oleje RAVENOL skusenosti

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

oleje RAVENOL skusenosti

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

dobry vospolok, chcem by som sa spytat na dake skusenosti s olejmi RAVENOL dnes som prvy krat pocul tuto znacku, nakolko riesim vymenu vsetkych olejov v Touaregu vratene automatu rozvodovky a difrencialov tak mi moj mechanik dal ponuku na tento olej.
Aj ked vsade je pisane, ze original dat vsade, ale original olej tiez nevyraba nikto iny ako daka olejarska firma ktora to bali do original vag balenia.
Takze moja otazka znie, moze byt dany olej RAVENOL ktory splna vsetky specifikacie pre moje auto v niecom zly?

Dakujem za kazdu odpoved a reakciu.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ravenol je jedna zavedená kvalitná značka známa hlavne výbornou ponukou prevodových olejov....
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ravenol pokojne :2f93:
Co sa tyka znackovych olejov dnes uz vlastne ani neexistuju zle oleje...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš v prvom rade hlavne duševný problém ani nie tak technický.Technická špecifikácia Môže byť vhodná,kvalita porovnatelná.Ale pokiaľ dôjde k akejkoľvek technickej príhode,budeš si to vyčítač a zvalovať vec práve na podobné rozhodnutie to použiť.Aj keby sa sto ráz to isté stalo aj z originálnymi olejmi,aj tak bude vinný ten olej aj ten mechanik.Pokiaľ by si to urobil u auta ktoré bez výčitiek ide na skládku tak či tak,tam je to jedno,tu ale určite nie.Myslím že rozhoduješ hlavne v tejto veci,čo znamená že rozhodnúť musíš sám.Ale ak dôveruješ svojmu mechanikovi,nechaj nech rozhodne on,ALE hlavne nech sa nedozvieš čo tam v skutočnoosti dal.Ani podlľa ceny.Skús si to premyslieť,či to tak dokážeš urobiť,hlavne ak je to dlhoročný rodinný mechanik.A či dokážeš ak sa niečo technicky udeje,mu potom nerobiť výčitky.Si to premysli
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ked splňa predpísanú ŠPECIFIKACIU podĺa ACEA

určite ho treba vyskúšať
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

neviem, aky je rozdiel v cene v oleji pre automat, ale origo olej VW pre mechnaicke prevodovky nie je o tolko drahsi ako nahrady.

este pikoska - pokial viem, tak Ravenol dodava olej pre Lidl :)
(co neznamena, ze je zly, motorovy olej z Lidlu som pouzival a nebol problem..)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ci je ten olej nejako zly?
To ti po internete vierohodne nepovie nikto.
Mas vsade stovky olejovych diskusii, so vselijakymi myslienkovymi spekulaciami, lovu zdar.
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

Ano, mate pravdu rozborku toho oleja tu nikto ani nikde na internete nerobil nikto.

Mne slo skor to u polituku cenovu, ved isto si to vw nevyraba tie oleje sam a plni im to daka olejarska firma, ci uz je tam rozdiel daky v aditivach to fakt nikto nevie a nezisti ani, len nechapem preco su stale odporucane original oleje ked ich "nahrady" su mozno tak isto pripadne este lepsie.

Ale ako pisem pan Hlavaty, je to rozhodnutie na mne a urcite sa mi neoplati riskovat ten automat pokazeny za usporu par € s tym ravenolom aj ked moze sa stat nemusi...kazdeho uvazenie ci to riskne pre svoje auta alebo nie.

Na internete je fura diskusii, hlavne ZF prevodovky v bmw, kde sa pouzila nahrada oleja ktory splnal specifikacie vyrobcu a po par mesiacoch sa zevraj ten automat pokazil, aj ked niktto uz nezistoval ci bola pricina ten olej, alebo uz ako tak nacaty automat pred vymenou oleja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne o to kráča.Ak si urobil to čo (povedzme to tak) čo bolo správne,nemáš si čo vyčítať,proste stalo sa,pokazilo sa,urobil si urobitelné statočne a poctivo.Ale urobíš podobnú zámenu oleja,tak ver že budeš špekulovať,či si tomu nepomohol zlým rozhodnutím.A nemusí to tak vôbec byť.

Ale...sú veci odskúšané,a zmena na iné sa na 100% potvrdila,tak poviem áno.Lebo sú také veci a týkajú sa hlavne dieslov,kde je nutné trocha zmeniť továrenskú receptúru a kopec doporučení.Pretože cieľ zarobiť už dávno odbúral profesné cti,dnes ťa výrobca podfúkne a urobí to z radosťou,na každom kroku.Pretože ťi práve ťahá peniaze z vrecka.Ale to je do inej debaty.Blížime sa k dobe,keď je všetko klamstvo,a jedine ak sa nepotvrdí,tak to prípadne je pravda,ale kým sa nepresvedčíš o opaku,je to určite klamstvo.Toto je dnešný svet
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

mhlavaty: neni co dodat, vsetko je to o skusenostiach na konkretnom aute s konkkretnymi veci a nie kazdy sa do toho pusti za usporu 100e hore dole...

cviro123: dik za postreh, ale rec je o prevodovych olejoch do automatu a diferakov a nie motorove oleje :)

Inak bol by som rad, ak by prispel do temy niekto kto ma toto auta a riesit tieto veci, ze ake oleje pouzil a ako s tym je zatial spokojny.
Alebo to fakt vsetci mate tak malo KM nabehane, ci ste v tom co odporuca vyrobca tzv. "dozivotna napln"???
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

Dam priklad, kolega kupil octu tdi, byvaly majitel sa dušoval, aj blocky dolozil, ze menil prevodovy olej. Ano, menili, dali tam shell presne podla specifikacie. Ale prituhlo a prituhla aj prevodova paka a dvojka isla srtasne zle zaradit. Kolega nelenil, kupil kastrol, mu povedali dakde. Presne podla specifikacie podla katalogu vybrali v predajni. Olej doma vymenil a ze super. No po mesiaci mi vravi len tak pomedzi zuby, za je to v prd..li, ide to rovnako, mozno este horsie. Uz potom ja som sa mu smial, za preco dava 12-13 evri za liter, ked origo vw olej som ja kupoval za cca 9+ dačo v seate. Uz sa poberal do servisu, nach kuknu na prevodovku ale nahovoril som ho este na jednu vymenu origo oleja vw. Urobil tak a s uzasom konstatovaal, ze radenie ide neskutocne dobre. A ide dodnes uz 3 rokom. Ano, vw si nevyraba olej, ale nikto ti zarucene nepovie, co tam je od akeho vyrobcu. Neviem, aka zazracna vodicka tam je, ale nejaka speci prisada tam zrejme bude. A kor pri automate a takom aute by ma ani nenapadlo tam liat nieco ine ako original olej. Aj chlapci s manualnymi 6 qualtmi od vw by vedeli o olejovych nahradach tu pisat litanie..
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

ved ako uz bolo spominane v mojom pripade je to uspora cca 100e a to sa neoplati riskovat kvoli defektu prevodovky.
bavil som sa aj s lubom_mt, ktory do toho vidis asi viac ako my ostatni a ten doporucil vyhradne len original vw olej do toho automatu.

cviro123: tento krat uz spravne a mas aj skusenosti s tymi nahradami, alebo len deklarujes nahrady ktore splnaju specifikacie original mercedes oleja do automatu?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ked ma jakykolvek olej normu vyrobcu, teda MB, fiat...vobec netreba riesit ci ho dat...olejove firmy za tu znacku solia slusne brutalne prachy, naopak casto sa da kupit aj lepsia alternativa, iba sa vyrobca rozhodol, ze mu neni tento luxus treba a kto vie svoje kupi ho aj bez...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vincenzo1
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 20.07.2010 17:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vincenzo1 »

ano ano ano, na papieri to znie pekne, len realita moze byt ina, nehovorim moze to byt pripad spominaneho ravenolu pripadne mobil1 3309 alebo fuchs 4400 moze byt kludne v tej flaske od vw raz takej drahej, ale kto to skusi...
je to na kazdeho uvazeni :300f:

//PROCHY603: fakt zmysluplne :::
Naposledy upravil/-a vincenzo1 v 11.11.2015 18:38, upravené celkom 2 krát.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

vincenzo1 napísal:mhlavaty: neni co dodat, vsetko je to o skusenostiach na konkretnom aute s konkkretnymi veci a nie kazdy sa do toho pusti za usporu 100e hore dole...

cviro123: dik za postreh, ale rec je o prevodovych olejoch do automatu a diferakov a nie motorove oleje :)

Inak bol by som rad, ak by prispel do temy niekto kto ma toto auta a riesit tieto veci, ze ake oleje pouzil a ako s tym je zatial spokojny.
Alebo to fakt vsetci mate tak malo KM nabehane, ci ste v tom co odporuca vyrobca tzv. "dozivotna napln"???
:2f93: :28b7: :40bd:

DOZIVOTNY OLEJ neexistuje!!!! :41c2:

Ci je to manual alebo automat!!!! :41c2: :41c2:

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných