1 013 579
inzerátov
Pridať inzerát

Opel Calibra 2.5l V6 - na voľnobehu striela do sania

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Opel fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
patrikkubacek
Založený: 03 júl 2017
Nabehané: 1 hod 23 min
Predmet: Opel Calibra 2.5l V6 - na voľnobehu striela do sania PríspevokZaslal: 14.11.2017 07:35   
Dobrý den. Mam problem s mojou calibrou. Ťažko štartuje pri štarťe striela do sania a z vyfuku. za studena je to celkom ok. ale akonahle sa zohreje tak motor ma nepravidelny chod kolišu otacky. ked mierne tuknem do plnynu tak sa motor zadusi... ked ju drzim nad 2000ot. tak je to v pohode striela do sania a z vyfuku diagnostika mi ukazala :
chybu čislo 19-Induktivní impulzní čidlo - chybný signál o počtu otáček
a potom chybu čislo 94-Hallův senzor - příliš vysoké napětí
vymenil som snimač na vačke a aj na kluke presne podla čisla čo bolo na starom ale nepomohlo to...
neviete mi poradit kde by mohol byt problem ? niekto tvrdi ze je to palivove čerpadlo niekto zas ze je chyba v indučnej cievke(rozdelovač)... môj nazor je že je niečo zo škrtiacou klapkou... dufam že mi niekto niečo poradi.
vopred Ďakujem
Citovať
cviro123
Legenda - Ford T (606)
Založený: 03 december 2009
Nabehané: 4 mes 1 dní 3 hod
PríspevokZaslal: 14.11.2017 07:47   
Skontroluj casovanie motora.
Vážený člen - Gallardo (212)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 29 dní 6 hod 26 min
PríspevokZaslal: 14.11.2017 10:23   
Len či tie snímače bolo treba aj reálne meniť a boli vadné , a nieje chyba skorej dakde medzi nimi a RJ....
Legenda - Ford T (1826)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 2 mes 27 dní 19 hod
PríspevokZaslal: 14.11.2017 12:30   
Ak sa signál dostane mimo vzájomnej synchronizácie pre chybu rozvodov,čo už napísal aj cviro,tak tam nepomôže vymeniť žiadne čidlo,stále bude signál pre RJ nezrozumitelný.
Citovať
patrikkubacek
Založený: 03 júl 2017
Nabehané: 1 hod 23 min
PríspevokZaslal: 14.11.2017 14:27   
auto zo začiatku nešlo vobec naštartovať tak sa okamžite kontroloval rozvod a ten je v poriadku... vymenili sa tie dve čidla čo som spomynal a odvtedy sa to deje ze striela atd...
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Opel fórum