Opel Astra 1,6 , 2016 - olej pod kapotou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Astra 1,6 , 2016 - olej pod kapotou

Príspevok od používateľa CAMLS »

Myala napísal:Zdravim nasledujúci problém, respektíve otázka. Pred ani nie mesiacom sme kúpili Opel Astra 2016tku a hneď na to klasický výmena oleja a filtrov. Autíčko ako nové skvelé jazdilo až dopredvcera kedy mi palubak vyhodil upozornenie na nízku hladinu oleja, vravím si, ako veď to bolo robené dali sme za to 200eur. Idem pozrieť pod kapotu a skoro ma porazilo, chýbalo veko,a oleja všade naokolo. Hneď volám servisakovi že čo sa deje došiel aj s olejom náhradným veko sa našlo v aute dole. Všetko ok ALE aj napriek tomu že to čistil, predsa len už sú pod kapotou stopy po oleji a pôsobí to pri tak novom aute dosť nedôveryhodne. Stalo sa to prosím niekomu? On tvrdí že to nemohol slabo zakrutit lebo už by sa to stalo oveľa skôr no ja som stým nemanipulovala,som žena. Môže to mať vplyv na technickú stránku veci pod kapotou? Dosť ma to rozhodilo keďže auto je ako nové a táto nepríjemnost aj keď len estetická ale predsa. Dik za každú radu a odpoveď. Pekný deň. :-)
Zdravím. Ja mám takú otázočku strocha mimo témy, že aké všetky filtre menil ešte, keď ťa výmena oleja na takom obyčajnom motore stala 200E a to zrejme nebol ani autorizovaný servis ale nejaký garážovy ...(ak ešte menil vzduchový a pelovy stále by to bolo veľa).... priznám sa že v servise som už nebol dlhé roky, tak netuším ako to je drahé :)....ale olej, olejovy filter, vzduchovy a pelovy filter nemozu stáť viac ako 85E....+ robota cca 50E??? Dufam ze tu zas nevzniknú hádky kôli tomu ako su/nie su drahý :) ale fakt ma to zaujíma s porovnaním beznych servisnych nakladov drahších/luxusnejších áut...

Zaujímavé stým viečkom....koho to teda bola chyba ak nie mechanika???? Aspon ze prisiel a v podstate "priznal" chybu...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Camls - olej a 3ks filtrov na 1,8 88kw francuz 2003 = 70eur :4012:
Dedinský auto-moto servis s troma zamestnancami.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

hlavný problém predsa nie je špinavý priestor pod kapotou ale to aké následky zanechal nízky tlak oleja v okruhu a teda možná jazda s nedostatočným mazaním.
Oco - myslím že pozerať pod kapotu na týždennej báze či dokonca častejšie ak motor olej neberie je zbytočné. Dolievam ostrekovače - kuknem ale zase aby som to denne riešil to je blbosť.
cena 200E je troška mimo no ale každý chce zarobiť a ak pani súhlasila čo narobí.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

oco13 napísal:Camls - olej a 3ks filtrov na 1,8 88kw francuz 2003 = 70eur :4012:
Dedinský auto-moto servis s troma zamestnancami.
Tak nejak som si to predstavoval :) max 100E...

Podobne to stojí aj mňa ale bez roboty, keďže to mením sám... ale dávam lepší olej...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

hjundai napísal:hlavný problém predsa nie je špinavý priestor pod kapotou ale to aké následky zanechal nízky tlak oleja v okruhu a teda možná jazda s nedostatočným mazaním.
Oco - myslím že pozerať pod kapotu na týždennej báze či dokonca častejšie ak motor olej neberie je zbytočné. Dolievam ostrekovače - kuknem ale zase aby som to denne riešil to je blbosť.
cena 200E je troška mimo no ale každý chce zarobiť a ak pani súhlasila čo narobí.
Nizky tlak oleja nemala....zasvietila jej jontrolka nizkej hladiny...nie kontrolka mazania....

Ja tiez vobec nekontrolujem hladinu oleja...tiež sa len spolieham na senzor nizkej hladiny oleja ktory to snima za jazdy...obcas mi tak zasvieti hlavne po/pri zbesilej jazde ked to tocim na max otacky...zasvieti skludnim sa, keď je možnosť zastaviť, zastavim a dolejem a ide sa ďalej, ked neni čas doliat idem dalej kludnymi otáčkami cca 2000ot kam treba :)...ale to je moja osobná voľba takto jazdiť, nikomu to takto neradim aby tu boli nejaké nedorozumenia...:) skontrolovat si mierku oleja raz za mesiac je dobré ale mne sa nechce...motor to zvladol do 340 000km takymto stylom v pohode...pre mna je ake hlavne dôležité aby bol kvalitný olej podľa štýlu jazdy a meniť ho casto.....
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - ja dokonca denne (ráno) po kapote búcham. Odkedy sused natočil mačku do remeňov, nenaštarujem auto bez švacnutia po kapote.
Pri každom tankovaní znamená 2x do týždňa, ale to nie je len o oleji proste pohlad na motor (ja ho mám odkrytovaný), na remene, kvapaliny . Tak ma to volakedy učili a to mi zostalo. Autá sa možno menia , ale zvyky nie. Viac ako úbytku oleja sa ja osobne bojím jeho pribúdania následkom prieniku paliva.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco to od kedy robis tieto procedury? Nie je to tak davno co si pisal ze motor kapotu otvaras len na stk :d :D

Dokonca si spominal ze na jednom zo svojich aut si mal odtrhnute lanko na kapote a zbadal si to po roku :d :D

ping lol

p.s. ja ked tak rozmyslam tak na oboch mojich autach som mal otvorenu kapotu naposledy na stk
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To bývalo kým som bol mladý a pekný - vtedy som aj do svojich aut tankoval poredšie. Ako starnem, tak dospievam a niektoré zlozvyky mením za iné zlozvyky. pong.
Vieš ako dávno som sa už nepobil na križovatke, a ako by niektorí potrebovali jednu "do držky" :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Myala
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.05.2021 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Myala »

No predtým som mala Opel benzín, teraz mám diesel. Nejde mi o to sa tu dohadovať, kto má pravdu mne šlo len o to, či to môže mať vplyv na technickú stránku ostatných častí v aute ktoré boli olejom znečistené . :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na 90% by nemalo mať, je to len zasvinené a pokial nesvietila červená kontrolka mazania , tak by to motoru nemalo ublížiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myala napísal:No predtým som mala Opel benzín, teraz mám diesel. Nejde mi o to sa tu dohadovať, kto má pravdu mne šlo len o to, či to môže mať vplyv na technickú stránku ostatných častí v aute ktoré boli olejom znečistené . :)
Odpoveď je môže,aj na motor samotný,aj na veci v okolí.Ak je to diesel je to diesel 2016 tak má časticový filter.Kvapka oleja spolahlivo vyradí napr lambda sondu (na čo sa príde sakra neskoro),ale dôsledok oleja si hlavne odskáče všetko čo je z gumy.Gumené veci spuchnú,zmäknú,ak sú tlakové ten skazu dokoná.To sú možnosti...to neznamená že nutne tu sa to stane.Je to o tom,že môže
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal:
bol meneny pred 3 týždňami
Tak za tri týždne neotvoriť prednú kapotu, bez ohladu na pohlavie, čo vás učia v tej autoškole.
Len taká podotázka Kefalíne - ako často má držitel VP kontrolovať tlak v pneumatikách?? lol
Oco, nepodrypuj, ja neotvorim kapotu ako je rok dlhý.
A gumy až vtedy fukam, keď vidím vyššiu spotrebu.

Občas, pre čisté svedomie, kopnem a odhadujem, či ešte vydržia
:40bd:
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Myala napísal:No predtým som mala Opel benzín, teraz mám diesel. Nejde mi o to sa tu dohadovať, kto má pravdu mne šlo len o to, či to môže mať vplyv na technickú stránku ostatných častí v aute ktoré boli olejom znečistené . :)
Môj mechanik ma upokojuje, že čo je od oleja, aspoň nezhrdzavie...
Treba to opatrne opláchnuť, očistiť a na 99,99% sa nič nestalo. :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš , len ja si už tieto motorčeky musím pošetriť do dôchodku, aby bolo z čoho skladať traktorčeky.
No povedz kedy si naposledy videl jednodrôtový hladký diesel bez RJ, absolutne bez elektroniky. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Hjundai - ja dokonca denne (ráno) po kapote búcham. Odkedy sused natočil mačku do remeňov, nenaštarujem auto bez švacnutia po kapote.
Pri každom tankovaní znamená 2x do týždňa, ale to nie je len o oleji proste pohlad na motor (ja ho mám odkrytovaný), na remene, kvapaliny . Tak ma to volakedy učili a to mi zostalo. Autá sa možno menia , ale zvyky nie. Viac ako úbytku oleja sa ja osobne bojím jeho pribúdania následkom prieniku paliva.
- ty máš nebodaj priamy vstrek?

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných