Opel Corsa C - netesní veko BCM modulu - čím dotesniť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa C - netesní veko BCM modulu - čím dotesniť

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, na corse mám u tohto modelu klasický problém zatekania vody do priestoru pedálov, čo spôsobuje rozpadnuté tesnenie na veku boxu pre BCM modul. Tí čo ste to už riešili, aké tesnenie ste použili?
Rozmyšlal som nad silikovoným tmelom, len to ten box zlepí a v prípade, že to bude niekedy treba rozobrať bude problém.
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O žiadnom klasickom probléme nemôže byť reč.Mal som C-ko kúpené rozsekané,menila sa ľavá štvrka karosérie,tj rezané práve pred vodičom a pod zadkom na vložený nebúraný celok.Od 2005 tam nikdy kvapka dnu neprešla,nové sklo vydržalo dodnes.Ak zateká do kabiny,jedine ak niekto niečo porobil na hulváta,ťahal káble a pod.Odjakživa platilo pri zatekaní,že sa odstraňuje príčina,tj vyhádze bordel z medzipriestoru a nájde miesto prechodu vody.
A nie zatesňovať elektroniku.Ja som menil xy elektriky počnúc immom čo ho kolenom rozmlátili až RJ motora tacho atd,už nikdy sa toho dodnes netrebalo dotknúť.Zatesni prechod pre vodu,to sa tak rieši,chyba je v ďažniku,nie v tenkom svetri.Odstraňuje sa príčina,neodstraňuje sa dôsledok.
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Tak ste mali štastie na auto. Netesnenie tohto boxu je preberané na mnohých fórach, je k tomu viacero videí. Je to jedna z chorôb Corsy C. To tesnenie sa rozopadá na prach. Niektorí kupovali nový kryt, niektorí to ,,niečim pretesnili".

https://www.youtube.com/watch?v=NQWgKeFSxtg
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko som to musel dávať nové (použité logicky) lebo to bolo stlačené na kašu.Niečo sa tam muselo v minulosti zle urobiť.Ale aj keby nie,treba to vyhádzať a odstrániť príčinu,veď je to bicyklík a nie Audi nabombované na sedem poschodí
Ale aby ani tá rada nechýbala.Existuje nieo,čo sa volá Aqua blok,je to kúpitelné v kartuši ale aj vedierka tuším 5kg.Je to ako vazelína,na vzduchu vyvulkanizuje a vytvorí dokonalý blok,UV ho nezničí,utesňujú sa medzeri (aj velké) všade kde treba zabrániť prechodu vody,väčšinou okolo komínov,rôzne tečúce spoje atd
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ďakujem, pozerám, že nie je vhodné na polyetylen. Neviem z akého plastu je ten kryt, to preverím. Aj nejakú gumenú šnúru zvažujem, ale nič také nenachádzam na nete
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S tým už bolo poutesńované x milion týchto zatekaní,u niektorých modelov je to v DNA auta (Leon a pod) a samozrejme to sú vždy prechodové schránky,káblové prechodkya pod.Ale aj strešné okná,odkvapy a pod.Je to v podstate garantovaný výsledok,nevýhoda jediná je cena.Na plastoch sa neprichytí,tj sú odtrhnuteľné ako koža,čo presne toto človek potrebuje aby ak treba,nemal problémy,.
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Veľa rokov som predával materiál od Henkelu , aj spomínaný aguablock čierny , sivý . Ceresit je obchodná značka pre materiály na opravu v priemysle a stavebníctve. Ale ešte lepší tmel je Ceresit FT 101 sivý , biely a transparentný.Je to v kartušiach a hustejší ako Aquablock. FT 101 chytí aj k plastom aj na vlhký podklad . Veľmi dobrý materiál. Všetky mám odskúšané. Jedine transparentný FT 101 nevydrží ÚV žiarenie. Biele a sivé FT 101 bez problémov.Je to v podstate lepidlo s pridaným silikónovým materiálom. Aquablok je silikónový tmel ktorý slabo lepí
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plný súhlas,ale to je tu práve žiadané.Robíš ďáždnik,ak treba,dáš ho dole ako plavec čiapku
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Butylkaučukova paska.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

benz2 napísal: Ale ešte lepší tmel je Ceresit FT 101 sivý , biely a transparentný.Je to v kartušiach a hustejší ako Aquablock.

Vadí mi že podľa technického listu je tepelná odolnosť tohto Ceresitu len 80 celzia.
Dovolím si upozorniť na jeden lepiaci tmel, Silikon Kleber 600, od výrobcu Ramsauer, ktorý používam už dlhé roky na všetko možné, je fakt vynikajúci, drží jak pes ježa, teplotná odolnosť 150, kratkodobo 180 celzia.
Trocha problém je že zatiaľ som ho kupoval len v Zgonc v Rakúsku, inde som ho nevidel. Aj cena je prístupná, 7 euro. Predávajú od toho výrobcu aj ešte lepšie držiaci tmel typ 620, ale ten je len do 110 Celzia a je drahší, pre bežne potreby ten 600 úplne vyhovuje.
http://www.ramsauer.at/produkte/klebsto ... konkleber/
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ideálna kombinácia by bola dobre tesniť, ale moc nelepiť pre prípad,žeby bolo ten box treba niekedy rozobrať, tie plasty idú do seba tak, že sa tam nožíkom nebude dať dostať

Našiel som doma bitumenový tmel(na tesnenie strešných žlabov,...), to by nešlo použiť?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Najobyčajnejší sanitárny silikón na takom spoji ako máš na tej krabici, dostatočne tesní a nijako zvlášť nelepí. Keď som demontoval staršie spoje utesnené takým silikónom, tak ten silikón bol až na výnimky už odseparovaný od podkladu, resp. dal sa ľahko oddeliť.
Ale ani ten asfaltový tmel nemusí byť márny, na takomto spoji je možné použiť všeličo a vyhovie to potrebe.
Tak mi napadá, pri oprave kávovarov používam silikónovú vazelínu, aj tá by v takom tesnom spoji dvoch plastov splnila účel utesnenia a zároveň by nebránila prípadnému rozoberaniu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných