Opel Astra H caravan 1,7 CDTI, 74 kw/101k, 2005

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hapeco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.09.2012 08:26
Zdieľať na Facebook

Opel Astra H caravan 1,7 CDTI, 74 kw/101k, 2005

Príspevok od používateľa hapeco »

Potrebujem poradiť. Mám už rok taký problém, že ak je vonku chladnejšie, tak mám problém so štartovaním. Vlastne auto má prvý štart úplne bezproblémový. Aj pri -15°C. Pobeží cca 12-15 sekúnd a zdochne. No a potom, ako keby ho zaklialo môžem štartovať koľko chcem. Už nenaskočí. Vybijem batériu nič viac. Až po napojení káblami na inú batériu a 30 minútovom trápení chytí. Potom, keď ho prebehnem, aby som oživil batériu a dobil ju a motor sa nahreje. Bezproblémov štartuje a nezdochýňa. Žhaviče úplne nové originál Opel, batériu som vymenil, nejaké čidlo tlaku vymenené. Pred dvoma rokmi mi jeden známy v Opli vymenil hadičku od palivového filtra, že vraj preto to robilo, lebo bola krátka. Do ďalšej zimy to pomohlo. A teraz znova to isté. Poraďte prosím. Momentálne som v NL a zase to začalo robiť. Za každú cennú radu vopred ďakujem.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Niekde na palivovom systeme to chyta vzduch.
hapeco
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.09.2012 08:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hapeco »

Práve som kúpil zase novú batériu 74 kw. Astra chytila až po 3. štartovani. Ale štartér dostal zabrať. Každý pokus trvál cca 6-7 sekúnd. Zajtra idem do servisu a poprosím ich aby sa pozreli na ten vzduch v palivovom systéme. Ďakujem.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

V nadrzi je koš v ktorom je sitko a do kosa doteka nafta cez malu membranu ktora by mala spetne drzat v kosi naftu.Membranu vyhodit a zospodu navrtat diery aby do kosa dotekala nafta.Cerpadlo ked zacne tahat,vytiahne naftu a system sa zavzdusni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných