788 826
inzerátov
Pridať inzerát

Odstupenie od kupnej zmluvy Slovenska klasika

Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia
Zamknuté Nová téma
<1234>
Autor Správa
mhlavaty
Legenda - Ford T (2451)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 4 mes 1 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 11.01.2020 17:53   
draik napísal:
mhlavaty: Nesúhlasiť môžte, ale Váš názor je nesprávny. V prípade tzv. skrytých vád ide o objektívnu zodpovednosť predávajúceho, a to podľa §597 OZ. Nárok kupujúceho na zľavu alt. na odstúpenie od zmluvy (podľa závažnosti vady) je viazaná len na to, že dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil. Bez ohľadu na vedomosť o existencii takejto vady.

O čom neviem,na to nemôžem upozorňovať !!! A aby som za to bol sankcionovaný mi príde dosť podivné
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2451)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 11.01.2020 17:58   
bajo777 napísal:
Milan panbozko ho ochranuj pred lovcami mozgov a korporatnym mlyncekom...a to hovorim uplne vazne, stretol som ludi, daleko pred 40 vypaleny jak pradedkova fajka

bajo po pravde už dva razy sa stalo,ale stálo to zato,sú to zaujímavé posuny.Niektoré odmietal,čo sa mu nechce robiť na to ho nenaberú za žiadne peniaze,podmienka je že ho to musí baviť.Myslím že teraz toto posledné ho bude dlho baviť,len dve firmy na svete to robia
Citovať
nahradnediely90
Nová tvár - Trabanto (9)
Založený: 03 marec 2010
Nabehané: 11 dní 1 hod 44 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 18:44   
Pracujem s AD-blue v nákladnej doprave (autorizovaný servis).
Za pracovný týždeň spravím v priemere 20 diagnostik a s toho je cca 50% chyba v AD-blue.
Napríklad taká euro6 má na plaváku hladiny umiestnený snímač kvality AD-blue - pokiaľ je koncentrácia/kvalita nedostatočná tak je automaticky obmedzený výkon motora o 20%, pokiaľ chyba pretrváva dlhší časový úsek tak výkon je opätovne znížený o ďalších 20%.
A to tu nejdem rozpisovať o ďalších súčastiach euro6 ktoré sa serkajú ako je napr. snímač DPF, teplotné čidla, NOX snímače, dávkovací modul, vstrekovací modul, ventil ohrevu, . . .
Tieto diely sa menia ako na bežiacom páse a pri tom sa jedna o vozidla max 2 roky staré.
Zlaté spoľahlivé euro3
Založený: 24 január 2011
Nabehané: 15 dní 18 hod 11 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 19:00   
mhlavaty napísal:
draik napísal:
mhlavaty: Nesúhlasiť môžte, ale Váš názor je nesprávny. V prípade tzv. skrytých vád ide o objektívnu zodpovednosť predávajúceho, a to podľa §597 OZ. Nárok kupujúceho na zľavu alt. na odstúpenie od zmluvy (podľa závažnosti vady) je viazaná len na to, že dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil. Bez ohľadu na vedomosť o existencii takejto vady.

O čom neviem,na to nemôžem upozorňovať !!! A aby som za to bol sankcionovaný mi príde dosť podivné

Myslim, ze u jazdeneho auta je akakolvek zavada sposobena opotrebenim nejakej suciastky. Ak by sa nieco neoopotrebovalo do havarijneho stavu, tak nic nekolabuje a vsetko funguje v uplnom poriadku.
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (390)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 16 dní 2 hod 16 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 19:00   
keď poniektori kamionisti aj curaju do nádoby na adeblučko , tak sa necuduj...
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (747)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 28 dní 15 hod
PríspevokZaslal: 11.01.2020 19:25   
mhlavaty napísal:
bajo777 napísal:
Milan panbozko ho ochranuj pred lovcami mozgov a korporatnym mlyncekom...a to hovorim uplne vazne, stretol som ludi, daleko pred 40 vypaleny jak pradedkova fajka

bajo po pravde už dva razy sa stalo,ale stálo to zato,sú to zaujímavé posuny.Niektoré odmietal,čo sa mu nechce robiť na to ho nenaberú za žiadne peniaze,podmienka je že ho to musí baviť.Myslím že teraz toto posledné ho bude dlho baviť,len dve firmy na svete to robia

ok, pokial si vie dat vnutorne limit, snad najde co hlada

Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2451)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 11.01.2020 19:51   
bandit ...Myslim, ze u jazdeneho auta je akakolvek zavada sposobena opotrebenim nejakej suciastky

Ano,ak sa v konštrukcii nevyskytuje chyba,nedokonalosť,programová chyba by to platilo.Dnes autá testujú majitelia ktorý si auto kúpia.Fabrika potom niekedy potichu,niekedy nahlas robí "nápravu" a doladuje chyby v systéme. A AdBlue napr malo takú chybu ktorú priebežne odstraňovali,týkala sa odvzdušnenia tej prídavnej jednotky.VW vydáva TPI,iná značka to robí ešte inak.Ale množstvo chýb dnes prejde do predaja a je otázka kedy sa u auta prejaví.
Citovať
mp3turbo
Legenda - Ford T (547)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 1 mes 1 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 11.01.2020 20:22   
to veru ano, a bude cim dalej tym horsie. Vyvojove cykly sa zrychluju (kdeze sa dnes vyraba auto ako VW Sharan ktory bol od 2001 do 2008 prakticky rovnaky, pribudol tam jeden motor !! a s tym ze auto bolo prakticky rovnake od 1996 do 2008 az na kozmeticke zmeny v interieri a generacnej vymeny motorov z 1.9tdi na 1.9tdi PD co je teda "zavazna zmena")

.
.

>> ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús

skusam cely zivot a este nikdy ziadny headhunter nevedel AKE MAM AUTO (keby aj vedel, urcite na neho nespravim ziadny dojem Rapidom, i30tkou, C4kou a podobnou triedou ehm ani Voyagerom :) Rovnako nikdy ziadny bankar nevedel, na akom aute prisiel šéfinko žobrať o uver kedze bolo zaparkovane o dve ulice dalej a triasol sa ako osika aby ho vedel splatit, nedajboze zakašlať).
Citovať
bandit97
Známa tvár - Feldo (59)
Založený: 24 január 2011
Nabehané: 15 dní 18 hod 11 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 20:35   
mhlavaty napísal:
bandit ...Myslim, ze u jazdeneho auta je akakolvek zavada sposobena opotrebenim nejakej suciastky

Ano,ak sa v konštrukcii nevyskytuje chyba,nedokonalosť,programová chyba by to platilo.Dnes autá testujú majitelia ktorý si auto kúpia.Fabrika potom niekedy potichu,niekedy nahlas robí "nápravu" a doladuje chyby v systéme. A AdBlue napr malo takú chybu ktorú priebežne odstraňovali,týkala sa odvzdušnenia tej prídavnej jednotky.VW vydáva TPI,iná značka to robí ešte inak.Ale množstvo chýb dnes prejde do predaja a je otázka kedy sa u auta prejaví.

Plati aj tak. Fabrika nevyrobila nefunkcne auto, ale auto ktore ma predpoklad po urcitych km/case posobit problemy. A cim sa to stane ze nastane taky moment? Pouzivanim=opotrebovavanim. Nebavme sa o tom co mohli a co nespravili, toto neni ciel. Bavime sa o tom, ze dnes sa to auto opotrebovava aj softverovo - ak zblbne soft, tak preto lebo sa vnom vyskytuje chyba ktora sa cyklami scitava/nasobi skratka rastie az do bodu kedy sa prejavy. Aj keby to auto malo systemovu chybu vseobecne znamu, tak jej prejav je len prejavom opotrebenia cohosi. Ze to bolo zle dimenzovane uz fabriky je jedno.. Za to ziaden nasledny predavajuci nemoze niest vinu.
Citovať
hjundai
VIP člen - Veyron (263)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 8 dní 5 hod 16 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 21:00   
ej spomínam si na vyjadrenia že kto skúsi naftu nikdy ju neopustí ja som pekne ostal pri hnijúcom japonskom benzíne a som rád - neopustím ho
Citovať
b123
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 11 január 2020
Nabehané: 11 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 21:10   
mhlavaty napísal:
mp3.... doriti ako suvisi karierny postup s nejakou POSRATOU C4kou 1.6hdi

veľmi !!! V kolektíve kde pracuje napr. nejakých 40 rovnako vzdelaných ľudí v oblasti považovanej z takú z najvyžšími platmi,kde logicky z pomedzi nich niektorý idú na vedúce pozície,ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús.Ak nie si rovno blázon.Inak ale ide o C4 GR Picasso,ale to nič nemení.A človek ktorý nemá čo odpisovať vo výdajoch si kúpy auto na hotovosť ? To ako už si nerob srandu.

Pán mhlavaty, roky čítam toto fórum aj vaše rady, nikdy som nemal potrebu prispievať ale toto mi nedalo.
Ak Váš syn pracuje vo firme kde kde sa hodnota človeka meria podľa toho na akom aute chodí do práce tak mu odporúčam okamžite dať výpoveď. O to viac ma udivuje že vy to tu ešte verejne obhajujete.
Ja pracujem na vedúcej pozícii v nadnárovnom korporáte, do roboty chodím 20 ročným črepom. Kolegovia majú nové Superby a BMW ale nikdy by ani mňa ani kolegov nenapadlo riešiť kto na akom aute chodí do roboty... Lebo u nás sa človek hodnotí podľa dosiahnutých výsledkov, inteligencie a šikovnosti.
Presne kvôli takémuto primitívnemu mysleniu máme teraz dobu takú ako máme.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2451)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 11.01.2020 21:25   
Škoda bolo čokoľvek napísať.Každý žije v akomsi prostredí v práci,tam kde býva,jeho manželka to samé,rodina sa tiež skladá z ľudí nejakého názoru.Človek po 40-ke nie je nezrelý aby nevedel čo má robiť vo svojom životnom priestore a rozhodnúť sa dobre.Ja neposudzujem nikoho,ani syna ani auto ani švagra...nech si má čo má.Ale aj od ostatných žiadam aby mali taký vzťah ku mne.Prečo potrebujete stále niekoho riešiť ! Prosil sa o to niekto ?
Za primitívnosť za seba aj syna ďakujem.
Citovať
dreeevo
Nová tvár - Trabanto (14)
Založený: 21 november 2010
Nabehané: 1 dní 18 hod 38 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 21:52   
b123 napísal:
mhlavaty napísal:
mp3.... doriti ako suvisi karierny postup s nejakou POSRATOU C4kou 1.6hdi

veľmi !!! V kolektíve kde pracuje napr. nejakých 40 rovnako vzdelaných ľudí v oblasti považovanej z takú z najvyžšími platmi,kde logicky z pomedzi nich niektorý idú na vedúce pozície,ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús.Ak nie si rovno blázon.Inak ale ide o C4 GR Picasso,ale to nič nemení.A človek ktorý nemá čo odpisovať vo výdajoch si kúpy auto na hotovosť ? To ako už si nerob srandu.

Pán mhlavaty, roky čítam toto fórum aj vaše rady, nikdy som nemal potrebu prispievať ale toto mi nedalo.
Ak Váš syn pracuje vo firme kde kde sa hodnota človeka meria podľa toho na akom aute chodí do práce tak mu odporúčam okamžite dať výpoveď. O to viac ma udivuje že vy to tu ešte verejne obhajujete.
Ja pracujem na vedúcej pozícii v nadnárovnom korporáte, do roboty chodím 20 ročným črepom. Kolegovia majú nové Superby a BMW ale nikdy by ani mňa ani kolegov nenapadlo riešiť kto na akom aute chodí do roboty... Lebo u nás sa človek hodnotí podľa dosiahnutých výsledkov, inteligencie a šikovnosti.
Presne kvôli takémuto primitívnemu mysleniu máme teraz dobu takú ako máme.

Palec hore za toto a absolútne súhlasím...výsledky, inteligencia a šikovnosť reprezentujú kvality zamestnanca a nie nejaký kus plechu na kolesách
Citovať
trucker694
Vážený člen - Gallardo (220)
Založený: 03 december 2005
Nabehané: 21 dní 1 hod 46 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 21:55   
lubos zimovcak napísal:
keď poniektori kamionisti aj curaju do nádoby na adeblučko , tak sa necuduj...

Sorry za výraz, iba hlupák vodič, alebo majiteľ šporovlivý bude tankovať niečo,iné ako poctivé adblue. Prečo riskovať kontrolu v D,B a vo vyspelom svete za par centov. Ja tam skysnem ja tam budem riešiť prečo, začo? Ná neos.erem im k.8.k.8.t.y , on ušetrí a ja problém, zníženie výkonu, servis, strata času a za čo? Len zo stojana origo Adblue, a pekne vždy do plna plus v rezerve 10 litrov v kastlíku.
Citovať
aristoteles
Povedomá tvár - Favorito (42)
Založený: 30 september 2009
Nabehané: 11 dní 6 hod 6 min
PríspevokZaslal: 11.01.2020 21:58   
hjundai napísal:
ej spomínam si na vyjadrenia že kto skúsi naftu nikdy ju neopustí ja som pekne ostal pri hnijúcom japonskom benzíne a som rád - neopustím ho

Nechval den pred vecerom. Alebo, nekric hop, kym si nepreskocil.
Inak povedane, aby aj doktor pochopil, potichu sa tes, nebude to dlho trvat...
Citovať
Zamknuté Nová téma
<1234>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia