869 526
inzerátov
Pridať inzerát

- olej ako aditivum -

Obsah fóra Auto-moto fórum Oleje, mazivá, palivá, aditíva
Odpovedať Nová téma
<1234>
Autor Správa
pn437ab
Povedomá tvár - Favorito (46)
Založený: 14 december 2006
Nabehané: 11 dní 6 hod 9 min
PríspevokZaslal: 16.03.2011 16:02   
v tom maš pravdu s tym olejom v hadiciach ale jedine čo do nafty davame u nas doma tak je ten spominany VIF . neviem ako iny ale mame 4 auta všetky diesel motor D ,TD ,HDI a najnovšie CRDI VGT a ani jedno nemalo problem z palivovym sistemom a vifko je tam stale, neviem prečo to menit. ano može byt ,že aj bez toho vifka by tomu tak bolo ale 7 eur na 500 litrou nafty je zanedbatelnych ,
Citovať
x77x
Nová tvár - Trabanto (6)
expert: detailing
Založený: 14 jún 2008
Nabehané: 1 dní 10 hod 4 min
PríspevokZaslal: 16.03.2011 16:21   
pn437ab napísal:
ale 7 eur na 500 litrou nafty je zanedbatelnych ,

..... to kde je taka fajn cena ????
Citovať
pn437ab
Povedomá tvár - Favorito (46)
Založený: 14 december 2006
Nabehané: 11 dní 6 hod 9 min
PríspevokZaslal: 16.03.2011 17:36   
myslim ,že taka bola posledna ked sme ho kupovali ale bolo to väčšie množstvo a ak by som bral XY litrove kanistre bola by ešte lepšia, objednaval to otec ale od koho neviem. naposledy sme kupovali 20kusov 500ml balenia a bolo to z velkoskladu.
Citovať
senioring
Založený: 16 január 2010
Nabehané: 4 min
PríspevokZaslal: 07.04.2011 21:10   
Myslím si že poznám odpoveď na to , prečo niekto odporúča pridávať do nafty olej.
Je fakt, že moderné nafty sú suché. Keď pred rokmi sa vyliala nafta na beton , fľak tam ostal navždy. Teraz po vyliatej nafte neostane takmer ani stopa.
Zmenila sa technológia výroby nafty v celej europe a naftu vyrábanú frakčnou destiláciou už majú asi iba v KLDR.
Záver : Ak niekto nepozná aditíva do nafty , alebo má možnosť kradnúť olej , tak potom sa nedivím že ho do nafty pridáva.
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 18 február 2011
Nabehané: 20 hod 0 min
PríspevokZaslal: 30.03.2012 23:48   
Pouzivanie 2T oleja v naftovych motoroch je dost dlho diskutovana tema hlavne na US a DE motoristickych forach ( v tesnom zavese su nasi sukmenovci z IN :))). Ma svojich zastancov aj odporcov a obidva tabory maju samozrejme logicke argumenty preco olej do nafty pridavat alebo nie. Dovodom pouzitia 2T su aditiva pre upravu lubrikacnych schopnosti nafty ( dovodom je znizovanie obsahu siry v nafte)

http://www.duramaxforum.com/fo.....tives.html

a zlucenina HMWPIB ktora modifikuje termodynamicke vlastnosti paliva ( vyrobcom PIB je firma BASF).

To je teoria. O prakticke skusenosti nieje nudza na uz spominanych forach, staci citat a dobrovolne a slobodne sa rozhodnut a obetovat svojho tatosa pre zaujmy vedy a rozvoja motorizmu :)

Pre tych co by predsa len neodolali a 2T olej chceli pouzit tak musim podotknut ze nieje 2T olej ako 2T olej a nieje dizlovy motor ako dizlovy motor.

Prajem vela stastia pri rozhodovani.

p.s: a nasi juzni susedia z MOL s tym normalne chodia na konferencie :)
http://www.nt.ntnu.no/users/sk.....d/1223.pdf
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (435)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 23 dní 8 hod 39 min
PríspevokZaslal: 31.03.2012 08:40   
>> Dovodom pouzitia 2T su aditiva pre upravu lubrikacnych schopnosti nafty

dvojtaktne oleje boli vzdy stavane pre dvojtaktne NAFTOVE motory ? Ja som mal ten dojem ze "vacsina" dvojtaktnych motorov bola benzinovych takze sa trosku cudujem ze sa v takychto olejoch nachadzaju aditiva pre upravu akychkolvek schopnosti NAFTY.

Ci zase niecomu nerozumiem ?
Citovať
pentium133
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 18 február 2011
Nabehané: 20 hod 0 min
PríspevokZaslal: 31.03.2012 12:26   
Lubo, ja som nehovoril o tom ake zlozky v tom oleji v skutocnosti su a pre ake motory bol dany olej vyrobeny ale o argumentoch prveho tabora ludi, to je tych ktori to do naftakov leju v dobrej viere ze mu "pomahaju" :) Samozrejme je tu druhy tabor do ktoreho patris aj Ty a ti ludia to do motora v ziadnom pripade nenaleju. V tej prvej linke je jasne napisane pri 2-T TC-W3 oleji: (Not ULSD compliant, may damage 2007 or newer systems). V druhej linke zas je spomenuty repkovy olej a PIB ako sucast aditiva pre naftove motory. Nikoho nepresviedcam ani neodradzam od pouzitia, kazdy ma svoju hlavu nech si spravi co uzna za vhodne. Preto je v tom mojom prispevku aj napisane ze nieje 2T olej ako 2T olej a nieje dizel ( motor) ako dizel. Suhlasim s tebou ze je to aditiv pre benzin a nie dizel. Ale co je jeho negativum pri pouziti ako aditiv v nafte to som sa nikde nedocital ale verim tomu ze urcite nejake je. Moja rotacka testovanie zvladla ale ako experiment stacilo. Teba na to ako to taha od spodu a jak si motor pradie nenamotam a tych co su namotani tych je aj tak uz dost:) Jazdite bez nehody vsetko ostatne su len take recicky okolo.
p.s: po precitani tej druhej linky si prosim Ta Lubo vymaz z tvojho prispevku v predposlednej vede slovicko akychkolvek.
Citovať
jackboy
Povedomá tvár - Favorito (27)
Založený: 18 september 2008
Nabehané: 4 dní 20 hod 28 min
PríspevokZaslal: 16.02.2014 04:00   
mp3turbo napísal:
mna by zaujimalo ci to moze pomoct... moc tomu neverim. Aditivam typu VIF a podobne verim urcite viac ale osobne nepouzivam nic. Jednemu dieslu mi svieti na tachometri 850.000km (ja ho mam len posledny rok), druhemu 150.000km.

pokial nejazdis ako somar a pokial nemas vylagrovane auto, mas na 300.000km pokoj a teda neviem preco by som nieco mal do nafty pridavat. Co ked prave tym pridavanim nieco odfajcis? To moje prve auto je slusny extrem, tam som rad ze to funguje a pridavanim by som mohol nieco pekne odsrat; to druhe auto nic pridavat nepotrebuje este 150k km takze u mna zhruba 15 rokov :)

technicky by ma ale zaujimalo co sa stane ked nalejem olej do nafty - ci ten olej bude plavat na povrchu (takze ho cerpadlo nikdy nenatiahne do obehu pokial do poslednej kvapky nevyjazdis naftu) alebo ci klesne na dno. A potom je otazka ako mas spraveny vypust z nadrze, kde presne sa nachadza aby sa nahodou raz nestalo to ze tam dolievas a dolievas olej, ten sa tam usadzuje a usadzuje a raz namiesto nafty zacne cerpadlo tlacit iba olej (nieco podobne ako ked prerazi turbo alebo intercooler a motor namiesto na naftu bezi na cisty olej).

asi spravim pokus, natankujem pol litra nafty do flase, oleju mam doma dost :)

http://www.4x4club.sk/forum/vi.....p;start=75
Citovať
***zmazaný člen***
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 16.02.2014 10:14   
A ako asi chuti ten olej takemu dpf filtru? :)
Citovať
automotiv3
Založený: 07 december 2009
Nabehané: 13 hod 14 min
PríspevokZaslal: 06.05.2014 12:06   
Raz sa mi podarilo na nejakom nemeckom tuším BMW fore najst ako pridavaju aj do nových bavorov 2 taktny olej. dokonca aj nejaku tabulku množstva oleja do nafty tam mali vypracovanu...ak to najdem , dám vediet
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (958)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 14 dní 12 hod
PríspevokZaslal: 06.05.2014 16:32   
A čo my s tým? Ak tam nie aj porovnanie zanesenia DPF-ka bez a s olejom tak je to tak na 2 veci. Dnes, keď pre motory s DPF vyvinuli špeciálne low SAPS oleje (s nízkym obsahom popola)... angry
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 12 dní 18 hod 9 min
PríspevokZaslal: 07.05.2014 09:18   
Genco11 ty bratu máš aký problem čo kydas na vychodniarou?Sa láskavo ukľudni ruku do slipou a tiskooo A k téme nedával by som do nafty olej bo vstreky ti casom zakyvu na rozlucku to už radšej dajaku medicínku od LM,alebo Vif.
VIP člen - Veyron (317)
moderátor fóra
Založený: 21 máj 2012
Nabehané: 2 mes 7 dní 7 hod
PríspevokZaslal: 07.05.2014 14:00   
Genco sa vyjadril v roku 2009, snad za ten cas prehodnotil svoj postoj ;)

www.povedzmitodooci.sk
Citovať
cicik626
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 12 marec 2013
Nabehané: 7 hod 8 min
Predmet: olej ako aditivum PríspevokZaslal: 13.12.2014 19:43   
Stále sa tu hovori len o oleji ale keď olej do nafty tak 2t čiže do dvojtaktov lebo ten olej je stavaný tak ze sa čiastočne spaluje s benzínom v dvojtaktnom motore tak že by som do nafty klasicky olej určite nelial. Čo Vy na to? No a keď by som tam už nejaký olej lial tak určite niečo kvalitne. Čo tak toto?
http://www.123-olej.sk/SHELL-ADVANCE-ULTRA-2T-1L
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (435)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 23 dní 8 hod 39 min
PríspevokZaslal: 16.12.2014 00:00   
Citovať
Odpovedať Nová téma
<1234>

Prejdi na: