Odstránený egr ventil ek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Odstránený egr ventil ek

Príspevok od používateľa hjundai »

sadze sú horšie ako NOx.... sadzomet je horší než zatvorený EGR
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Odstránený egr ventil ek

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To rozhodne.Žial platí že čím novší a teda vyspelejší motor,tým má nebezpečnejšie sadze.Našťastie filtre tiež,takže auto prakticky funguje ako práčka vzduchu.Kým je pravda funkčný.Z výfukovej rúry sa dá po 300 tis km pokojne najesť,je ako vyleštená a to tade čosi vzduchu preletelo.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Odstránený egr ventil ek

Príspevok od používateľa herin »

cicmanec2 napísal: 15.04.2022 07:37 Ja by som tiež vyhodil pacienta čo si aspoň pred STK neskontroluje svetlá. A preliepať brzdové svetlo to je už len čo za idiotský nápad? :::
Ja som to tiež nevedel, ale pre pár rokmi sa folie na zadnom okne lepili aj pod tretie brzdové svetlo-nevadilo to..mne ešte v roku 2019 prešlo auto STK aj s prelepeným tretím brzdovým-podotýkam, že svietivosť cez tú foliu bola snád o 10% menšia ako je bez nej..v roku 2021 už neprešlo-musel som ísť na opakovanú, že po novom už nesmie byť folia pred tretím brzdovým svetlom..hlavne že po cestách jazdí kopec starých áut ktoré o treťom brzdovom svetle môžu len snívať...
kirik
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.10.2017 09:27
Zdieľať na Facebook

Re: Odstránený egr ventil ek

Príspevok od používateľa kirik »

Naspat k teme.
Mam problem s EGR ventilom, rozhodol som sa to riesit deaktivaciou. Staci egr teda deaktivovat, alebo ho treba manualne aj vybrat a zaslepit?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: makrela a 15 neregistrovaných