Oldtimer v mojich fotografiach...

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

tento typ netreba nejak predstavovat,fotene kastiel Tomasovo...
Naposledy upravil/-a rudolfo63 v 21.12.2020 09:53, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám fotku pri jeho oprave na vojne,aj tam som bol v dielni..rok 1971,vozil náčelníka štábu.Aj dnes by som si s ním poradil
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

...tuto krasavicu som nahodne cvakol v Piestanoch...
Naposledy upravil/-a rudolfo63 v 21.12.2020 09:55, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ze sa neda oddelit technika a dizajn od okolnosti, z ceskych aut prezila len ta najvacsia sragora znacka, bohuzial...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

Obrázok

na tomto som este vyrastal uz 2 roky jazdime po SK pocas orby,dufajuc,ze ho niekde podcas prace najdeme...Tieto su z vystavy,zabery su upravene.Minuly rok sme tuto 25-ku videli pri Myjave na poli,bohuzial,nemali sme kde zastavit,.moja tuzba je cvaknut ho v cierno-bielej verzii...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

Obrázok

...Ford T...,fotene v Piestanoch,zaujimavostou je to,ze tento model mal az 14 aut zo SK...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok


Obrázok

---urcite mnohi z Vas poznaju Saharu,zaber je z roku 2018,upraveny tak,aby sa realne priblizil danej dobe,fotil som hlavne techniku a vysla pomerne dost zaujimavo.Tato skupinka je z Holandska,prisli a hlavne prezentovali motorky danej doby.Vsetko muselo do detailu sediet,hodinky,tabatierky,penazenky,itd museli byt originalne...Skuste uhadnut znacku a typ motorky....Zaroven upozornujem,ze nic nepropagujem,ide vylucne o ART Photo...
Naposledy upravil/-a rudolfo63 v 24.12.2020 09:32, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Velmi zdarilé foto a vyzerá velmi autenticky.Podobnú skupinku som videl cca 10rokoch ? na zraze,sajdka z gulometorm,blembáky wermachtu,za opaskami tie kukuricové ručné granáty atrapy,ale nesmierne do detailu zladené.Až keď tá motorka bola obsadená až človeka hrôza obišla tak to vyzeralo reálne.Ale človek musí byť veľký fanda a vynaložiť nesmierne veľa úsilia aby veci doviedol až do takéhoto stavu autenticity
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Diky Milanko,strasne radi mame taketo akcie,hlavne zrazy autoveteranov,motoriek,zeleznice,itd...Ale hlavne,milujeme folklor,takze sa motame po vsetkych nasich festivaloch a koncertoch...Moje fotografie sa casto uverejnuju a ak si chces pozriet nieco z mojej tvorby...,tak na ...fotky sme.sk a som pod heslom rudolfo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rudko táto Corona prekopala "domácu činnosť" a tak konečne po rokoch obnovujem tmavú komoru ako velký fanúšik čiernobielej fotografie a vyznavať tézy že vyjadruje viac než farebná.A tým pádom prekopem archív,urobím nové snímky z negatívov z ktorých sa pozitív nerobil.Sú tam velké poklady v priereze posledných 50 rokov čo som obsluhoval svoj Voitlander 6x9.Baví ma robiť fotky zámerne z hnedou patinou staroby.Internet vypnú,foto ostáva.Mám tam vzácne fotky s čias mojich prvých aut (Tudor) potom Pobeda v ktorej sme balili babenky zdravoťáčky a behali medzi námestím a putikov kde bol kulečník.Na námestí v NZ ešte chodili fiakre,a Pobeda bola jediné auto za celý deň čo nechala stopy v snehu.to sa nikdy nezopakuje,ale foto ostáva.Len z tej partie už žije iba jeden môj karamát a spolužiak z ktorým sme sa upísali opravám aut a dodnes navštevujeme a užívame spomienok zo zlatých čias keď bol na všetko čas.
Asi máme čosi spoločné,tiež si viem užívať veci dávno minulé a odkazy na ne.Chystám sa tiež vyleštiť zbierku starých a elektronkových rádií z vojnového obdobia,čo som ešte nestihol tak opraviť aby aj tie hrali.Čaká ma tu dokončiť Stadion S11 a tak...len čas ide velmi rýchlo a dni sú velmi krátke.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Môj dedo mal Zűndapp 750, so sajdkou. Mám fotografie z 50tych rokov,potom ho predal kupil spartak, veď bolo treba ísť s dobou...,vyberiem teraz cez sviatky niečo z rodinného albumu a zavesim to sem. :4012:
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Milamko,vyborny napad,ja som chcel tiez prejst na analog,ale ked som zene oznamil,ze by som chcel urobit v kupelni komoru,jednoznacne mi to zatrhla.Skoda...Milujem nadych CB fotografie,niekedy taham aj 15 kg vybavy vo fotobatohu /profesionalny stativ vazi 5 kg,500 mm objektiv 4 kg,fotak s gripom 1 kg a teraz este plno doplnkov,monitor,filtre,spustace,itd.../,takze clovek sa spoti/hlavne v lete az-az/...Vytvaram novu temu pre Vase fotografie,velmi sa tesim,lebo viem,co dokaze archivna fotografia povedat...

trucker...,diky ,vaborny napad...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok

Obrázok

...fotene tento rok v lete,robil som vtedy celu seriu,vybral som ako miesto tuto staru zst.v Brezovej,ako kulisu...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Obrázok


Obrázok

Obrázok
Obrázok


...zabery zo série ART PHOTO.-..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

rudolfo63 napísal:Obrázok

Obrázok

na tomto som este vyrastal uz 2 roky jazdime po SK pocas orby,dufajuc,ze ho niekde podcas prace najdeme...Tieto su z vystavy,zabery su upravene.Minuly rok sme tuto 25-ku videli pri Myjave na poli,bohuzial,nemali sme kde zastavit,.moja tuzba je cvaknut ho v cierno-bielej verzii...
Rudi daj si do gúúgla Novosadská brázda alebo Majstrovstvá Požitavia v orbe tam ich je habadej. Na Myjave mávajú zraz a aj niekde okolo Skýcova.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný