Opel Astra 1,6 - chod motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dsimov
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.02.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1,6 - chod motora

Príspevok od používateľa dsimov »

Prosím o radu
Na automobile Opel Astra Caravan 1,6 16 ventil r.v.1999 nastal nasledujúci problém. Motor po naštartovaní(zhruba 2 min. zhasína, dusí ho. Po čiastočnom zahriatí ide nepravidelne -trasie ho ako keď ide na 3 valce. Nemá výkon, zvýšila sa spotreba. Sprievodný znak - po čase sa rozsvieti kontrolka chyba motora. Vyhadzuje centrmoválne zamykanie.
Vymenené boli takmer všetky "sprostosti"(sviečky, snímač škrt.klapky, krok.motorček voľnobehu, snímač kľukového hriadeľa, lambda sonda, snímač klepania motora, vyčistené vstreky, zmerané tlaky vo valcoch, odpojený alternátor, klimatizácia) a motor sa správa viac ako pol roka tak isto.
Auto je vo veľmi dobrom tech.stave, motor má najazdených 91 tis.km
Prosím, prosím prosím o radu.
simovd@azet.sk
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

napis mi sukromnu spravu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spôsob akým sa k odstráneniu pristupovalo je dobrý na to,aby sa počet problémov zväčšil "zavlečením" nových závad.Konkrétnejšie napr krokový motorček ktorý je velme pekne kontrolovateľný je čudné meniť kedže má svoje hranice ktoré si osvojuj RJ.Lambda sonda ...tiež pekne diagnostikovateľná,pričom tento "špion" ak by bol diagnostikovaný práve vie veľa prezradiť o existujúcom probléme.Snímač klepania je piezo senzor citlivý na správne stlačenie a teda nie že sa nezistilo či nie je problémový,výmenou sa to práve mohlo do nefunkčnosti dostať.Neviem ťčo znamená odpojený alternátor,ale pre altík môže odpojenie znamenať smrť ak pri odpojenom motor bežal.
Dnes ak sa niekto chytí do hladania problému môže začať kontrolovať všetko čoho sa tam niekto takto nezmyslene chytal.Ale pokiaľ bude vediať že auto má za sebou to čo bolo opísané a ak má štipku rozumu,pošle to preč.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

To vyzerá na riadiacu jednotku
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

si natrafil na mechanika menica na pokus-omyl,nahoda, este su tam kable, cievky, privod paliva, tlaky paliva a pod....mohol menit dalej...odpojeny alternator mohol odpalit mostik a pod., hadam najst majstreka s diagnostikou, alebo skusenostami....
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vie sa auto vyprdieť? nemáš upchatý katalyzátor? takisto zvykol preskočiť rozvodový remeň.
dsimov
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.02.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dsimov »

No mal som sa na koho obrátiť !
Čakal som radu od skúsených odborníkov - ako poslednú možnosť nájsť príčinu zlyhávania motora - a nie kritiku postupov automechanikov. Som laik do opravy tak zložitých motorov, aké sa v súčasnosti v autách nachádzajú, preto som v dobrej viere zveril zle fungujúce auto značkovému servisu Opel, ďalším 3 súkromným automechanikom ktorý roky pracovali v servise Opel. Tak už neviem komu inému zveriť zle fungujúce auto.
Vymenoval som všetko čo menovaní skúšali, aby bolo jednoduchšie identifikovať príčinu. A nie preto aby som bol poučený čo všetko robiť nemali.
To mi pomôže ako "mŕtvemu kabát"
Dušan
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Avelmak Ti to opravi myslím že už riešil veľakrát tieto problémy
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

To akože podľa teba je v 21 ročnom aute zložitý motor?Taký starý verkel by mali vedieť opraviť aj kadejakí garážnici..skôr si myslím, že v tom servise OPEL asi nevedeli starší motor opraviť..vývoj ide dopredu a ked je niekto vyškolený na niečo novšie tak ho už staré nezaujíma..dnes je všetko o diagnostike a treba s nou vedieť robiť..notebooky a software..
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

dsimov napísal:No mal som sa na koho obrátiť !
Čakal som radu od skúsených odborníkov - ako poslednú možnosť nájsť príčinu zlyhávania motora - a nie kritiku postupov automechanikov. Som laik do opravy tak zložitých motorov, aké sa v súčasnosti v autách nachádzajú, preto som v dobrej viere zveril zle fungujúce auto značkovému servisu Opel, ďalším 3 súkromným automechanikom ktorý roky pracovali v servise Opel. Tak už neviem komu inému zveriť zle fungujúce auto.
Vymenoval som všetko čo menovaní skúšali, aby bolo jednoduchšie identifikovať príčinu. A nie preto aby som bol poučený čo všetko robiť nemali.
To mi pomôže ako "mŕtvemu kabát"
Dušan
Kde je admin???!!!!! Najlepší fachmani z fóra Ti podávajú ruku a Ty ich kopeš???!!!!
DAJTE MU BAN ,a zákaz prispievania! Čo to žijú aký etnici z osad a maju pristup k.internetu. kokos miesto vďaky útoky.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

trucker-veris neveris,ani mi neodpisal.Nechapem ludi ktori chcu radu,pomoc nemaju ani odvahu si odpisat.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Veď práve to mi zdvihlo tlak na 300,a cukor v krvi na 25mlg! Ty,milan,martin mu dávate slušné odpovede,a chrap.ú.ň vás pošle do <|>!? To sme kam dotiahli? Správanie nula,ale asi ho tak vychovala ulica v osade. Tridsať rokov nazad by mal Dušanko big problém, lebo by som ho požiadal aby mi to povedal do očí. A mal by na vybranie,PN na zlomený nos,pomliazdene varlata,alebo nastiepena ihlics v predkolení. A zároveň TO za napadnutie u PZSR.. Dnes som už vychladol.
Maja442
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.01.2021 14:38
Zdieľať na Facebook

Reakcia.

Príspevok od používateľa Maja442 »

Milý pán trucker694. Ak je admin aspoň o kúsok inteligentnejší ako Vy, tak ten BAN dá Vám. Ak si chcete liečiť mindráky, nadávať a vulgárne urážať ľudí, ktorým nesiahate ani po členky, choďte na Facebook, a tam vypisujte svoje sprosté reči a neotravujte tu ľudí, ktorí si sem slušne prišli pýtať radu, ktorú... Nedostali.
Okrem 2 príspevkov s tipom( mimochodom rovnako len tipom, ako dostal aj u tých servisákov), ste mu tu všetci, veľkí odborníci, iba vyrátali, čo všetko mu v servisoch vymenili zbytočne. Kdeže sú tie rady, čo to má teda vladtne vymeniť, aby mu to išlo??? Ukážte mi a ja mu to poviem! Zatiaľ totiž máte iba silné reči a navyše poriadne sprosté. A potom, kto tu má nulové správanie???
Prajem Vám pekný deň.
Maja.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milá Maja, nedostane návod čo vymeniť, mal poslať sz Avelmakovi a dohodnúť si termín v servise.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pani Maja,vy ste hovorca Dusanka? Kto tu k téme útočí je Dušan a vy jeho mamička.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných