1 013 580
inzerátov
Pridať inzerát

Opel Calibra 2.5 V6 - kolišu otačky

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Opel fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
patrikkubacek
Založený: 03 júl 2017
Nabehané: 1 hod 23 min
Predmet: Opel Calibra 2.5 V6 - kolišu otačky PríspevokZaslal: 10.11.2017 06:22   
Dobrý deň. Mám problém s calibrou pri studenom starte striela a keď sa zohreje kolíšu otačky a nasledne zdochne zdochne aj počas jazdy. diagnostika mi ukazala lamda sondu ale nieje tam katalizator takze ani ta lamda.. a ukazala mi este aj vysoke napetie ze je v nom. vymenil som už snimač na klukovom hriadeli a aj druhy snimač čo je v zadu za motorom pod sanim na vačku. ale nepomohlo to. nevie te mi poradit co by to mohlo byt ?

tak prščistil som skoro všetky snimače a čidla a sprava sa takto...

tak. dos sania to striela stale uz aj ked je zohriaty a nielen do sania ale aj z vyfuku striela diagnostika mi kuazala
chybu čislo 19-Induktivní impulzní čidlo - chybný signál o počtu otáček
a potom chybu čislo 94-Hallův senzor - příliš vysoké napětí
vimenene su čidla na vačke a kluke presne som objednal podla starych podla čisla čo bolo na nom a nepomohlo... a tažko startuje niekedy až na 3krat naskoči a štartovat musim s plynom inak nenaskoci vobec a pri štartovani tak tiež striela do sania...

Naposledy upravil patrikkubacek dňa 12.11.2017 17:22, celkom upravené 1 krát.
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (212)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 29 dní 6 hod 26 min
PríspevokZaslal: 10.11.2017 15:21   
No možno kecam ale lambda tam nemusi byt len na kate ale aj pred nim dakde na potrubi ako inak RJ sníma a dávkuje bohatosť zmesy?
Známa tvár - Feldo (73)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 6 dní 3 hod 33 min
PríspevokZaslal: 10.11.2017 20:41   
keď strieľa, tak je to problém so zmesou. lambda do toho až toľko kecať nebude, aby to strieľalo.

odmeraj tlak palivového čerpadla, eventuálne skontroluj vstrekovače.
patrikkubacek
PríspevokZaslal: 10.11.2017 22:24   
striela len za studena aj to len trocha akonahla sa zohreje tak už nestriela pusti ma aj do vysokych otacok bez problemov len tie otačky mi kolisu a zdochyna to... myslite že to može byt koli tomu palivovemu čerpadlu ? skoro každy mi vravel ze tam bude problem niekde s elektrikou. ale dakujem skontrolujem to cerpadlo pripadne objednam nove
Citovať
pacok
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 21 júl 2009
Nabehané: 12 hod 25 min
PríspevokZaslal: 11.11.2017 12:50   
To ze striela do sania za studena sa opakuje pravidelne??? Na oploch som zazil ze hlava sa poskodila tak ze bol malicky kanalik medzi valcami....sice to nestrielalo do sania ale malo to zvlastny zvuk na volnobeh...
Citovať
patrikkubacek
PríspevokZaslal: 12.11.2017 14:44   
tak. dos sania to striela stale uz aj ked je zohriaty a nielen do sania ale aj z vyfuku striela diagnostika mi kuazala
chybu čislo 19-Induktivní impulzní čidlo - chybný signál o počtu otáček
a potom chybu čislo 94-Hallův senzor - příliš vysoké napětí
vimenene su čidla na vačke a kluke presne som objednal podla starych podla čisla čo bolo na nom a nepomohlo... a tažko startuje niekedy až na 3krat naskoči a štartovat musim s plynom inak nenaskoci vobec a pri štartovani tak tiež striela do sania...
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Opel fórum