Opel Astra H 1.6 - vypina motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Opel Astra H 1.6 - vypina motor

Príspevok od používateľa johny669 »

Dobry den chlapi, mam problem s astrou H r.v. 2005 1.6 benzin kod motota Z16XEP, robi to, ze za jazdy zdochne a potom cca 5 minut sa neda nastartovat, ale proste auto ani netoci nic..ziadna odozva a po piatich minutach nastarutje akoby nic a ide dalej. Najprv to robilo cca kazdych 500km a teraz uz kazdych 20. Bol som v servise a tam mi povedali ze je to na 99% riadiaca jednotka, ale na isto to nevedeli nikde. Cital som na nete se vraj sa to da aj opravit ak to je vobec toto. Nova riadica v oply stoji 1000e, tak sa chcem spytat ci to moze byt toto alebo nieco ine... uz mi vraveli zeby to mohli byt cidla, ale ze ked auto netoci ani vobec nic tak to nebude toto, ze auto by tocilo ale nenastartovalo. Mal uz niekto s tym skusenot? Dakujem za rady.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

mysleli aj nato, ale to by nesposobovalo, ze auto za jazdy zdochne... vraj.. :189:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Jako že nie? veď predsa pluska po kľúči je zapojená práve tam a tá je podstatná pre systémy riadenia motora a celkovo celé auto ide z toho okrem vecí ktoré funguju aj pri vypnutom kľúči. Samozrejme celá silová časť nejde priamo cez ten jeden kontakt na spínačke ale tá pluska od neho následne spína iné podružné obvody pomocou relé alebo výkonových polovodičových prvkov a pod....Alebo dakde kontakt na baterke alebo hlavné poistky a tak...ak je auto úplne hluché vtedy že nejde celkom nič tak by som sa zameral na baterku a jej kontakty následne aj ukostrenia...a tak
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

opel servis. Mam doma jednu servisnu knuhu v ktorej je zaznacena vymena palivoveho filtra na Astre, ktora palivovy filter nema..

Opel servisu po takom zazname ja osobne nemozem doverovat. Ci budes doverovat ty - je otazka za 1000€.

Your choice
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mohli,nemohli.Hra na slepú babu.Jednak je opis problému ako za korunu nožík.Netočí. To nie je opis. Kde sa má od príznakov odvíjať predpoklad v čom problém byť môže a v čom nie,tam treba mať aspoň základné vedomosti,keby tu bolo auto,možno by aspoň zatrúbilo,a bolo by jasné že nevypadla elektrika úplne.
Počítač a čidlá treba nechať na pokoji.Ak pomôže schéma,(o čom pochybujem) nie je problém,ale tu nie sú jasné ani elementárne prejavy poruchy.
Nebol by problém previesť ťa celou cestou elektriky v tom aute,ale to je tak obrovské množstvo stránok a snímok čo kde je umiestnené,že to proste na fórum nejde natrieskať.Daj to do ruky solidnému elektrikárovi a nájde závadu skôr než auto zradí na zlom mieste,a v zlý čas.
johny669
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 09.08.2010 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johny669 »

este raz... to nie je ze toci, netoci... proste idem autom... a z nicoho nic ho vypne.. potom par minut nereaguje.. vsetko ide svetla, vystrazne, radio atd atd... okrem motora pretocite klucom a nic..vobec nereaguje... a po par minutach.. dvoch, troch, pitach kedy ako normlne natoci a vsetko funguje dalej ako by nic.. bol som aj na diagnostike v troch servisoch, vyresetovali chyby a bol som sa previest nech to vypne... a tam vyhodilo hromadu chyb a aj can-bus. takze z toho usudili ze to bude riadiaca jednitka, ze toto vyhadzuje aj tie ostatne chyby ktore tam nie su, lebo je zmatena ci co, ale 100% mi to nevie zarucit nikto. a to su tu u nas na vychdode asi najlepsie servisy co poznam. Pan mhlavaty ak viete najst chybu alebo potvrdit, ze je to toto ja nemam problem prist ani do Novych Zamkov. Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto som potreboval,spotrebiče teda nevypadli,vypadne chod motora plus štart.Prejdem si večer celý systém.Len škoda že je to nesmierne zložité tými schémami prejsť ak by som to množstvo aj vytlačil.V počítačí to automaticky sleduje trasu a prepne obrazovku na pokračovanie signálu.Skúsim sa v tom zorientovať.Bolo by dobré poznať ten mechanizmus vypadávania či to má vždy rovnaké podmienky keď sa stane,teplota,zataženie
Do ss by som potreboval VIN aby som riešil konkrétne auto
fatal1ty666
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 08.03.2009 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fatal1ty666 »

stohto opisu by som povedal ze sa daco prehreje nejaky integrac a tepelna ochrana ho odstavi aby sa neposkodil na dobu pokial sa neschladi ... ci to je v RJ motora tazko povedat skus kupit kontox a vystriekaj nim kazdu jednu pripojku konektor proste vsetko co najdes aj na riadiacke na kazdej jednej a hlavne aj tej od motora nevravim ti to ako zarucenu radu len proste kontox stoji par eur a nejeden krat sa mi stalu ze to bol prave zly kontakt ktory sposoboval problemy a to nielen pri autach
janik83
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15.02.2007 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik83 »

YxoYpsilono napísal:opel servis. Mam doma jednu servisnu knuhu v ktorej je zaznacena vymena palivoveho filtra na Astre, ktora palivovy filter nema..

Opel servisu po takom zazname ja osobne nemozem doverovat. Ci budes doverovat ty - je otazka za 1000€.

Your choice


A ktora to astra nema palivovy filter??? :zg282:
peterik89
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.10.2007 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterik89 »

Podobný problém mal kamarát na Octavke 1,9 SDI a nakoniec to bolo relé. Takže možno je to aj v tvojom prípade.
winneq
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.12.2016 10:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa winneq »

/re vyriesilo sa to nejak ? nevie niekto pomoct mam podobny problem uz 3 mesiace auto pokazene nikto nič nevie robit auto vypne hned niekedy 3 min niekedy menej / viac uplne samo kazdy to zvaloval na riadiacu jednotku ta bola vymenena a problem ostal / rele na paliv.cerpadlo taktiez bolo vymenene no vtom to nieje ,nikto nevie co snim je nechapem ... dakujem
marosovina
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.08.2018 10:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marosovina »

neviem či už neni neskoro robia to sviečky bud su už zle alebo ako vmojom pripade mi mechanyk namontoval zle zineho modelu tak som kupil druhe NGK2262 vymenil som zdiagnostikou vymazal zavady a všetko je ourajt
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných