Olej specifikacie SG/CD

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Olej specifikacie SG/CD

Príspevok od používateľa monojetronic »

ahoj, podla prirucky na motor fiat 1.6 benzin 2001 ide olej
1:Selenia 20k: 10w-40 acea a3-96, ccmc g5, API SJ
2:Selenia Performer: 10w-40 acea b3, API CD.

Kupil som za dobru cenu Gazpromneft Super 10w-40 a na nom pise SG/CD. Seleniu ten motor videl asi len vo vyrobe, vzdy sa davali ine. Ale tentokrat sa spytam na Vas nazor. Vdaka
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Práve TOTO ma presvedčilo, že oleje 10W-XX NIE SU TAK KVALITNE ako 5W-XX

Nikde som nevidel v predaji olej 10W-XX vykonnostnej triedy
SM alebo SN podla API

maxx SJ ale to už bolo uplne TOP

kým olejov 5W-XX SM a SN su mrte....

oleje klasifikacie SG podla API je automobilový pravek , ako to už niekto tu písal.....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

olej od GAZPROM si kupoval niekde na Balkane tipujem BiH

alebo HR ,či SRB, do civilizovaných krajín sa taký šmejd NEDOVÁŽA
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

obe spominane maju v Tescu za dobre ceny.
Rox Millenium Semi 10W-40 ma API SJ/CF a to nie je zle, alebo mate aj s tymto zle skusenosti, alebo pokial tam nesvieti nieco co stoji liter 20e tak je to okamzite zle ?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki slimáci sú v pohode aj medúzy a žaby. Horšie je to s cicavcami a vtákmi - vrana je velmi tvrdá a zase pečená veverička vyzerá ako potkan. Pes aj mačka sú tiež chutní , len majitelia sa hnevajú keď zistia že si im zožral miláčika. lol
No a k oleju? Felda má pred sebou posledný rok života - tak sa testuje použitý hydraulický olej - podrobnú správu o výsledkoch zverejním po 60t km teda po štvrtej výmene oleja. :40bd: :40bd:
To s tou transkou - musíš upresniť či hore alebo dolu , ale podrobnosti by som mohol písať aj tak až po 22:00hod.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to: cviro

pokiaĺ Gazprom vyrobí olej so špecifikaciou API SN

kĺudne ho nalejem do svojho Chevroleta NO PROBLEM

A propos , olej ROX 5W-40 nie je v mojom motore prvýkrát
podĺa šepifikacie uvedenej na obale je O.K. pre moj motor

nie je to typ oleja PARAMO, TRYSK a podobne gebuziny
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

lakinooo napísal:Nemam s tym ziadne skusenosti. Rivnako ako som nikdy nejedol slimakov a nesulozil s transkou. Niektore veci proste rad prenecham inym.
ladyboy - never try, never know

60t km nenabeham ani za 5rokov a to uz auto nebude.
Takze nalejem tam tentokrat ROX a ten Gazprom SG/CD necham do kosacky :)
Kazdopadne myslim ze ludia su prilis zmasirovani znackami , a v skutocnosti im v servise naleju este nieco horsie ako tie ROXy
https://autobild.cas.sk/clanok/210303/t ... asmu-autu/
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ta druhá norma je asi pre naftový motor.... a SG je dosť stará špecifikácia tak pre motory vymyslené na počiatku 90. rokov. Ja som na ten olej pozeral ale nič zásadné mi to nedáva, ani cena nebola nič extra. To už si mohol kúpiť v Kauflande Carlson 5W40 za 2E/l alebo počas jari Mogul 10W40 za 2.5E/l.... neviem ti poradiť ale toto je vcelku podradný olej aj keď ja do Nissana lejem 5W50 s api SG ale to je motor konštrukčne 30 rokov dozadu....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

júúj tak taký Mogul-Paramo je kvalitatívne ďaleko pred týmito ruskými výbehovými kravinami...
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

a toho ROXa vobec dakto pouziva ? mne to pride jak Carlson..
carlson mam v zasobe a dolievam ho pravidelne :)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je to nová značka , asi len marketing...

V predaji je od konca r. 2016

Plnia ho pri Opave v CZ.

V motore ho mam už po tretíkrát a dobre....
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Laco a prečo si myslíš, že je to olej od Gazprom, tak je to automaticky šmejd??? Gazprom nie je firma niekde z tajgy a majú dostatočný kapitál, aby mohli zakúpiť ako kvalitné vybavenie, tak aj zaplatiť kvalitných ľudí na vývoj, výskum a výrobu. Vezmi si že po ekonomickej stránke je to konkurent pre firmy ako Shell alebo BP. To je to isté, ako keď predstavili elektromobil alebo lietadlo z Číny a ľudia hneď šalejú, že to určite zhorí alebo spadne z oblakov na zem. Vôbec nemusí!!! Len preto že je to z Číny, tak to nemusí byť automaticky odpad, záleží aký rozpočet bol na vývoj a výskum. Je rozdiel, keď máš na vývoj nového produktu 500.000 euro alebo 50.000.000 euro.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

API SG je norma pre motory starsie ako 1993, do tvojho vozu by som to nedaval.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jurajcls napísal:Laco a prečo si myslíš, že je to olej od Gazprom, tak je to automaticky šmejd??? Gazprom nie je firma niekde z tajgy a majú dostatočný kapitál, aby mohli zakúpiť ako kvalitné vybavenie, tak aj zaplatiť kvalitných ľudí na vývoj, výskum a výrobu. Vezmi si že po ekonomickej stránke je to konkurent pre firmy ako Shell alebo BP. To je to isté, ako keď predstavili elektromobil alebo lietadlo z Číny a ľudia hneď šalejú, že to určite zhorí alebo spadne z oblakov na zem. Vôbec nemusí!!! Len preto že je to z Číny, tak to nemusí byť automaticky odpad, záleží aký rozpočet bol na vývoj a výskum. Je rozdiel, keď máš na vývoj nového produktu 500.000 euro
alebo 50.000.000 euro.
- si to zle pochopil.,nie olej od gazpromu ale tento konkretny je pre novsie auta prezity....na ich stranke mas aj nove oleje v najnovsich normach,pisu ze to vyrabaju v Taliansku...preco? Natiska sa otazka ked maju ropu doma a technologia sa da aj kupit....oni vedia... Toto co ponukli do tesca je v podstate velmi predrazeny historicky olej...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Podľa mňa sa sem znova chystajú na tankoch , tak si predzásobujú obchody. :40bd: :d :D
Ak má na sebe olej normu ktorú požaduje motor kľudne ho tam nalejem. Značka je len marketing o tvare flašky a farbičkách na nálepke. :2f93:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných