Opel Corsa C, easytronic svieti F - nestartuje - VYRIESENE

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makatch
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa C, easytronic svieti F - nestartuje - VYRIESENE

Príspevok od používateľa makatch »

Dobry den,
mam problem s Corsou C a automatickou prevodovkou Easytronic, na pristrojovke svieti F a auto nestartuje, sem tam to F zhaslo a auto nastartovalo ale uz nestartuje vobec a len blika F. Bol som s tym v servisoch a cena opravy je zevraj okolo 1200 eur co mi pride nerentabilne. Nema niekto lacnejsie riesenie?

nasiel som jazdenu prevodovku ale obavam sa ze to za chvilu bude robit aj s nou, na forach o tejto chybe pisu viacery - asi nejaka vrodena vada. Dakujem
Naposledy upravil/-a makatch v 05.04.2018 08:22, upravené celkom 4 krát.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Len nedávno som tu písal o tom že robot je obskurna vec ktorú by mali zakázať ale boli veruže zástancovia....
Bohužiaľ najschodnejšie riešenie je nechať to asi opraviť a potom jazdiť či predať.
Oprava nemsí stáť takú sumu, proste to treba zaniesť do servisu kde robia prevodovky a rozhodnúť sa. Lacnejšie ako oprava neexistuje, výmena za inú by bola možnosť ak by potom nasledoval predaj.
V Košiciach poznam mechanika na automaty....
makatch
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makatch »

dakujem za odpoved, som z BA kraja takze vychod je kvoli touto dost daleko, v servise povedali ze Easytronic neni klasicky automat, ze to je klasicka prevodovka a robot radi namiesto mna, a ze ten robot je pokazeny a treba noveho, ze prevodovka asi neni zla. Skusim sa spytat v Opli za kolko tento Easytronic vedia opravit.
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

2000e
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Auto by som rozpredal na nd alebo v celku s poruchou prevodovky...Ak je hodnota auta cca 3500 eur a oprava 2000 eur nerentabilne....môj nazor
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak dávať 2000 eur za opravu takého auta, to je z ríše snov.
A v Opli pravdepodobne nebudú nič opravovať, len vymenia celý modul.
Keď som si zadal do gugla „oprava easytronic“, ukázalo viacej možností opravy, aj keď ani jednu som nenašiel v okolí Bratislavy.
Ale dá sa ten modul aj poslať na opravu.

Hyundaj, aj ja som to bol kto nehanil robotizované prevodovky.
Ako keby sa normálne automatické prevodovky nekazili.
Možno sa tie robotizované v sumáre kazia menej ako klasické automaty, o všelijakých DSG a variatoroch ani nehovorím.
A oprava radiaceho robota je obvykle lacnejšia ako oprava iných automatických prevodoviek.
Ale zrejme tie oplácke easytronic sú z nich najmenej spoľahlivé, tie fiaťácke pokiaľ majú olej tak sú zväčša bezproblémové.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

K Oplu mám naozaj srdečný vzťah. lol Nad manualom si nerozmýšlal? mám doma dve komplet prevodovky - darujem ,ak by ich niekto potreboval. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

to by slo.prevodovka,kulisa s drziakom,tiahlo,radiaca paka + praca
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja mam cvt a hsd a moj mechanik tobi automaty takze vidim ze robotov stoji na dvore vzdy viac ako inych... A on len mavne rukou.... Robot nie je dsg. Je to paskvil lebo nema komfortu automatu, nie je lacny na servis ako manual, nie je lacny na kupu. Aku dava vyhodu? Zakaznikovi ziadnu,vyrobcovi na papieri potvrdenie ze robi automat....
Selespeed,easytronic,easydrive,mmt toyota ,dualogic vsetko jeden dzad... Ale uz na to dosli a prechadzaju bud na cvt alebo klasiku.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:K Oplu mám naozaj srdečný vzťah. lol Nad manualom si nerozmýšlal? mám doma dve komplet prevodovky - darujem ,ak by ich niekto potreboval. lol
- prerabka - normalny mechanik do toho nepojde ibaze by si nevazil vlastne dusevne zdravie....
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - to bola ponuka len z toho dôvodu , že mám doma 2 dobré prevodovky a za fúrik dielov ktoré je škoda šrotovať. Lenže šopky nie sú nafukovacie tak to tam asi skončí. :41c2:
P.S.: mám doma spojený P1,9D s prevodovkou Multicar M22. Teda francúza s východným nemcom , ktorých delí najmenej jedna generácia. Zrejme to nespájal ani automechanik a predstav si ono to šlape jak švajčiarske hodinky. :40bd: :40bd: Ja sám som spojil R1.6D s prevodovkou škoda 1203 a tiež to funguje. Takže opel s oplom by nemusela byť až taká tragedia. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri sa na polske allegro

https://allegro.pl/listing?string=Corsa ... t-1-3-1003

Oprava riadiacej jednotky robota 130 eur.

Prerabka na manualnu prevodovku 320 eur.

Nevidel by som to tak zle.
makatch
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makatch »

tazke kauza problem Easytronic, robot ktory macka spojku + spojka - OK, prevodovka pravdepodobne OK, roboty ktore radia rychlosti - KO, cez original diagnostiku Opel sa toto vsetko da zistit, dnes by som mal dostat cislo na cloveka z Bratislavy ktory problemove Easytronicy riesi lacnejsie.

Prerabku na manual som neriesil kvoli STK atd, mam rad ked su veci tak, ako maju byt - skusenost s problemom s plnenim poistovne kvoli nedovolenemu zasahu na vozidle v pripade nehody.

Co sa tyka poliakov, budem riesit az ked nepochodim tu, predsalen doverujem viac niekomu, kto za to nesie aspon aku-taku zodpovednost, poliak posle zle, mechanik nahodi, nefunguje, zmontuje ,posielam spet, ale mechanikovy zaplatit musim, takze to je az uplne posledna moznost ako vyriesit tento problem s Easytronic -om.
apace
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.03.2009 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa apace »

Taká otázka, kde sa dá nájsť snímač polohy na easytronicu?
makatch
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.01.2010 22:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makatch »

tak nakoniec je problem s Easytronicom vyrieseny, ochotny chalan vysvetlil problemy ktore by to mohli byt, zavolal sumu, opravil, uz skoro mesiac jazdim a vsetko je OK. Som maximalne spokojny s pristupom aj cenou. Ak mate niekto problem s Easytronicom napiste, posuniem kontakt.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných