Opel Astra 2.2 benzín

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pettter699
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27.10.2010 07:24
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 2.2 benzín

Príspevok od používateľa pettter699 »

má niekto skúsenosti stýmto motorom v astra G,r.v.cca2001,práve ja teraz taká v ponuke na predaj,super výbava a astra je auto ktoré sa celkom páči aj manželke,ak má niekto skú senosti s touto motorizáciou tak nech poradí.dakujem
opelcars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 09.01.2007 10:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 2.2 benzĂ­n

Príspevok od používateľa opelcars »

zla volba, auto s tymto motorom zere aj travu vedla cesty, poruchovost sice nie je velka, ale ked sa zacne j...kat, tak mozes menit vsetko.
majo19891
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.03.2008 11:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo19891 »

hroooooozny motor velka spotreba a praskajuce hlavy
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janulik13 »

majo19891 napísal:hroooooozny motor velka spotreba a praskajuce hlavy
Hmmmmm, zaujimave...... Ten motor mam vo VeCe, nezda sa mi ze by zralo aj travu kolo cesty, na dlhe trate v poho do 7litrov, a to je daleko tazsia od Astry.....nepocul som zeby praskali hlavy a pod. Pravda je ze zo zaciatku mali problemy s praskajucimy rozvod.retazamy.....
opelcars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 09.01.2007 10:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa opelcars »

to ti verim, mozno po dialnici pri 120 a s vetrom do zadnych svetiel mas 7 litrov. prosim ta nesranduj. menal si predtym nahodou pasata alebo golfa 1,9 tdi so spotrebou 4 litre?
pettter699
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27.10.2010 07:24
Zdieľať na Facebook

opel astra2.2 benzín

Príspevok od používateľa pettter699 »

tak ja asi kašlem na tú astru,ztoho čo čítam som trošku sklamaný,myslel som si že to nebude také hrozné.veľmi sa mi páči,má výbornú výbavu,a aj cena je možná celkom prijateľná,no čo už.to auto som chcel hlavne na kratšie vzdialenosti,asi 35 km denne.díki za rady všetkým,dakujem.
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janulik13 »

opelcars napísal:to ti verim, mozno po dialnici pri 120 a s vetrom do zadnych svetiel mas 7 litrov. prosim ta nesranduj. menal si predtym nahodou pasata alebo golfa 1,9 tdi so spotrebou 4 litre?
Citaj pozorne, cesta do Offenburgu z KK cca 1300km, priemerka vysla 6.8, dialnicne tempo v nemecku od cca 120-180kmh, minuly wikend Bj-Kk cca 100km (to som jazdil podla predpisov, ziadna brzda premavky), spotreba tam a spat 6.4l...... auto vlastnim uz 2 roky, som nadmieru spokojny,len olej a filtre... kultivovany a tichy motor, pravda je ze v meste si vypyta do tych 10litrov..... Inac mal som uz aj passata tdi 81kw, dakujem uz neprosim, proste sa to neda s benzinom porovnat, co sa tyka priebehu krut.momentu, tichosti vo vozidle, problemamy so startamy v zime atd, atd....spotrebu o cca 1.5-2l navyse tolerujem. A ta magicka spotreba "najsamlepsich aut na svete" (vw,audi), 4.0litra sa mi nikdy na passate nepodarila, mozno pri ustalenej 80-tke na zaradenom 5.tom rychl.stupni......
pettter699
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27.10.2010 07:24
Zdieľať na Facebook

opel astra2.2 benzín

Príspevok od používateľa pettter699 »

janulik13 napísal:
opelcars napísal:to ti verim, mozno po dialnici pri 120 a s vetrom do zadnych svetiel mas 7 litrov. prosim ta nesranduj. menal si predtym nahodou pasata alebo golfa 1,9 tdi so spotrebou 4 litre?
Citaj pozorne, cesta do Offenburgu z KK cca 1300km, priemerka vysla 6.8, dialnicne tempo v nemecku od cca 120-180kmh, minuly wikend Bj-Kk cca 100km (to som jazdil podla predpisov, ziadna brzda premavky), spotreba tam a spat 6.4l...... auto vlastnim uz 2 roky, som nadmieru spokojny,len olej a filtre... kultivovany a tichy motor, pravda je ze v meste si vypyta do tych 10litrov..... Inac mal som uz aj passata tdi 81kw, dakujem uz neprosim, proste sa to neda s benzinom porovnat, co sa tyka priebehu krut.momentu, tichosti vo vozidle, problemamy so startamy v zime atd, atd....spotrebu o cca 1.5-2l navyse tolerujem. A ta magicka spotreba "najsamlepsich aut na svete" (vw,audi), 4.0litra sa mi nikdy na passate nepodarila, mozno pri ustalenej 80-tke na zaradenom 5.tom rychl.stupni......
máš astru alebo vectru stým motorom 2.2 benzín?
ruumbik
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30.09.2007 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 2.2 benzĂ­n

Príspevok od používateľa ruumbik »

priemerne spotreby daneho motora v astre: http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... ower_e=108
szimking
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.11.2010 16:03
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Astra 2.2

Príspevok od používateľa szimking »

ja vlastnim vozidlo Vectra B(r.v. tiez 2001) s tym istym motorom (2.2i 16V 108kW/147PS, Z22SE)a chcel by som reagovat na citovane vecii....ja osobne mam take iste skusenosti ako janulik13. NESKUTOCNE spolahlivy motor, velmi dobra spotreba, proste potrebuje 3 veci: olej,filtre a benzin...pri 90km/h 5.8 (to traja, zap.klima a veci v kufru...do AUS), 120-6.8, 140-8.3,....200-11.2....Tolko k veciam. Suhlasim s janulik13, radsej natankujem viacej, ale mam istotu, ze v minus20 to zaskoci, a ide, a netreba tankovat do toho olej, skoro ako benzin...(pd tdi motory). Inak v meste to je vela (okolo 9-10l), to musim uznat, ale inak je ovela spolahlivejsia ako ostatne motory s turbom...ja som to kupil s 112000km, teraz mam na tom skoro 230 000. Uvedene problemy som nemal, ale treba uznat, ze este mozu prist, neviem, ze ostatni kolegovia kolko mali na tachometri, ja osobne LEN ODPORUCAM, neskutocne dobre auto, ale nie ne stvoreny na kratsie vzdialenosti ale na dialnicu...:),
PS: a OZAJ, neuveritelne, ale aj ja mam 7litrovu spotrebu:)
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Re: Astra 2.2

Príspevok od používateľa tihi222 »

szimking napísal:ja vlastnim vozidlo Vectra B(r.v. tiez 2001) s tym istym motorom (2.2i 16V 108kW/147PS, Z22SE)a chcel by som reagovat na citovane vecii....ja osobne mam take iste skusenosti ako janulik13. NESKUTOCNE spolahlivy motor, velmi dobra spotreba, proste potrebuje 3 veci: olej,filtre a benzin...pri 90km/h 5.8 (to traja, zap.klima a veci v kufru...do AUS), 120-6.8, 140-8.3,....200-11.2....Tolko k veciam. Suhlasim s janulik13, radsej natankujem viacej, ale mam istotu, ze v minus20 to zaskoci, a ide, a netreba tankovat do toho olej, skoro ako benzin...(pd tdi motory). Inak v meste to je vela (okolo 9-10l), to musim uznat, ale inak je ovela spolahlivejsia ako ostatne motory s turbom...ja som to kupil s 112000km, teraz mam na tom skoro 230 000. Uvedene problemy som nemal, ale treba uznat, ze este mozu prist, neviem, ze ostatni kolegovia kolko mali na tachometri, ja osobne LEN ODPORUCAM, neskutocne dobre auto, ale nie ne stvoreny na kratsie vzdialenosti ale na dialnicu...:),
PS: a OZAJ, neuveritelne, ale aj ja mam 7litrovu spotrebu:)
mate mozno velmy lahke nohy...na mojom nemam problem robit aj 12-13L, minimum bol 7L,komb. je 9.
opelcars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 09.01.2007 10:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Astra 2.2

Príspevok od používateľa opelcars »

mate mozno velmy lahke nohy...na mojom nemam problem robit aj 12-13L, minimum bol 7L,komb. je 9.[/quote]
presne o tom hovorim, toto je normalna spotreba na tento motor, a nie vasich 6,4 :40bd: :40bd: , kazdy rata resp pozera na spotrebu ked ide dole kopcom.....budme realni.
janulik13
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 26.09.2008 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Astra 2.2

Príspevok od používateľa janulik13 »

opelcars napísal:mate mozno velmy lahke nohy...na mojom nemam problem robit aj 12-13L, minimum bol 7L,komb. je 9.
presne o tom hovorim, toto je normalna spotreba na tento motor, a nie vasich 6,4 :40bd: :40bd: , kazdy rata resp pozera na spotrebu ked ide dole kopcom.....budme realni.[/quote] To : Opelcars: Zrejme si prezil nejaku traumu, ked vypisujes taketo kktiny, a pochybujem ze si niekedy v takomto voze sedel..... Mas pravdu, jazdil som 1300km dole kopcom s vetrom v "zadku", preto ta spotreba..... Inac ta tvoja spotreba 12-13 litrov sa mi nedari ani v meste...., Viva TDi.....,
opelcars
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 09.01.2007 10:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Astra 2.2

Príspevok od používateľa opelcars »

janulik13 napísal:
opelcars napísal:mate mozno velmy lahke nohy...na mojom nemam problem robit aj 12-13L, minimum bol 7L,komb. je 9.
presne o tom hovorim, toto je normalna spotreba na tento motor, a nie vasich 6,4 :40bd: :40bd: , kazdy rata resp pozera na spotrebu ked ide dole kopcom.....budme realni.
To : Opelcars: Zrejme si prezil nejaku traumu, ked vypisujes taketo kktiny, a pochybujem ze si niekedy v takomto voze sedel..... Mas pravdu, jazdil som 1300km dole kopcom s vetrom v "zadku", preto ta spotreba..... Inac ta tvoja spotreba 12-13 litrov sa mi nedari ani v meste...., Viva TDi.....,[/quote]
Mas pravdu ja jazdim na shade 120....realna spotreba pri takomto motore je 8,5-9 a to je 50-50 mesto a mimo. A mimochodom mam servis na opel ak chces pridi mi ukazat tu tvoju krasnu spotrebu na tej tvojej krasavici.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní