Opel Astra H - spiatocka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Opel Astra H - spiatocka

Príspevok od používateľa tdii »

Vie niekto poradit ? Astra H 1.7Cdti 59kw dost casto ide spiatocka cez zuby ine rychlosti su ok.
Preslapnutie spojky nepomaha.Pri vypnutom motore spiatocka ide ok. Niekedy pekne zapadne ako nic ale niekedy ani za boha len cez zub.

Vsimol som si ze ma volu rychl.paka v strede aj na spodku v tych klboch . Olej v prevodovke som nemenil netusim v akom je stave .neviem no Nejaka normalna rada?diky
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

skus pred zaradenim spiatocky zaradit najprv jednotku ako sa to bude spravat
marekpazitny
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.06.2014 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekpazitny »

Je to choroba Oplov, spiatocka cez zuby. Da sa to eliminovat pomalsim preradenim, alebo pustenim spojky pri neutrali a az potom zaradit znova. Je to uplne normalne.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Skusal som zaradit pred tym hociktoru rychlost a nic stale rovnako , citam ze je to choroba oplov , ako to myslis ze pustenim spojky pri neutrali a az potom znova zaradit ? myslis 1-2x naslapat ? inac mas pravdu niekedy ked pomaly s velkym citom idem na paku tak pekne hodi spiatocku , vsimol som si ze niekedy na kopceku alebo pod. to ide pekne , Na pake tie klby spodny aj ten stredny plastovy ma dost volu beha si to zato .
marekpazitny
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.06.2014 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marekpazitny »

Mam uz druhe Hacko, obe mali s tou spiatockou rovnaky problem, aj predchadzajuce generacie s tym mali problem, treba s tym len zit, obcas to ide pekne obcas nie. Niekde som cital ze pomaha najskor vyradit do neutralu (z hocijakej rychlosti), pustit spojku, potom znova stlacit a dat spiatocku. Ja mam pocit ze je to jedno, treba tu spiatocku radit pomalsie a niekedy to ide OK niekedy nie, ale aspon nedostane taku supu ako ked to tam hodis rychlo.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Tebe co robi spiatocka momentalne ? Mas aj volu v tych klboch na pake?

Skusim vyradit do N z rychlosti pustit ,stlacit a dat R toto nemam vyskusane iba stale stlacena spojka rychlost a potom R
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Z inej rychlosti potom naspet do spiatocky ani nefunguje ale ked pomalicky este sa pritom pomodlim tak pekne zapadne hm hm hm
Skusim este vymenit olej prevodovke aj tak je tam asi od vyrobi 75W80 tam ma ist? Menil niekto?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak zrejme prevodovke neuškodíš ak vymeníš v nej olej, ale keď je situácia taká ako píšeš, že radiaca páka má zvýšenú vôľu v uložení, tak by som to riešil ako prvé, možno že to je hlavná príčina uvádzaných problémov.
Všimol som si že opravné sady uloženia rad.páky opel sa predávajú.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

Pozeram aj ja opravne sady alebo nejaku nahradu no presne sa neviem dopatrat k tomu
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Opel je Sopel, furt to hovorim.

Myslim, ze ide o konstrukcne zle navrhnutu prevodovku od GM, myslim ze ma oznacenie M32, alebo tak nejako.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tdii »

:) ... No do teraz som sa drbkal stym chyba je v pake alebo v tej voli klboch .

Ale pozrel som youtub chlapcov co sa stym trapia stahovaciu pasku som prevliekol cez ten horny klb a pozri nato pekne ide aj na 100x po sebe . teraz tak skoci viac dolava pri spiatocke predtym to neskocilo cize by to asi vyriesila nejaka opravna sada
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 13 neregistrovaných