Opel Astra G 1.7 DTI - po umytí vysoké otáčky na voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Casper111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.03.2017 13:22
Zdieľať na Facebook

Opel Astra G 1.7 DTI - po umytí vysoké otáčky na voľnobehu

Príspevok od používateľa Casper111 »

Pekný deň Opláci, dúfam že máte krajší deň ako ja.
Z tohto dôvodu si aj idem po radu. Včera som motorový priestor čistil originálnym čističom na motory. Klasický som ho nastriekal a pomocou čistého maliarskeho štetca rozniesol do menej prístupných častí.
Celý motor som potom záhradnou hadicou opláchol, viditeľné a prístupné časti do sucha vyutireal.
Problém nastal vtedy keď som chcel naštartovať. Motor chytil na prvý krát, otáčky na voľnobehu však samé od seba vybehli na hodnotu 3000. Motor cukavo vrčal preto som mu kúsok pridal plyn a zdochol.
Počkal som do rána a proces som zopakoval s rovnakým výsledkom.
Vedeli by ste mi poradiť v čom môže byť problém.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Umývanie občas prinesie tento problém pretože ešte aj dielňa si takýto luxus nedovolí.Umýva dva krát,ale po 2x cca 5 minutách umývania nasleduje min 30 minút vyfukovania vody odvšadiaľ tlakovým vzduchom.Odvšadiaľ je odvšadiaľ,tj nikde sa nesmie po štarte voda nachádzať ani v minimálnom množstve ktoré by sa odparovaním mohlo podielať na najmenšom probléme. Voda hravo prenikne do sviečkovej šachty ale pod manžetku tesnítok konektorov,do otvorov rôznych zariadení (odvetranie membrán) do relátok a pod. Teraz je jediná šanca pootváať konektory a nechať všetko uschnuť za pomoci slnka.To môže trvať pokojne pol alebo celý deň,preto sa to takto nikdy nerobí.
Casper111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08.03.2017 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Casper111 »

Pekný deň prajem, akurát som to skúšal, štart opäť na prvý x otáčky sú už v norme, motor ešte pokašlieva a po pridaní zhasne, asi to predsa len chce čas.
lubos zimovcak
Príspevky: 3429
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Motor sa nikdy neumyva.
Teraz je slnko, otvoriť kapotu a nechať poriadne vyschnúť.
Teda, môže sa umývať typu traktor ,20-30-50 ročný. či rovnako staré nákladné auto, ale moderné auto..max vyfukat vzduchom,
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Suhlasim s Lubosom aj s Mhlavatym. Nechapem ako a naco niekto umyva motor, dnes idem okolo samoobsluznej autoumyvarky a pacient otvorena kapota a tlacil tam vodu wapkou co to dalo, akoze rozum sa ide zastavit. Spomedzi tych vsetkych konektorov a cidiel neexistuje aby wapka tym tlakom nieco neodsexovala a aby sa voda nedostala tam kam nema... Mat cisty motor? Ok, aj ja si cistim motor, mam rad ked otvorim kapotu a je tam “poriadok”, ale na to pouzijem navlhcenu handricku a poutieram to co je spinave a hotovo, a nie trepat tam vodu tlakom niekolkych barov... :28b7:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Zene na aute prasklo riadenie tak, ze kompletne vsetok servo olej bol nastriekany na motore.. Jak by som toto daval dole navlhcenou handrickou si nejak neviem predstavit... :41c2:
lubos zimovcak
Príspevky: 3429
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nabľúzgaš Arvu, alebo naftu na motor lol...

Mimochodom, čo je mastné, NEHRDZAVIE
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

ja ked kupujem jazdene auto a vidim umyty motor otocim sa, bud sa da cakat problem z vody abo maskuje nieco
lubos zimovcak
Príspevky: 3429
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak potom moje by si kúpil okamžite :40bd:
U mňa ešte aj na prístrojovej doske môžeš písať... lol
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

bandit97 napísal:Zene na aute prasklo riadenie tak, ze kompletne vsetok servo olej bol nastriekany na motore.. Jak by som toto daval dole navlhcenou handrickou si nejak neviem predstavit... :41c2:
V nemecku sa pri kupe po kontrole oleja zabudlo zavriet nalievacie hrdlo na olej. Po niekolkych peknych par kilometroch po dialnici sa zacal spod kapoty valit husty dym. Odstavilo sa, privolali sa hasici a zistili, ze neni co hasit, to len dymil vsetok ten vystriekany olej vsade po celom motore... Kto nevidel, nedokaze si predstavit kde vsade bol olej a co vsetko bolo zadymene... a ze toho oleja bolo podstatne viac ako toho zo serva, ani nemusim pisat...
Ani tu sa na umytie nepouzila wapka. Zvrchu sa rozobralo vsetko co slo, potom na zdvihak a zospodu vsetko prec co sa da, a ked bol cely motor odstrojeny, zacalo sa cistit. Prostriedkami na to urcenymi, handrami, kefami, stetcami atd... Robota na niekolko dni, ale vysledok stal za to...
PS: slo o supersport, 10-rocnu jazdenku za 150tis eur :3c90:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Taliansky rodokmen?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri čítaní tejto témy som si spomenul na dva príbehy - jeden moj a jeden som čítal.
Ako chlapci (mládenci) sm sa chodili v lete kúpavať na Vrábelský rybník. Je tam mierny breh a raz sa nám stalo, že rodičovská Oktavia (1966 cca) jedného z nás zbehla dolu brehom až do vody. Z družstva sme dotiahli silážny traktor a vytiahli ju von. Ako dnes si spomínam že vzduchový filter sa sušil napichnutý na stieraci. Večer po kúpaní auto normálne naštartovalo a išlo sa domov.
Druhý príbeh sa dá nájsť aj na nete, odohral sa niekedy v 60tych rokoch, keď sa na Štrbskom Plese ešte korčulovalo. Sneh sa odhrňal V3Skou s radlicou. V ten deä bol odmäk a tak sa stalo že sa lad pod ťažkým autom preboril a milá Vejtra klesla ku dnu. V noci zase zamrzlo a tak auto ostalo v Štrbskom Plese až do jari. Potom ho s potapačmi vytiahli na breh. Po výmene bateriek a nejakom čarovaní s olejmi normálne chytila a do Popradu išla už po vlastných. lol
Keď čítam príbehy z historie a potom prídem do práce a vidím konštrukciu a diely Cayene alebo Q8 tak ma chytá depresia. Naši dedovia by nás remeňmi bili po ušiach, keby to teraz videli.
Je fakt super a obdivuhodné ako ide technika dopredu, ale je smutné vidieť ako jej 90% ludí absolutne nestíha.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

martincichy napísal:Taliansky rodokmen?
Ak otazka patrila mne, tak nie, nie taliansky, nemecky. Na znacke a modeli nezalezi, proste islo o drahe auto, kde kupujuci (on to aj soferoval ked sa to stalo) to chcel mat ciste ako operacnu salu a tak sa k tomu potom pristupovalo a cistilo...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, jedna vec je potopit auto bez akychkolvek cidiel, senzorov a konektorov, a nieco ine je na tie cidla, kable, spoje, kontakty tryskat vodu wapkou tlakom niekolkych barov. Vojdi do Dunaja z brehu, alebo donho skoc z Ufa...
Btw, tiez sme ako chlapci v jazere utopili pioniera, vytiahli, rozobrali, vycistili, poskladali a frcal dalej...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

martincichy napísal:Taliansky rodokmen?
Ak patrila mne, tak ano. Bola to Fiat Multipla... :)

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných