Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0905947613
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.04.2023 19:26
Zdieľať na Facebook

Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa uwa0905947613 »

V juni som predal auto mal som ho 3 roky poskytol som zlavu 1800€ a novy majitel isiel do
predajne M a oni odhalili nedostatky, disky zosuchane, olej v motori vytekal, zadny naraznik nie je origos a ze
motor je vymeneny za stary typ.
Ja som o nicom nevedel ked som ho kupoval z bazaru auto malo KO a minuly
rok som bol na STK a ziadny problem. Auto je pojazdne a on sa vyhraza
trestnym oznamenim za podvod a vypovedou zmluvy z dobodu skrytych vad. Ak to da na sud aky je predpoklad vysledku?
Zmluva bola standardna, podpisom sa novy majitel stava vlastnikom a akekolvek zhorsenie stavu na vozidle je na noveho vlastnika. Chapem ze vady ktore sa zistli su ineho druhu.
Dakujem
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa fzubaty »

Hm. Osuchane disky, tecuci olej a neoriginalny naraznik nie su skryte zavady. Tie su viditelne volnym okom.

K vymene motora sa neviem vyjadrit, kedze neviem co znamena vymena za starsi typ. Ak sedi kod motora, tak je vsetko v poriadku. Ak nesedi tak to v poriadku nie je.
uwa0905947613
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.04.2023 19:26
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa uwa0905947613 »

Zistili v servise vraj ze motor je meneny za starsi ale kubatura sedi a vraj cislo motora sa nezhoduje s technicakom ale neviem ako to mohlo prejst cez KO aj STK.
Dokonca mi chce auto vratit, alebo sud.
uwa0905947613
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.04.2023 19:26
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa uwa0905947613 »

Starsi myslim rocnikovo a moze mat nabehanych mnozstvo km, dokonca to preveruju kde to bolo menene ci v SK alebo v zahranici, kazdopadne neprijemna zalezitost.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem o čo sa jedná, ale ohrkané disky snáď vidieť bolo hneď, to že niekde je únik oleja, no aj to je bežné...

Najväčší problém je ten motor, len že ani ty nevieš či to je skutočnosť, alebo len zámienka z jeho strany, pretože kód motora by sa mal zhodovať aj na STK, teda by mal byť použitý totožný

Ďalší taký menší problém je, že keď dáš zľavu 1800€ z pôvodnej inzerovanej sumy, tak to treba tiež napísať do zmluvy, čo slúži ako taká poistka do budúcna "keby dačo". Teda ked kupec začne vymýšlať a dodatočne sa dožauje dalšej zlavy na nejaký objavený problém, ty mu vtedy ukážeš papier, že vyžobral zlavu "XY" €€€ a na dalšiu nemá nárok
uwa0905947613
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08.04.2023 19:26
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa uwa0905947613 »

Dakujem Vam za uzitocne rady.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa oco13 »

Kod motora mi nedávno na STK fotil a zadával do databázy, takže motor pán asi nevyreklamuje. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Odstupenie od zmluvy a trestne stihanie za podvod.

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak kod motora sedi - tak je to O.K. motor je len nahradny diel a mozes vymenit motor ako celok, kus za kus - len musi byt zhodny kod motora. Vyrobne cislo motora dnes neriesi ani kontrol originality a ani STK prave z dovodu, ze motor ako celok je nahradny diel a moze sa menit.

Osuchane disky aleboo motor od oleja nie su skryte zavady a teda dovodom na odstupenie od zmluvy.

Uvedene nie je trestnym cinom a policajt to zamietne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných