Olejové čerpadlo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Olejové čerpadlo

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Ahojte ,tak som tu zas ,,,a potom nech mi niekto hovorý aké sú 3.1td super autá,prd sú to rachotiny a nekupujte to ak to šte nemáte,ale k veci..Aká je pravdepodobnosť opotrebovania olejového čerpadla v tomto aute,ide o to že ja to mám po go.kluka ,ložiská, vložky, valce,zdvihátka,tyčky no proste všetko včetne turba a hláv.A musím spomenuť aj všetky snímače .Auto po go išlo dobre no asi po 1500km pri zohriatom motore po ubraní plinu na volnobeh prestalo mazať ručička padla na nulu a hned sa rozsvietila aj kontrolka ,signalizujuca chybu.Auto do rana stálo ,ráno naštartujem všetko ok maže na 4 zohreje sa maže na 2a pol teplota motora 90 motor ide na volnobech ručička ide na nulu, pridam na 1500otáčok ručička ide na 2a pol až 3 pustím plyn ručička ide dolu .Vymenili sme olej ,výsledok žiadny ,na volnobech nemaže pri 1500otáčkach maže ,tak a teraz radte je to čerpadlo ? To jedinné nebolo menené ,je možné aby sa takto z ničoho nič pokazilo?Su pri vadnom čerpadle takéto príznaky alebo je to niečo iné .Jebne ma stoho auta .Andrej čidlo som kupoval od teba asi pred dvoma týždnami to je určite ok.Podotýkam motor ide tich neklepe nebúcha ,len ked sa zohreje tak tlak ide k zemy,nechápem kde môže byť taký únik . Páni čakám na odpovede lebo budete tu čítať o podpálenom g ch ,,,,,,,,idem po poistke. :3c90: :40bd:
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ja som na tieto nevydarky daval 10-40 , ranne zimne starty kladivo,, ale isli nieco cez 4 a za tepla malinko pod 4 ,,fachcia roky,, aky tam mas olej ,,
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Ahoj olejom to nie je je tam stále 10W40 ako aj predtým a všetko išlo ok.stalo sa to z ničoho nič .strašia ma aj prasknutým blokom ale to by musela byť kurva velká prasklina aby tadial unikali 4atm . tlaku .Alebo? neviem mám nutkanie vyhodiť to čerpadlo ,ale ten prístup,a aspon keby som mal istotu že to bude ono.
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Teoreticky to môže byť obmedzovací ventil tlaku oleja, ktorý je prístupný po zhodení olejovej vane.

A.
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Tak dnes sme zhodili vanu,kluka je ok,sitko čisté ,gumičky na nasávacej rúrke krásne ,tak už to môže byť len čerpadlo alebo ako andrej píšeš ten ventíl.Len by som chcel vedieť ako sa dá to čerpadlo otestovať či je ok alebo ko? A ešte otázka na Andreja máte také čerpadlo a aká by bola cena? Na vašej stránke som našiel čerpadlo za 113eur ale to je na štvorliter tuším.Skúsim ešte toto vymeniť a ak to nepojde normálne urobím detom po novom roku autojeep-ohnostroj. :4012:
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Boris-496 napísal:Tak dnes sme zhodili vanu,kluka je ok,sitko čisté ,gumičky na nasávacej rúrke krásne ,tak už to môže byť len čerpadlo alebo ako andrej píšeš ten ventíl.Len by som chcel vedieť ako sa dá to čerpadlo otestovať či je ok alebo ko? A ešte otázka na Andreja máte také čerpadlo a aká by bola cena? Na vašej stránke som našiel čerpadlo za 113eur ale to je na štvorliter tuším.Skúsim ešte toto vymeniť a ak to nepojde normálne urobím detom po novom roku autojeep-ohnostroj. :4012:
Boris dúfam že ti to dobre poskladali pri tej GO a neunikal tlak cez klzné ložiská kľuky alebo ojnice.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

lakinooo napísal:bobrik skue kusok popisat blyzsie co pises.
Môže byť že sú zle vymedzené vôle na kľuke a ojniciach a tam môže na voľnobehu strácať tlak. Ak robil Boris GO a robili aj kľuku resp. z nej zobrali či sa potom trafili z ložiskami. Ale nechcem maľovať čerta na stenu.
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Poskladali to dobre ,po go to behalo dobre ,dnes sme pozerali a skúšali kluku žiadna vôla ložiská krásne ako zrkadlo ,aj mna to napadlo že kluka je po výbruse či sa niečo nestalo ,ale ta je na 100%ok ,ale to som vedel hned ten motor ide úplne potichu žiadne búchanie ako ked je problém s klukou.Jediné čo tam nebolo menené je to čerpadlo.Chápeš keby niekde unikal tlak tak to maže aspon na 1 ale toto po zohriatí padne na nulu ako keby to prestalo tlačiť olej ,poznám autá ktoré hrkocú kluka je evidentne vymlátená a mže to aj tak na jeden -jeden a pol ,toto by musela byť diera ako poldecák aby sa naraz stratili 4atm.
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Bobor kluka je ok , najskôr sa objednali v motor care ložiská a potom sa podla nich robil výbrus ,ináč autorizovaná firma ktorá to robí roky aj so zárukou . Nie nie Bobor tade cesta nevedie ,ak to nebude tým čerpadlom tak ti to auto darujem a tráp sa ty .
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Boris-496 napísal:Poskladali to dobre ,po go to behalo dobre ,dnes sme pozerali a skúšali kluku žiadna vôla ložiská krásne ako zrkadlo ,aj mna to napadlo že kluka je po výbruse či sa niečo nestalo ,ale ta je na 100%ok ,ale to som vedel hned ten motor ide úplne potichu žiadne búchanie ako ked je problém s klukou.Jediné čo tam nebolo menené je to čerpadlo.Chápeš keby niekde unikal tlak tak to maže aspon na 1 ale toto po zohriatí padne na nulu ako keby to prestalo tlačiť olej ,poznám autá ktoré hrkocú kluka je evidentne vymlátená a mže to aj tak na jeden -jeden a pol ,toto by musela byť diera ako poldecák aby sa naraz stratili 4atm.
Búchať ti ešte to nemusí. Ak si dobre pamätám tak na niektoré autá existovali sady ložísk na uloženie kľuky a ojnice na 1,2,3, výbrus ktorý sa musel presne dodržať. Ak uniká cez všetky ložiská tlak po zohriati môže to padnúť aj na 0 a keď pridáš tak tlačí. Skúsim ti zistiť či sa dá niekde odtlakovať tvoje čerpadlo, lebo je to naozaj celé divné.
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

Boris-496 napísal:Bobor kluka je ok , najskôr sa objednali v motor care ložiská a potom sa podla nich robil výbrus ,ináč autorizovaná firma ktorá to robí roky aj so zárukou . Nie nie Bobor tade cesta nevedie ,ak to nebude tým čerpadlom tak ti to auto darujem a tráp sa ty .
Nie nie nie ja mám svoju 3,1. Dve by ma priviedli do blázinca :-)
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Lakinooo cez ojničné ložiská to uniká vtedy ked sú v nich ryhy ,,to znamená že su z nejakého dôvodu pridreté alebo už sú opotrebované a je velká vôla medzi nimy a klukovkou vtedy tadial rýchlo uniká olej tým padom klesá tlak a vrch motora je málo mazaný alebo vôbec.Prečo sa pýtaš , máš podobný problém?
Boris-496
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 27.09.2009 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Boris-496 »

Tlačí ho olejové čerpadlo cez olejové kanáliky v klukovke ,laicky v klukovke je diera a cez nu ide olej do hlavných a ojnicných ložís...Divné otázky dávaš , a to tu maš viac ako 5000 príspevkov tak čo tu píšeš ked nevieš takéto veci .Pokec a facebook sú inde. :3020:
bobor11
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 31.07.2010 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bobor11 »

lakinooo napísal:
Boris-496 napísal:Pokec a facebook sú inde. :3020:
Fakt?
Lakinooo na začiatok ti stačí schémat z KILEČKA.


http://skoda100.unas.cz/mazani_motoru.html
Andrejjeep
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 15.07.2010 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrejjeep »

Boris-496
čus hej primárne čerpadlo na našom web shope je pre 4l a benzín, páč nejako amíci tieto kachláky nejazdia. Samozrejme vieme aj takéto čerpadlo. Hod mi do súkromnej správy VIN auta a skúsim pozreť niekde u našich dodávatelov či niečo nevyhrabem za solídnu cenu.

A.

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných