Opel Calibra 2.5l V6 - na voľnobehu striela do sania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrikkubacek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.07.2017 17:16
Zdieľať na Facebook

Opel Calibra 2.5l V6 - na voľnobehu striela do sania

Príspevok od používateľa patrikkubacek »

Dobrý den. Mam problem s mojou calibrou. Ťažko štartuje pri štarťe striela do sania a z vyfuku. za studena je to celkom ok. ale akonahle sa zohreje tak motor ma nepravidelny chod kolišu otacky. ked mierne tuknem do plnynu tak sa motor zadusi... ked ju drzim nad 2000ot. tak je to v pohode striela do sania a z vyfuku diagnostika mi ukazala :
chybu čislo 19-Induktivní impulzní čidlo - chybný signál o počtu otáček
a potom chybu čislo 94-Hallův senzor - příliš vysoké napětí
vymenil som snimač na vačke a aj na kluke presne podla čisla čo bolo na starom ale nepomohlo to...
neviete mi poradit kde by mohol byt problem ? niekto tvrdi ze je to palivove čerpadlo niekto zas ze je chyba v indučnej cievke(rozdelovač)... môj nazor je že je niečo zo škrtiacou klapkou... dufam že mi niekto niečo poradi.
vopred Ďakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Len či tie snímače bolo treba aj reálne meniť a boli vadné , a nieje chyba skorej dakde medzi nimi a RJ....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa signál dostane mimo vzájomnej synchronizácie pre chybu rozvodov,čo už napísal aj cviro,tak tam nepomôže vymeniť žiadne čidlo,stále bude signál pre RJ nezrozumitelný.
patrikkubacek
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.07.2017 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikkubacek »

auto zo začiatku nešlo vobec naštartovať tak sa okamžite kontroloval rozvod a ten je v poriadku... vymenili sa tie dve čidla čo som spomynal a odvtedy sa to deje ze striela atd...
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní