Opel Astra J - strata výkonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dandy6151
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.06.2017 18:58
Zdieľať na Facebook

Opel Astra J - strata výkonu

Príspevok od používateľa dandy6151 »

Zdravím, mám problém.
Opel Astra J Sports Tourer 1.7cdti 81kW r.v. 2011

Auto pri jazde do kopca stráca otáčky, aj po zošliapnutí plynového pedálu sa výkon nedostaví a auto sa ako keby dusilo. Kopec ktorý som niekedy vyšiel na 4-5 prevodovom stupni teraz výjdem na max. 2-3 stupni pri otáčkach od 2-3 tisíc ináč auto nemá žiadny ťah. Tento problém však nemám stále, niekedy motor beží v poriadku pri zošliapnutí pedálu sa dostaví aj výkon inokedy je motor ako keby vymenený a nemá žiadny výkon. Stalo sa mi to už aj keď ručička na tachometri dosiahla hodnotu 120, motor hneď začal stracať otáčky a výkon. V servise mi žiadnu chybu nezistili. Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechaj si pozrieť vysoký tlak v raily hoci aj obyčajnou Deplhi diagnostikou,robí tieto motory velmi obstojne.Pozrite hodnotu tlaku a kolísanie,je tam aj údaj v zmysle rozsahu riadenia tlaku.
v chybovom registry nemusí byť,resp výmaz spôsobí že sa hodnú chvílu neobjaví.Ibaže vada ostáva vadou či je zapísaná alebo nie aj či je vymazaná alebo nie je,výmaz nič neopravuje
dandy6151
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.06.2017 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandy6151 »

Je tam 190 000 km.
srudlick
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 23.06.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa srudlick »

z mojho pohladu by to tiez mohol byt tlak, este by ma zaujimalo, ze keby si zastavil a znova nastartoval, tak by to nezmizlo? Lebo uz viackrat som sa stretol aj s tym, ze auto stracalo vykon a stacilo zastavit znova nastartovat a slapalo normalne. Aj ked samozrejme, ze to problem ako taky nevyriesi.
dandy6151
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.06.2017 18:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandy6151 »

Po zastavení a nasledovnom naštartovaní tento problém zmizne, ale po pár dňoch je naspäť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných