Opel Astra 1.4 16V - kolísajúc otáčky, cukanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lkwscania
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.09.2010 14:30
Zdieľať na Facebook

Opel Astra 1.4 16V - kolísajúc otáčky, cukanie

Príspevok od používateľa lkwscania »

Zdravím Vás, mam problém s mojim autom, jedná sa o Opel Astra 1.4 16V ročník 2000. Keď naštartujem auto zo studeným motorom, prvých 10-20 sekund su otáčky v norme, potom začnu padať až tak nízko že skoro auto zdochne, potom sa zase vytiahnu velmi vysoko, takto sa to opakuje asi 2-3 krat (celkovy čas max minúta) a potom už su ustalene a normalne. Keď sa pohnem s autom a stlačim plyn na podlahu začne ho cukať, keď prepadim a pustim spojku zase ho cuka, toto cukanie robi cely čas, aj keď je motor zohriaty, robi to vždy pri preraďovani a následnom pridani plynu, aj napr počas jazdy cez obec mam 4-ku pustím na chvilu a potom keď stlačim plynový pedál pocuka asi 2-3 krat a ide. Po novom mi počas jazdy začne svietiť žlta kontrolka medzi olejom a ešte jednou kontrolkou, nachadza pri otáčkomeri, podla všetkeho ide o čerpadlo, lebo sa mylim ? Naposledy som menil palivovy filter, nepomohlo, auto ma najazdene 133 000 km. Vie mi niekto prosim Vás pomoct ? Za všetky reakcie voperd ďakujem.
kocuriskoo
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18.01.2008 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kocuriskoo »

U Oplov to robia 3 veci:spinava sktacia klapka,krokovy motorcek alebo vaha vzduchu.Mal som tiez ten isty problem s otackami a cukanim na Vectre B a mne to robil krokovy motorcek.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,je to velmi pravdepodobné.Za samozrejmosť tu treba považovať (a pri každej podobnej situácii) dať do poriadku všetko čo je dávno aj tak po životnosti.Sviečky,Lambdu mimimálne skontrolovať,filtre automaticky.Prekostriť všetko dostupné,obnoviť silové spoje medzi bat,štarter,alt,rele box (odpojiť,vyčistiť,zatiahnuť.) Spoje hadíc sania,podtlaky a hadičky až po brzdový posilovač preveriť,čističom na brzdy (sprej) preveriť tesnosť sacích baranov.
Až potom má zmysel (ak banality nemôžu pridávať duplicitný problém) sa chytať do samotnej závady.Osobne to typujem že jje nesúlad v načítaní polohy klapky,prekročené adoptačné hranice,to sa ťažko vysvetluje a ani nemá zmysel.Merať,merať,merať
amisani
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.05.2011 12:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amisani »

mne to robí tieš,len pri rozbiehaní na dvojka aj trojke, vymenil som všetky filtre a stále to trhá,ešte skúsim vymeniť sviečky a vyčistiť krokoví a váhu vzduchu,len neviem či to vobec pomože, 1.4 16V 1999 234OOO km
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

znamemu tento problem robil EGR ventil, pocas asi 260t km co na nom najazdil ho vymenil 3 krat...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

posledná astra, ktorá sa takto správala mala v prdeli palivový systém - toľko humusu, čo som kompresorom vytlačil som ešte nevidel - po kompletnej očiste všetkého motor išiel ako hodinky - samozrejme tomuto predchádzalo zistenie, že do rampy ide slabý tlak paliva
Milan531
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.10.2016 04:06
Zdieľať na Facebook

Opel astra 1.4 16V 66kw

Príspevok od používateľa Milan531 »

Dobrý deň
Nevedeli by ste mi poradiť auto mi začne niekedy trhať najčastejšie na dvojke aj keď pustím plyn tak tiež mi tak trhá a keď podriaďujem tak niekedy mi zdochne.
Ďakujem za odpovede
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných