Opel Astra 1,6 , 2016 - olej pod kapotou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Myala
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.05.2021 14:55
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1,6 , 2016 - olej pod kapotou

Príspevok od používateľa Myala »

Zdravim nasledujúci problém, respektíve otázka. Pred ani nie mesiacom sme kúpili Opel Astra 2016tku a hneď na to klasický výmena oleja a filtrov. Autíčko ako nové skvelé jazdilo až dopredvcera kedy mi palubak vyhodil upozornenie na nízku hladinu oleja, vravím si, ako veď to bolo robené dali sme za to 200eur. Idem pozrieť pod kapotu a skoro ma porazilo, chýbalo veko,a oleja všade naokolo. Hneď volám servisakovi že čo sa deje došiel aj s olejom náhradným veko sa našlo v aute dole. Všetko ok ALE aj napriek tomu že to čistil, predsa len už sú pod kapotou stopy po oleji a pôsobí to pri tak novom aute dosť nedôveryhodne. Stalo sa to prosím niekomu? On tvrdí že to nemohol slabo zakrutit lebo už by sa to stalo oveľa skôr no ja som stým nemanipulovala,som žena. Môže to mať vplyv na technickú stránku veci pod kapotou? Dosť ma to rozhodilo keďže auto je ako nové a táto nepríjemnost aj keď len estetická ale predsa. Dik za každú radu a odpoveď. Pekný deň. :-)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Za dolievany olej si platila? Kolko kilometrov ubehlo od vymeny oleja?
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

nuz ja si myslim, ze tam to olejove veko chlapec zabudol namontovat. Kym vyhadze cez nalievaci otvor tolko oleja, kym zasvieti kontrolka hladiny(teda viac ako liter) ono to nejaky cas trvá. Stat sa to moze fakt hocikomu, nie sme neomylni...Staci telefonat v nevhodnej chvili.

Ale argument ze ste zena, ktory by vylucoval manipulaciu, neprijimam :3020: Cim vas z toho samozrejme neobvinujem...
Myala
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.05.2021 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Myala »

martincichy napísal:Za dolievany olej si platila? Kolko kilometrov ubehlo od vymeny oleja?
nie nevzal odomna ani za olej ani za čistenie pretože si nebol istý kde bola chýba a vramci priateľských vzťahov to nechal tak. Od výmeny čo cinilo 3tyzdne to bolo cca 700km
Myala
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.05.2021 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Myala »

zsvatos napísal:nuz ja si myslim, ze tam to olejove veko chlapec zabudol namontovat. Kym vyhadze cez nalievaci otvor tolko oleja, kym zasvieti kontrolka hladiny(teda viac ako liter) ono to nejaky cas trvá. Stat sa to moze fakt hocikomu, nie sme neomylni...Staci telefonat v nevhodnej chvili.

Ale argument ze ste zena, ktory by vylucoval manipulaciu, neprijimam :3020: Cim vas z toho samozrejme neobvinujem...
jasné že som žena nie je výhovorka ale načo by mi bolo dobré tu klamať a olej bol meneny pred 3 týždňami a auto som kúpila 16.4 keďže som dala 205 za menenie aj filtrov žila som vtom že to je urobené ako má keďže nie som od fachu nič som nekontrolovala.
Myala
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.05.2021 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Myala »

zsvatos napísal:nuz ja si myslim, ze tam to olejove veko chlapec zabudol namontovat. Kym vyhadze cez nalievaci otvor tolko oleja, kym zasvieti kontrolka hladiny(teda viac ako liter) ono to nejaky cas trvá. Stat sa to moze fakt hocikomu, nie sme neomylni...Staci telefonat v nevhodnej chvili.

Ale argument ze ste zena, ktory by vylucoval manipulaciu, neprijimam :3020: Cim vas z toho samozrejme neobvinujem...
jasné že som žena nie je výhovorka ale načo by mi bolo dobré tu klamať a olej bol meneny pred 3 týždňami a auto som kúpila 16.4 cize hneď druhý deň sa menil olej, a keďže som dala 205 za menenie aj filtrov žila som vtom že to je urobené ako má keďže nie som od fachu nič som nekontrolovala.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bol meneny pred 3 týždňami
Tak za tri týždne neotvoriť prednú kapotu, bez ohladu na pohlavie, čo vás učia v tej autoškole.
Len taká podotázka Kefalíne - ako často má držitel VP kontrolovať tlak v pneumatikách?? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Myala, to nebola v nijakom pripade kriticka poznamka. Iba trosku na odlahcenie.
Ak ste to pochopili inak, prepacte.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z mojej strany to sice kritika je , len nie na zadávatelku. Som si istý že 95% dnešných absolventov autoškol tú kapotu naozaj neotvára.
A potom to takto dopadne. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

oco13 napísal:
bol meneny pred 3 týždňami
Tak za tri týždne neotvoriť prednú kapotu, bez ohladu na pohlavie, čo vás učia v tej autoškole.
Len taká podotázka Kefalíne - ako často má držitel VP kontrolovať tlak v pneumatikách?? lol
Nemusí, keď to má snímače tlaku.
Zasvieti to asi aj keď odletia kolesá ako som videl na dialnici pri Nitre.
Babe odletela celá predná náprava a koleso som zbadal o necelý kilometer ďalej.
Ale to nepíšem ako srandu
Myala
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.05.2021 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Myala »

No sorry za moju otázku, takže ty keď pôjdeš k zubárovi dáš za korunku nejaké tie nemále peniaze po mesiaci sa ti korunka či plomba zlomí chces povedať že to vezmeš len na seba? Či čo sa mi tu snažis nahovoriť vzhľadom na moje pohlavie?
benedikt17
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.10.2014 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benedikt17 »

TO SA VERU AJ MNE STALO, ZE SOM ZABUDOL ZAKRUTIT VRCHNAK. PRESIEL SOM 2 KILOMETRE A ZAKRUTIL VRCHNAK. UZ TAM BOL ROZSTRIEKANY OLEJ PO CELOM MOTORE AJ NA PLSTI NAD MOTOROM. NA PLST SOM SA VYKASLAL, LEBO PLST BOLA CIERNA A OLEJ NA NEJ NEBOLO VIDNO, NO A MOTOR SOM UMYL ARVOU A VYSTRIEKAL A BOL AKO NOVY.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak k zubárovi nechodíš na pravidelné kontroly, tak tiež reklamáciu neuzná. No a pri aute je tá najbežnejšia kontrola "denne"
Mňa ešte v autoškole učili, že pred každou jazdou auto obídem vizualne skontrolujem pneumatiky, pozriem pod auto či tam nie je zachytený nejaký predmet alebo zviera a až potom otváram dvere. Motor zrakom kontrolujem pri každom tankovaní, teda počas toho ako pištol v automatike plní nádrž otvorím kapotu, dolejem vodu do ostrekovačov a pozriem na mierku oleja.Ja totiž neverím senzorom . Senzor nerozozná ak ti do oleja ide benzín alebo nafta. Nemrzku a brzdovku vidím okom, ešte pozriem pod víčko kvapaliny k posilovaču a mám akurát plnú nádrž -5 minut.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak riešenie je vapka a arva, ak to nezvládaš sama sú firmy čo to robia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vinné sú obe strany,aj keď evidentne bez toho aby si boli vedomí že chybu spravili.Zo stany mechanika nedotiahnutie víka (lebo štartnem a ešte raz pozriem) je ako zsvatos píše,stačí jeden telefon alebo zvonenie na bráne a poľahky sa stane.Mne môžete volať ak robím koľko chcete,neskočím po telefone,úkon dokončujem,ale tiež preto lebo sa mi iné podobné tiež už stalo,odvtedy to malé prekliatie niekam položím a ignorujem.Tak či tak,za správne sa dá považovať že mechanik auto doplnil a očistil.Aj keby bol na 1000% istý že chybu neurobil,tak isto by sa vo vzťahu k zákazníčke zachovala väčšina.
Majiteľka pokiaľ jazdila z otvoreným nalievacím otvorom zrejme benzinovej 1,6 tak ju iba neskúsenosť z novým autom omlúva že nepoznala rozdiel.Pretože väčšina benzínou má z otvoreným víčkom problémy z volnobehom,dokonca niektoré zhasnú,je to rôzne.Skrze nefunkčné odsávanie olejových pár ten motor problémy v podstate musel mať.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných