Opel Astra G 1,7 TD x17dtl

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peavy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.01.2016 15:01
Zdieľať na Facebook

Opel Astra G 1,7 TD x17dtl

Príspevok od používateľa peavy »

Zdravím. Potreboval by som pomoc začal mi nenormálne pískať remeň čerpadla klimatizácie pri studenom motore. Keď sa motor zohreje už nepíska iba keď zapnem klimatizáciu. Zajtra ho idem meniť. Chcem sa len opýtať či má skúsenosť niekto s týmto motorom. Na Opli som to ešte nerobil. Ku remeňu sa dostanem od pravého kolesa tak že zložím vnútorný blatník? Budem mať dobrý prístup ku napínacej kladke? Stačí povoliť len kladku a zložiť remeň alebo aj niečo iné? A do ktorej strany sa povolí napínacia kladka. Ďakujem.
peavy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.01.2016 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peavy »

Podľa mňa kebyže je zlý kompresor tak nejde klíma. A keď som dal na remeň kalofóniu tak prestal ale len na 2 dni.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To uvidíš ktorá je napinacia.ale keďže nemáš páru ako na to predtým než to dáš dole si nakresli na papier remenice a remeň ako je nasadený aby si s tým nematuroval.
peavy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.01.2016 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peavy »

Dobre remeň vymenený ale piska to stále takže asi to bude kladka.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Mne to robí už asi tri roky aj po výmene remeňa Bosch,hlavne takto na jeseň keď je vlhko cez leto je ticho,tiež keď na to streknem sprejom je ticho ale za dva dni piští zase, chybu máš asi v remenici je unavená-roztiahnutá a remeň je v nej voľný.
peavy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.01.2016 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peavy »

No môže to byť aj pre to. Ale keď idem dlhú jazdu tak remeň stíchne alebo sem tam zapíska. Ale ako náhle zapnem klímu tak začne nenormálne. Nemôže to byť tou magnetickou spojkou v čerpadle?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Aj mne to po dlhšej jazde stíchne.Veď zapni klímu a striekni trocha zo spreju na remene,ak to stíchne je to to čo som Ti vravel,ak to nestíchne môže to byť niečo iné.Ja som za tie roky najazdil 50-60.000 km a všetko v pohode,akurát je to otravné.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som sa priklonil ku komentaru FUTURA 29

pískanie remeňa je DOSLEDOK, nie príčina ! :3c90:

Vymenil by som, kompresor klímy , a pískanie určite musí prestať

ALE ešte sa spýtam ?

KEDY bol kontrolovaný objem klímy ? DOPLŇANIE klímy ?

Možno kompresor zadrháva , lebo naplň má malo oleja, resp. ho neobsahuje vobec.... :zg282:
peavy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.01.2016 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peavy »

No tak toto ma nenapadlo dám to pozrieť. Neviem kedy sa dopĺňala. Ale prakticky som ju mal zapnutú nonstop v lete teplo a teraz sa mi rosili okná a bez klimatizácie to nešlo. No od dnes už ide bola zasekutá klapka vnútorného okruhu. A to čerpadlo by som nechcel meniť nové stojí 200€ a používané sa zháňa ťažko ako väčšina vecí na tento motor.
peavy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 31.01.2016 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peavy »

Príčina sa našla. Napínacia kladka odišlo ložisko. Teraz otázka znie musím meniť celú kladku aj s napínacím mechanizmom alebo stačí iba vodiacu kladku ktorá drží na jednom torxe? Keďže napínací mechanizmus je v poriadku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných