Ohodnotenie auta po buracke

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
123>
Autor Správa
mjato
Nová tvár - Trabanto (18)
Založený: 17 november 2008
Nabehané: 6 dní 23 hod 27 min
Predmet: Ohodnotenie auta po buracke PríspevokZaslal: 28.07.2020 05:06   
Aaa

Naposledy upravil mjato dňa 29.07.2020 06:42, celkom upravené 1 krát.
Citovať
Mateusz737
Nová tvár - Trabanto (19)
Založený: 16 september 2018
Nabehané: 16 dní 9 hod 5 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 06:27   
Aké auto a co všetko je poškodené?
Citovať
mp3turbo
Legenda - Ford T (630)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 1 mes 9 dní 19 hod
PríspevokZaslal: 28.07.2020 07:12   
posunute chladice = urcite stolica plus vyletene airbagy = pri 15 rocnom aute nabeton totalna skoda pre poistovnu. Bez ohladu na to kolko si ty myslis ze tvoj voz ma hodnotu, oni pouziju svoj system ktory stanovi hodnotu vozu a ta bude zjavne pod prahom bolesti ktory si si nastavil.

Opravit takuto buracku, aj ked nevieme aky voz mas, je ekonomicky nerealne pre poistovnu. Ci to bude realne pre teba je ina otazka.
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (1115)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 5 mes 7 dní 1 hod
PríspevokZaslal: 28.07.2020 07:14   
Neviem či súdom s poisťovňou uspeješ, lebo ešte stále platí oficialne stanovisko - že auto sa opravou vylepšuje a zvyšuje sa jeho hodnota. Amortizáciu ti odrátajú a po určitých rokoch je amortizácia vlastne celá hodnota vozidla.
Obľúbený člen - Bawo (85)
Založený: 15 jún 2009
Nabehané: 12 dní 18 hod 24 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 07:30   
Ahoj, mňa zarazila jedna vec, že chces dať auto do pôvodného stavu. Auto má 15 rokov a už nikdy nebude v pôvodnom stave. Ja by som sa na to vykašľal a kúpil si iné, jazdených áut je ako smetí, auto bude vždy stratová vec, prečo si robiť ešte komplikácie okolo toho. Aku perspektívu ma to auto u Teba o 2-3 roky ?

Ja som v tomto možno prehnane opatrný, ale v tak búranom aute by som sa už nevozil, kvôli pasívnej bezpečnosti.
BMW E30 316 66kw (r.v. 1983)
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2584)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 4 mes 8 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 28.07.2020 07:51   
Ano,každá oprava z výmenou nového dielu zhodnocuje auto,to treba ovšem vedieť zdokumentovať.Mám ale názor že ani takéto zhodnotenie namá v posudzovaní poisťovne na výsledok dopad a nič nezmení ten fakt,že zopár vecí ako chladičová stena a chladiče,a teda iste aj svetlá a kapota úplne v pohodfe posielajú auto do kolonky - nerentabilné na opravu...totálna škoda.
Dve desaťročia som opravoval pre poistovne,tak si dovolím poradiť to,čo zachránilo more prípadov pred koncom.Vyjednať z poisťovńou vyjednateľné.V podstate do úvahy pripadá iba rozpočet,nič iné.majiteľ dostane vypočítaný obnos,je ňom ako s ním naloží.Obehá klampiarov a pokúsi sa dojednať aby oprava sa buď zmestila do peňazí,alebo dojednala s doplatkom,alebo sa definitívne ukáže oprava ako nemožná z rozumných (prijateľných financií.Takže úvaha o nejakom zazmluvnenom servise je úplne mimo.Jediná cesta je opravár typu "bez papiera" kamarátska výpomoc.Včera mi volaj priateľ že v NZ v nejakej reťazovej nehode (semafor ?) žene rozbili Fiata predu aj zozadu..či to neurobím.Tak som sa zasmial z chuti a o chvílu aj on,lebo pochopil v akých oblakoch lietal.Musel by som robiť zadarmo,aby on bol spokojný,ale aspoň pochopil.
Citovať
ivko1
Legenda - Ford T (614)
Založený: 02 august 2006
Nabehané: 2 mes 5 dní 18 hod
PríspevokZaslal: 28.07.2020 08:00   
Ako má niekto poradiť keď to nevidel.
Ono keď človek chce tak sa dá aj lacno opraviť = kúpiť použité diely a aj karosárske veci vo farbe.
To čo sa dá opraviť za napríklad 600€ sa dá opraviť aj za 1500€, kúpia sa aj nové diely aj sa lakuje. Výsledok je rovnaký
Citovať
pidizvi
Vážený člen - Gallardo (159)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 27 dní 13 hod 47 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 08:17   
v akom bolo stave auto pred havariou poistovnu nezaujima, urcite sa ta nebude pytat, ci si mal spravenu udrzbu na najblizsich 100 tisic km, ci tam bolo nove dpf za 1500e alebo novy motor... Pozru najazdene kilometre, co pri hodnote auta spravi mozno 100 eur, ci mas najazdenych 10 alebo 500 tisic km. Takze najlepsie zo situacie vzdy vyjdu ledva pojazdne vraky, najhorsie prave taketo auta, do ktorych islo vela penazi pred nehodou. Predpokladam, ze tvoja "investicia" do auta bola iba udrzba. Lepsia situacia by bola, ak by si tam mal napr. chromovane disky za 4000e a tie by sa poskodili.
Chladice su vzdy prve na rane, takze mne z toho nevyplyva, ze by to musela byt strasna rana na predok. Posunuty chladic este nemusi byt ani zlomeny, opravit uchyty a hadice. Cize overit, co by obnasala oprava, dva varianty - do pojazdneho stavu, aj na prejdenie STK a druhy variant do povodneho stavu. Ten druhy je podla mna nerealny, ekonomicky nezmysel.
Nepozname auto, ci to nie je nejaka 4-chladicova chutovka... ani foto nevieme.
Ak nebudes spokojny so sumou od poistovne, mozes si dat spravit vlastny posudok, obratit sa na sud, atd... pri tejto cenovej hladine absolutne nerealne. Nemyslim si, ze by ti poistovna ponukla extra malo napr. 300 eur. Cize cely ten posudok, natahovanie a sud by boli mozno kvoli 500eur.

edit: zrejme sa jedna o voz fiat croma, 2.2benzin, 108kw, r.v.2005
Ziadna raritka, len sa predavali na 90% s naftou.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (807)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 5 mes 8 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 28.07.2020 08:33   
chce to chladnu hlavu ale asi nebudes ekonom, ked sypes euri do stareho, alebo tvrdu hlavu, az ma to auto pre teba inu cenu, jak vidis v inzeratoch

urcite by som sa pytal na rozpocet a nasledne, alebo sucasne, snoril donorske kary, jak tu bolo povedane vo farbe, uplny sen mat buchnute stejne auto naprdel...len to uz sme v risi fantazie, byvaju aj ponuky ze komplet predok z demontu, karosarina samozrejme, ostatne diely az to neni nic specialne budu na vrakacoch za facku na 15rocne, vela zdaru

Citovať
cobo77
Povedomá tvár - Favorito (22)
Založený: 27 máj 2007
Nabehané: 6 dní 4 hod 5 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 09:59   
Napíš aké to je auto, lebo môžme písať a hádať... tipujem to na passat b5.5
Citovať
mirootom
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 04 máj 2017
Nabehané: 3 hod 49 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 12:00   
Ani popis auta ani fotky ani nic a potom dumaj co mu napisat
Citovať
strelecbn
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 29 október 2011
Nabehané: 16 hod 59 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 12:21   
Presne táto vec sa mi stala v Decembri.Prva obhliadka škoda 1100€. Doobhliadka posunutý chladič,poodtrhané všeliake úchyty, škoda vyčíslená na 3600€. Svetlá a kapota boli v poriadku. Tuho brzdil,tak mi zobral spodok auta.Poisťovňa to dala ako totálku a vyplatili mi 3000€, zbytok auta som predal za 700€. V servise povedal že mi to opraví za 2000€ ale to auto by už nebolo to čo predtým.Bohvie čo by tam po čase ešte odišlo. Tiež som tam menil vstreky a dvojhmotu so spojkou ale oželel som to a kúpil som radšej nové auto.To ma presvedčila manželka a som jej za to vďačný.Mal som C-Max 1.8tdci rok 2008.Tak je len na tebe, čo s tým urobíš.
Citovať
leonNL
Známa tvár - Feldo (65)
Založený: 16 september 2009
Nabehané: 2 dní 18 hod 43 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 12:35   
Napis co je to za auto, a hod sem fotky tej buracky.
Najrozumnejsia volba v tvojom pripade bude dat si preplatit skodu rozpoctom. To znamena, ze skodu (aj ked nie celu) ti poistovna vyplati na ucet, a ty s peniazmi spravis co chces. Obcas sa stane, ze poistovna prekvapi a dostanes slusnu sumu, z ktorej sa to bude dat opravit, avsak... nie z novych dielov. Obehas vrakace, resp. poskupujes diely na bazosi, alebo na ebayi. Mozes si byt isty, ze nech uz mas akukolvek exotiku, na nemeckom ebayi najdes kazdy diel co potrebujes. Potom uz len najst niekoho, kto ti to poctivo posklada za prijatelny peniaz bez “blocku”...

W211 E55AMG
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (318)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 19 dní 5 hod 24 min
PríspevokZaslal: 28.07.2020 13:21   
strelecbn napísal:
To ma presvedčila manželka a som jej za to vďačný.Mal som C-Max 1.8tdci rok 2008.

Tak áno, manželka býva obvykle najlepší odborník na opravu auta a zostatkovú cenu pred a po oprave.

Zadávateľovi: Myslím že ti bolo od viacerých prispievateľov dobre poradené, posledný príspevok od leona to celkom dobre zhrnul.
Myslím si, že riešenie s náhradou škody podľa rozpočtu je v tvojom prípade asi najlepšie riešenie, aj keď už budeš mať peniaze z poisťovne na účte, stále sa ešte môžeš rozhodnúť že to predáš, alebo opravíš. Ale zase pri prejednávaní prípadu v poisťovni sa oplatí byť aktívny, môže to výrazne zlepšiť svoju finančnú bilanciu, keď niekto hrá mrtvého brouka a nechá to len na poisťovňu, môže nad výsledkom zaplakať.
Fakt je ten, že ten čo je z nie vlastnej viny poškodený, pri oprave poškodenia vždy ťahá za kratší koniec, s tým nikto nič nenarobí.
A tie reči o tom že po oprave to už nebude ono, považujem za scestné, predsa u staršieho auta to už samozrejme nebude nové po hocijakej oprave. Ale ak inak to auto človeku vyhovuje a kalkulácia opravy je skúsnuteľná, tak by som do opravy išiel, hoci aj s drobnou stratou voči náhrade od poisťovne.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (807)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 5 mes 8 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 28.07.2020 13:58   
ake bude potom, nema nic s burackou samou, ale vyhradne s postupom a poctivostou opravy , kludne moze byt aj v lepsom stave, pokial by bolo v biednom predtym, lebo sa dostane pozornosti veciam co 15 rokov nevideli oci

Citovať
Zamknuté Nová téma
123>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš