Ohrdzavenie auta

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Ohrdzavenie auta

Príspevok od používateľa christiane »

Riesim tak neak opacny problem ako mat vylestene auto.Chcel by som auto po vyvareni autogenom aby mi plechy ostali navonok opalene-hrdzave ako ked vyhori auto po poziari.Cele urcite nie,zmysel pre humor mam aj ja.Ale problem je v tom ze zatial som nenasiel ziadny lak alebo chemiu vhodnu na to,ako taky plech niecim nastriekat aby bolo vidiet hrdzu,zvary a zaroven to nehrdzavelo dalej.Nieco na ten sposob ako Rat Hot Rod.Podobne ako vo videu.Za kazdu radu dik.
https://www.youtube.com/watch?v=cKLrUao9i9o
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Hoď si do vyhľadávača "okresný súd Pov.Bystrica hrdza"vraj to chytí vrchnú hrdzu a ďalej to už nepokračuje, ale aká je to technológia netuším.Možno že to ďalej nehrdzavie, ale len koroduje :d :D :d :D
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Prispevok o blbych komentoch beriem spet. :300f:
Naposledy upravil/-a christiane v 02.09.2020 17:21, upravené celkom 1 krát.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Ohrdzavenie auta

Príspevok od používateľa leonNL »

christiane napísal:zmysel pre humor mam aj ja
Po tvojej reakcii na pepa64 sa to moc nezda...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
pidizvi
Príspevky: 3404
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ake hrube mas tie navarene plechy? Ak nechces mat to auto este 10 rokov, tak hrdza by sa nemusela prezrat, kym ta to bude bavit. Zamedzit vstupu vody, streknut priehladnym lakom.
Alebo odstranit hrdzu, spravit to normalne a potom streknut hrdzavym sprejom, nafarbit.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

V Žarnovici je chlap ktorý lepí folie.....aj imitáciu hrdze....aj priehladné...aj na celé auto....aj aké len chceš............
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

obvarte to corten-om. speci plech na take veci. vrchna vrstva zhrdzavie a dalej nie. ostane tak apon 20rokov...dava sa to na kominy, ploty a ine. ocel S355JR Corten.
janci86
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.11.2008 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janci86 »

Akykolvek lak ti na hrdzi vydrzi len kratko.

Ak chces "patinu", skus pouzit lanovu fermez. Napusti s nou handru tak aby bola len vlhka a pretri nou plechy, ktore mienis "osetrit". Po cca hodine plechy prebehni suchou handrou, aby neostali lepkave. Ostane ti satenovy vzhlad.

Pre viac info skus googlit hesla "boiled linseed oil" a "patina"

J.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

easyridersvk napísal:obvarte to corten-om. speci plech na take veci. vrchna vrstva zhrdzavie a dalej nie. ostane tak apon 20rokov...dava sa to na kominy, ploty a ine. ocel S355JR Corten.
No veď z niečím takým je asi urobená fasáda na tom okresnom súde, no lenže blbé komenty si máme strčiť do ri...ti tak radšej nič.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Pepo 64,sa ti ospravedlnujem.Mal som dojem ze pises od veci pokial som tu necital o tom plechu Corten.Tiez tu mam blizko firmu co ma z neho fasadu ale nevedel som co je to zac.Auto nie je neako hnile a stale je na znackach,preto to ohrdzavenie chcem spravit neako decentne.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Renova napísal:V Žarnovici je chlap ktorý lepí folie.....aj imitáciu hrdze....aj priehladné...aj na celé auto....aj aké len chceš............
Dik za radu ale folie nechcem.Ja by som chcel aby bolo vidiet aj zvary a aby to ostalo aj take opalene.Ale nieco na to dat musim a ako ste tu aj pisali,lak na tom nie je to prave aby to bolo neako zakonzervovane.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

pidizvi napísal:ake hrube mas tie navarene plechy? Ak nechces mat to auto este 10 rokov, tak hrdza by sa nemusela prezrat, kym ta to bude bavit. Zamedzit vstupu vody, streknut priehladnym lakom.
Alebo odstranit hrdzu, spravit to normalne a potom streknut hrdzavym sprejom, nafarbit.
Vyvaram 1 mm cernym plechom ale som to zagitoval ,prebrusil a nastriekal.Ale teraz chcem vyvarene zachovat take hrdzave.Nemam rad ked mi na vajcia spliecha voda od kolies,i ked som robil aj take ale chcem zachovat hrdzavu patinu.Najprv som tak chcel nastriekat neake veci na aute,ale zohnat farbu mam problem.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

easyridersvk napísal:obvarte to corten-om. speci plech na take veci. vrchna vrstva zhrdzavie a dalej nie. ostane tak apon 20rokov...dava sa to na kominy, ploty a ine. ocel S355JR Corten.
To by nebol zly napad,ale co z opalenym plechom na aute.Musim zachovat na aute aj z povodnej farby,predsa len este tu legislativu tu nemame neaku bohvieaku.
Takto neako si predstavujem neake tie miesta na aute po vyvareni aby ostali hrdzave.
https://www.youtube.com/watch?v=gj4uJNrH0-s
gorem
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27.09.2017 19:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gorem »

Nazdar, keď som si robil Rat rod kapotu, tak veľmi rýchlo to ide, tak že si urobíš slaný vodný roztok a 1:1 pridaš ocot, potom to stačí nastriekať obyčajným rozprašovačom rovno na plech, za pár dní sa ti vytvorí pekná hrdza, následne pretrieš motorovým olejom a daľej to už hrzdavieť nebude :2f93:
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Dokedy ?...1den?..1týžden?...alebo do kedy to nebude hrdzavieť?. Tipujem tak do prvého dažda.Keby existovali takéto zázražné vodičky,tak karoserie by ani pozinkovaváť nemuseli.A ocot je v podstate kyselina,ktorá koroziu len a len podporuje....takže :3020:

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní