Olej do skutra

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Olej do skutra

Príspevok od používateľa jaris »

Dobry. idem menit olej do skutra 125 4t. Kupil som podla specifikacie olej Cinol M7 ADS turbo 15w40 API SG,lenze ako tak teraz citam na nete ...ano je to aj pre benzinove motory,ale aj pre dieslove a hlavne Tatra,Zetor,Avia atd. mozem ho tam teda naliat?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak ten olej vydrzi aj v Tatre kde je tych kolies viac a zlozitejsich,co asi spravi v skutri.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Ja dávam do Honda SES 125 Dylan olej Repsol Moto Sintetico 4T 10W 40, spĺňa JASO MA2 aj API SN..
Api SG je staršia norma, bolo by dobré pozrieť, či výrobca nepožaduje pre tvoj motor vyššiu normu. Keďže nepíšeš, aký skúter máš, tak si to musíš zistiť sám.
Ak to nieje niečo exotické, tak by to asi mohlo stačiť..
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Pochybujem že tento olej je určený pre motocykle v robote ho lejeme naozaj do Tatroviek,možno ja aj pre benziňáky typu Žiguli,Škoda 120, ako bývalý motorkár viem že som používal či už do dvojtaktov alebo štvortaktov oleje Castrol,Bel-Ray,Repsol,Motul,Valvoline.....
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Motorro raptor 125 4T. Zajtra ho chcem vymenit,takze s kludom na dusi mozem teda? Predtym som tam dal Shell Advance Ultra,no len teraz ho nemali a tento sedi podla specifikacie...
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

API SG je petrolejarska doba kamenna. Normalne mam pochybnosti, kde si dokazal taky (neuraz sa) šit este zohnat. Ja bych ho tam urcite nelial .... a uz vobec nie s kludom na dusi.
Ten jednovalcek toci sialene otacky v podstate stale a olejovej naplne tiez nema (co do objemu) na rozdavanie, takze ho treba chranit poriadnym olejom aspon API SL ideal SM alebo spicka SN.
Nepochopim ako si mohol kupit prvy šmejd co Ti predajca polozil na pult, ked nemali ten Tvoj. Predsa otocka na päte a zozenem inde a ne ze berem prvy hnoj co maju :3020:
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný