani nezabrusili.

rad by som teda pocul vase nazory, ci je to vobec normalne ze o tolko stupnu tlaky (neviem ake) ze prasne hlava. pripadne da sa pohladom skontrolovat, ci bola hlava zbrusena? alebo poradit kde, idealne v bratislave, by mi vedeli spravit tlakovu skusku hlavy.
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

no akurat ti do.rbali auto a tie sprostosti s tlakom a podobne bludy nech si nechaju.pokial si mal kondenz len na stupli,tak si to ani nemusel riesit.pokial si mal olej vo vode tak na 95% je to tesnenie prs a nie pod hlavou.keby to bolo tesnenie pod hlavou,tak by si citil spaliny v nadobke na chladiacu zmes. A PROSTE a JEDNODUCHO JE TO ZLE SPRAVENE.ZIADNA PRASKNUTA HLAVA!!!!
Noobiq
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.06.2017 10:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Noobiq »

no takto to vyzeralo pred servisom (som fotil):
https://drive.google.com/open?id=0B0b9k ... JBVUVTZ2pZ
a to som par dni alebo az 2 tyzdne predtym podobne mozstvo zotrel , stracala sa mi chladiaca kvapalina a po zaparkovani bolo citit smrat

este by som spomenul, ze po tej prvej vymene tesnenia, den pred tym nez som auto dal treti krat do servisu, som si vsimol ze mi dost bielo dymi z vyfuku.

problem je v tom ze sa sa v tom tak nevyznam ani nikto koho poznam.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Na servis treba podať trestné oznámenie za podvod ale to je na dlhé lakte v tejto našej krajne. Bohužiaľ veľa dnešných autoservisov stojí s prepáčením za h0vn0, šetria kde sa dá a potom to takto vyzerá.
Keď už mám raz hlavu valcov demontovanú tak ju dám odtlakovať, zrovnať a mám 100% istotu že je v poriadku ale tento servis chcel asi ušetriť 50 € tak sa na to vykašlali, či je hlava rovná pozreli max. pravítkom, dali nove tesnenie a bum hlavu hore. O tom či dali nové šróby hlavy valcov sa môžme len domnievať. Samozrejme ti povedali rozprávočku že zrovnanie a tlakovú skúšku spravili a peniaze za ňu zobrali (a možno im krivdím) :4012: Takisto mohli odtlakovať blok motora či pod tlakom netlačí vodu cez vložku dnu do spalovacieho priestoru, resp. pod piest smerom do olejovej náplne - dá sa všetko len sa musí chcieť.
Osobne tiež robím v autoservise a niekedy sa divím ako sa na takýchto úkonoch šetrí ale ja som len mechanik a musím sa riadiť tým čo mi káže vedúci - bohužiaľ :4012:
Obrázok
scibran
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19.01.2008 15:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scibran »

Chlapci o čom točite , vačšinou je problem vtom , že zakaznik nechce platiť , ani bohovi ,,čo najlacnejšie všetko chce a potom sa čuduje, že to ma na na prd... tlakovanie hlavy atd dalej okolo toho prace čistenie rozoberanie skladanie je viac penazi ako zohnať druhy motor, ale panko isto nenapisal ccelu skutočnosť však? Nikto si takto nebude kaziť reputaciu ked, už isto tam bolo aj niečoine nie len to čo piše, treba si zistiť čo tamm bolo v servise a potom niečo pisať a riešiť veci okolo toho.
scibran
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 19.01.2008 15:27
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Corsa D 1.2 , 2006 - voda v oleji

Príspevok od používateľa scibran »

Noobiq napísal:auto opel corsa D, 1.2 benzin 59kw (2006)

tak sa mi stalo ze som nasiel na veku oleja velke mnozstvo emulzie, a vsimol som si ze trochu stupla hladina oleja. Takze do servisu, tam hned ze zle tesnenie hlavy (aj mi ho ukazali, bolo vydiet kde je poskodene) tak ho vymenili, a bolo klud.
za necele 2 tyzdne (a 150km) zrazu tiekla vodna pumpa (ktora bola predtym podla ich slov v poriadku), a obcas auto nenastartovalo. -servis, vymena, domov. Povedali ze pretesnenie zvysilo tlaky a uz to pumpa nezvladla
za 3 dni(a tak 50km) som uz nenastartoval. pozram olej a tam som nasiel iba zltu, docela riedku emulziu, a ani naznak oleja, a vo veku oleja som este aj benzin citil, dokonca to vyzeralo akoby tam aj nejaka troska bola (na veku). Aj v chladiacej kvapaline bol benzin citit.
tak som im isiel vyreklamovat vymenu tesnenia (co ine mi ostavalo)... o 2 dni volali ze bude prasknuta hlava.. ked som sa dozadoval ze jakto ze predtym nobola, ani benzin v oleji, a motor plny emulzie za par km, ich vysvetlenie bolo asi taketo: "pretesnenim sa zvysili tlaky." , ze za to oni nemozu..

poviem rovno, ze im po tychto skusenostiach moc nedvoverujem. Pride mi ze hlavu valcov vobec nedali na tlakovu skusku a alebo ju ani nezabrusili.

rad by som teda pocul vase nazory, ci je to vobec normalne ze o tolko stupnu tlaky (neviem ake) ze prasne hlava. pripadne da sa pohladom skontrolovat, ci bola hlava zbrusena? alebo poradit kde, idealne v bratislave, by mi vedeli spravit tlakovu skusku hlavy.
. Nuž jaked robim takuto opravu spravim nanom aspon 200 km ked, už čo ak nahodou a ano zniženim hlavy čiže zabrusnim sa zvýši kompresný pomer bohužial, je to vždy riziko či to motor vydrží a nevydržal, na dnešných motoroch by sa nemalo vobec taketo upravy robiť a prečo material je oslabený a robený na jedno použitie, a nova hlava stoji isto velke prachy však? tak to riskli ,, a kto je na vine boh vie mali upozorniť nato pred opravou , že čo sa može stať a prečo to nespravili lebo by potom nič nerobiili isšli by ste inde lebo cena opravy by bola taka velky, že by ste si to nedali opraviť isto, Takže to je problem ,že ludia nemaju peniaze nechcu platiť ... a problem je na svete keby každemu vraveli servisy pravdu ake su rizika atd, tak by to mohli zavrieť...vivat slovakia ,,,,
Noobiq
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.06.2017 10:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Noobiq »

ano, nenapisal som celu skutocnost lebo za prve si to nepamatam a za druhe by tym napisal pol knihy. Napisal som to strucne a podstatne veci. vzhadom na to ze este pred 2 tyzdnami som vyraz "prebrusenie hlavy" alebo "tlakovanie hlavy" ani nepocul, tak som ani netusil ako sa taketo veci opravuju.

Servisak povedal ze je pokazene tesnenie a ze to spravi, nic viac. Ako som mal vedet ze treba nejaku tlakovu skusku ktoru som dovtedy absolutne nepoznal? .. vyslo to na 9 hodin prace a 330e (pravdepodobne bez dph ako som neskor zistil)

ked som tam auto bral teraz naposledy tak mi o dva dni volal ze je prasknuta hlava. Na otazku ci tu hlavu minule prebrusili povedal ze ano. a ci robili tlakovu skusku? ze to netreba.

novu hlavu sa nikde nedari najst tak som tam volal ze si pridem pre tu moju hlavu a poslem to opravit.. vraj ze to este nerozoberali tak mam prist zajtra (coz ma trosku prekvapilo ale asi sa da prasklina najst aj bez rozobratia.)
v Piatok som hlavu zobral druhemu technikovy, ako prve sa cudoval ze preco nebola hlava prebrusena (ked to chce niekto posudit sam, robil som fotky (sice pre sukromne uceli) ) a ze to posle do trnavy (z BA). do tyzdna by mohla byt doma tak uvidim potom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných