Omylom nafta do benzínu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Omylom nafta do benzínu

Príspevok od používateľa salomen30 »

ZDravím mám Megos II 1,6 16V 2003.Dnes som trochu podcenil kontrolku rezervy a auto klaklo.Tak som došiel pár sto metrov na pumpu peši a do 5 litrovej bandasky som omylom načapoval naftu a tú následne do nádrže.Klasika chvílu išlo potom dym a koniec.Až vtedy sa mi rozvidnelo.Na vysvetlenie v prácí skáčem z auta do auta tak som bol zmagorený a potom toto.Čo ďalej skúsiť to zriediť v nádrži alebo prečistiť potrubie.Ako postupovať a či už je K.O.Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nestalo sa nič velkého,len nafta je menej detonačné palivo,zamastí sviečku a motor zhasne.Po vyčerpaní nafty a vrátení benzínu motor pobeží opäť,nič sa tým nepoškodilo.Bude iba trochu protestovať aj po zmene na benzín pretože ešte chvílu pôjde zbytková nafta zo vstrekov.Tj zrejme pôjdu sviečky von na viac krát.
Žiadne riedenie,von nafta a dnu benzín,nešpekuloať
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Vďaka.A ako odčerpať.Odpojiť hadičku pri filtri alebo cez hrdlo odsať?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Vyber cerpadlo a tade vytiahni vsetko von, co ste nikedy nepucovali nadrz znutra hosi lol

Pri cucani benzina/nafty neochutnavat, povim jak je nic moc prichut nema lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

ja by som odpojil hadičku na najdostupnejšom mieste- napr kde prichádza do rampy vstrekovačov. Potom stačí prepojiť príslušné relé a pumpa to za pár minút vyčapuje.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

5 litorv nafty nic nespravi natacapuj tam 10 litrov benzinu mozno budu tie sviecky zabite ale ak je motor zahriaty prepali tu naftu ako nic.to si siel fakt len na naftu.ono pri tej teplote co ma benzinak pojde aj na naftu ak je zahriaty.ale len ak je zahriaty na prevadzkovu teplotu
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Raz som do žigula šplechol asi 8-9 l nafty, a potom som sa spamätal že neni dobre. Dotankoval som do plna cca 30l benzínu a veselo vyrazil vpred svetlým zajtrajškom.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ako hovorí seven,

drbnuť do nadrže 30 litrov benzinu, pridať aditivum do benzinu, aby dvihlo oktan a jazdiť vysmiaty ,bez šoku

:4012:
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

VLADY napísal: a veselo vyrazil vpred svetlým zajtrajškom.
...a dorazil si na Slovensko.Radšej si tú naftu mal vytiahnuť
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Pre toto mám rád jednoduché benzíny ..ten môj renaulťácky 1.6e 8 ventil zožerie hocičo..dokonca ked som raz nabral 98mičku tak sa mu to veľmi nepáčilo a dlhšie točilo pri štarte. Po natankovaní "svojej" 95ky na brnk. :d :D Do dCi čka radšej nič iné ako prémiovú naftu netankujem :D :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie to je strašné že sa popísalo množstvo nekorektných rád,takmer akoby to bola rubrika - radíme nepriateľom !
Strašné je koľko ľudí sa tým nechá ovplyvniť.Čo jeden motor prežije,to druhému poškodí a neskôr sa bude špekuľovať,kde súdruhovia z NDR urobili chybu.Ĺudia berú podobné rady univerzálne
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tiež sa trocha divím.
hlavatý napísal hneď na začiatku jasnú odpoveď a napriek tomu sa nájde kopa ďalších, ktorí potrebujú nad tým mudrovať.
Keď viem o čo ide a vidím že otázka bola zodpovedaná, tak zadržím nutkanie aby som zbytočne fórum nezaprasoval balastnými príspevkami.
Mnohí čo nie sú až tak znalí, potom nedokážu rozlíšiť odbornú radu od príspevku notorických prispievateľov, ktorí sa jednoducho musia ku všetkému vyjadriť.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Najradšej by som pustil čerpadlo na priamo a odpojil hadičk pri vstrekoch.Nemám schemu čerpadla ktoré kontakty spojiť napriamo pretože pri otočení kľúčika a odpojení hadiky pri vstrekoch netlačí benzín.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

prosim vas, netankujte hlavne naftu do benzinu... naftove cerpadlo je trosku inak stavane, ale aj ked ho prebehnete benzinom, moze sa poskodit..najlepsie , ked uz date naftu do benzinu je ,ked zhasne pre zanesene sviecky.. potom vsetko precistit, ale minimalne odcerpat naftu, vymenit palivovy filter a modlit sa , ze vydrzalo cerpadlo a vstrekovace...nemusite tam davat ziadne aditivum do benzinu-na naftu to nepmaha,prejazdit cca 10 litrov benzinu a event.urobit diagnostiku a vyfukove plyny...a este by som pripomenul, ze nie je motor ako motor, neda sa porovnat, co narobi nafta v zigulaku a co v dvojrocnom benzinaku....
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Musel som to prečistiť komplet pretože aj tá trocha nafty čo ostala v palivovej lište stačila na neustále zalievanie sviečok naftou takže som musel vybrať aj tú vyčistiť.Dík za info.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných