Opel Corsa - automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Opel Corsa - automat

Príspevok od používateľa bopol »

Zdravim vsetkych.Potrebujem poradit ,idem objednat novu corsu 1.4 benzin s AT prevodovkou a neviem ktoru lebo maju dve v ponuke 5st easytronik/robotizovana/ a 6st.s hydromenicom.Bude to auto do mesta pre zenu.O spotrebu mi nejde len v prospekte je napisane ze spotreba v mesteje u 5st. 5,8l a U 6st.7,8l.Moze tam byt taky rozdiel?Dakujem za rady.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Na spotrebu nepozeraj, aj tak su to dnes vymyslene cisla. Robotizovana je vlastne manual ktory sa tvari ako automat. Casto sa kazi, sklbe a pri parkovani je necitlivy. Pre zenu to rozhodne nie je dobra volba. Vyber si radsej klasicky automat s hydromenicom. Pri spravnej udrzbe vydrzi dlho a radi hladko.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Určite hydromenič, robotizované bieda a hlavne u OPLA
Doki176
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 31.08.2009 19:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Doki176 »

Robotizovanú máme v Corse 1,2 16V r.v. 2004,motor odišiel pri 90000 km ,prevodovka ešte nie.Prevodovka nič moc radí pomaly a trhane.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja neviem tie Ople, hrkocú na tom rozvody lebo vyťahané reťaze, či unavené napínaky (je mi to fuk)...
Máme jednu Corsu C v rodine kúpenú ako fungláč a zvuk to ma jak traktor, dotyčný majitel si ale nedá povedať - že jemu sa to zdá normálne, ba navyše mu to ešte aj niekde potvrdili že tieto Ople majú všetky taký raplavý hrkotavý zvuk...
Takže nerieši

Čo má potom človek viac k tomu hovoriť ked počuje že to nie je zdravý zvuk.
Asi by som šiel inam

Pre niekoho je toto normálne, síce nie až tak brutálne https://www.youtube.com/watch?v=NWc9TO-dFI8

PS: niekedy kúpa nového auta nie je vôbec výhra
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Corsu mám aj ja na nosenie dielov tj van a napriek nulovým problémom...nič moc a pomenovanie sOpel si vlastne zaslúži.Bolo u mňa zopár robotizovaných variant,ale popravde to je ďaleko od predstavy dobrej prevodovky.Dokonca mi to dáva dôvod premýšlať,či som vôbec poznal auto z dobrou robotizovanou prevodovkou.
Z tým zvukom má ivko pravdu,raz ide motor tichučko,inokedy zhrkoce hneď po štarte.Ak štartne hrkotavo,okamžite ho zhasnem,lebo na druhý štart už ide pekne (44 tis km) Ak štartne hrkotavo,je to reťazový zvuk.Ja som ho kúpil za nula peňazí rozbité ako nové,má vymenenú štvrtku,preto tu aj dožije a pôjde priamo na vrakáč.Ale kúpiť to za plné peniaze,to si neviem predstaviť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

problem je uz od zaciatku, ze uvazujes o kupe opla - kazdy motor problem, akoby to odlievali z masla / aj retaze/, potom 1,4 benzin s AP- samozrejme , ze radsej s hydomenicom, lebo do takychto aut idu robotizovane len s elektronikou a inymi suciastkami, ktorym sa o kvalite ani nesnivalo. Ich filozofiou je, ze co by sa uz len mohlo stat v corse 1,4, ked prestane radit ???? A v takom maloobjemovom motore sa mnozstvo vykonu a benzinu spotrebuje rozpohybovanim hydromenica.Jedina corsa, co za nieco stala, bola v minulosti ta s 1,5 japonskym retazovym dizlom, ale hrdzavela pred ocami. Nechcem nikoho odhovarat, ale kupa opla je nekonecne vacsia loteria, ako nieco z grupy....
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Kup jej swifta s automatom a na 10 rokov bude vysmiata jak lečo
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jednoznačne hydromenič... robotizovanú vymysleli aby ponúkli lacný automat ale bohužiaľ okrem lacnejšej výroby to nemá inú výhodu - ani komfort ani výdrž ani lacnú údržbu.
Ešte lepšia do mesta je určite cvt - micra, jazz, yaris alebo potom tá klasika swift, Hyundai-Kia neviem čo dávajú do ria,i20...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

CVT v Mikrach sa serie tiez, neskutocne...

Pride mi blbost za krpatucke vonave autíčíčko (ani nie auticko, ale auticicko teda "rozmeru" Korzy) zaplatit cojaviem 14.000 penazi a potom za tri roky z toho mat uzasnych 6.000... vies ked nieco niekde crashne tak ide o zivot. Mam kamaratov co brali nove Fiesty za 435.000 korun (to este boli koruny), co brali nove Póla jednadva za takmer 18.000eur a taketo nejake cifty ktore uz silno vyzaduju pritomnost kardiostimulatora.


Ked sa mam vyjadrit k teme, nie je mi prilis znamy robot ktory by nemal problemy. Specialne v tejto sibnutej dobe kedy sa seka kazda koruna nakladov, pretahuju intervaly na vymenu oleja - pripadne sa kompletne olej v prevodovke nemeni ved yebat a/alebo sa aspon nemeni filter ked uz sa nahodou aj olej meni - a ked sa v zaujme dosiahnutia PAPIEROVEJ spotreby a v suvislosti s naladami HLUPYCH majitelov jazdi na co najmensich otackach, aby to co najviac vibrovalo.

Ked uz to teda musi byt, isiel by som po hydromenici. Nie, 5.8l vo vacsom meste naozaj necakaj, skor tak 6.8l pokial nejazdis nejake obchvaty/v noci.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Konecne som si myslel ,ze som jej nasiel auto a zase asi z toho nic nebude.Este som pozeral Yaris multidrive s.Ale to je zase iny typ prevodovky.Inak dakujem za rady.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kia Rio 1.4CVVT (10690€) + za príplatok 1000€ je 4°AT
Kedže má len 4° predpokladám hydromenič
http://www.kia.com/sk/modely/rio-5dr/cennik2016/
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jednoduché - nauč ju radiť a výber sa ti bohovsky rozšíri.
Automat a hydromenič je pre VZV.
A za druhé ako podmienku získania VP by som zaviedol 100km na V3S alebo Tatre 111. To by sa krásne uvolnili cesty. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Jazdi na manuali clio 1,2TCE ale ,ze ked nove tak uz automat.Ta corsa je aut.6st.s hydromenicom -1,4 16v. Som si myslel ze na atmosfere sa nema co pokazit. Clio ma 190tis.km a bez poruchy ale to ostava synovi.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

musis si uvedomit ze TROJvalcovy motor je proti prirode.

musis si pripustit ze taketo ZMRDY vznikli len kvoli tomu aby automobilka usetrila sedem eur pri vyrobe

musis si uvedomit ze ked sa setri, tak sa setri dokonale ako sa len da. Akoze pardon ale hentake chrochtave zvuky ako na videu, dosrane motory len s 90k km, chronicky zname DLHOROCNE priesery s 1.2 sice inej automobilky ale bez nejakeho zjavneho naznaku riesenia a priznania designovej chyby...

ved to je STRASNA TRAGEDIA.

Na malinkom krpatuckom LACNUCKOM vozitku a'la Korzicka sa bude setrit vzdy a vsade a CO NAJVIAC SA LEN DA. Nebudu tam rozvody a napinaky ktore stoja 17 eur na vyrobu, budu tam take ktore sa daju spravit za 14 eur.

Ked si myslis ze to nie je rozdiel, mozes si mysliet nadalej. Auto ktore nove stoji 40.000 je proste skonstruovane ZLAHKA INAK ako auto ktore stoji 7.999 eur, tam sa proste z toho neda utiect. Darmo je to 40k auto o meter vacsie, rozdiel v materiali na karoseriu, dlzku kablov a velkost vyfuku nerobi ten nakladovy rozdiel.

Proste... no... neviem co este dodat. Hadam len tolko ze nepusti staru do automatu za ziadnu cenu, pretoze za tri roky nebude schopna soferovat manualne auto. Nepusti staru do kraviny ktora vie sama cuvat (semtam), pretoze za tri roky nebude schopna zaparkovat a nieco rozbije v meste pretoze auticko nemalo gombicek aby zaparkovalo samo. Nepusti staru do tragacu ktory ma sedem asistentov pri rozbiehani hore kopcom pretoze...

ved vies preco.

Netvrdim ze ti stara ma sypat medziplyn pri preradovani dole ako naznacuje Oco (V3S, nedas mensi prevod bez zlomenej prevodovky, ruky alebo bez medziplynu), netvrdim ze ma stara pouzivat minimalne 535i s pohananou zadnou napravou a vsetky kruhace sypat dverami dopredu, ale zase sranda odtial potial. Zachvilu si ani ritku nebudeme vediet utriet kvoli tomu ze bude chybat asistent.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných