Odstránenie filtra pevných častíc

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No neviem ci uz to teraz nebyva spojene do jedneho. Videl som nejake reklamne videjko VW v ktorom toto spojenie prave vychvalovali a ja mam Volvo motor D5 a mam tam vpredu ten DFP a az v zadu tlmic, pred DPF som si nic nevsimol, musim sa poriadne pozriet.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na slovensku je pri EK a STK je ešte vždy priestor na korupciu...Aj hadica od výfuku ktorou sa merajú emisie sa dá nohou pri meraní priškrtiť tak že je všetko OK....
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

Odporucam sa ist pozriet na pezot forum www.peugeot-club.com/forum. Tam sa mozte presvedcit ze pezoty nemanu problem prejst cez emisnu aj bez fap. A ak prejdu pezoty, tak aj citroeny, fordy, volva a uz ani neviem do akych vsetkych znciek sa montuju motory od psa.
horeli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 14.02.2007 06:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horeli »

Mám diagnostickú stanicu AVL Ditest včetne analyzátoru a dymomeru.vozidlo bez dpf neplní normy ale na slovensku je ešte stále dosť úplatných technikov ktorý takéto vozidlo pustia.
Problém je ale v niečom inom,mhlavatý tu napísal jednu vetu že sadze boli niekedy viac vidieť,velmi spravna poznámka dym asadze z dieslov sú extrémne rakovinotvorné u starých dieslov boli častice sadzí velké a s nsdsázkov možno povedať lahšie sme ich vykašlali ale moderné diesly produkujú extrémne jemné castice sadzí a tie má vlastne zachytávať časticový filter ktorý tak usilovne odstranuju aj rádoby odborníci,príčom aj oni obrazne povedané nás aj seba odsuddzujú na smrť.Vzniká zvýšená produkcia velmi jemných častíc ktoré sa ukladaju hboko v plucach a tých sa už oragnizmus nedokáže zbavit vykašliavaním takže na raka máme zadeláno. :zg282:
Čím viac vozidiel bez časticivého filtra tým rýchlejšie si hľadajme miesto kde budeme vonat fialky odspodu. :3906:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

... na to je jednoduché riešenie , stačí dať vymeniť DPF za nový, len potom akosi unikajú prevádzkové náklady na používanie dieslového auta...
Benzín nás žerie na spotrebe diesel na servise, ono je to jedno...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...by som rad vedel kolkymi percentami resp. skor promilami sa podiela odstranenie filtra pevnych castic v porovnani s inymi znecistovatelmi ziv.prostredia.
Pripadne kolko skodlivych latok vyprodukuje fabrika pri vyrobe DPF
p.s. nepodcenujem karcinogenne ochorenia
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ano, ved to je prave to, dopodial sa ni odbornici nezhodli na tom, ci maju tie filtre pozitivny alebo negativny vplyv na ziv. prostredie.

Zvysuju totiz spotrebu, a tym aj mnozstvo sklennikoveho CO2, prispievaju k rychlejsiemu vycerpaniu ropnych latok, ich vyroba a likvidacia tiez svojim sposobom zatazuje ziv. prostredie ako kazda ina priemyselna vyroba...

Ja nevravim, ze sadze su liecive, ale ak za sucheho pocasia na nejakom vacsom stavenisku fukne poriadny poryv vetra, tak mas vo vazduch tolko pevnych castic, ze to ja nevyprodukujem za celu zivotnost auta.
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Ja mám len takú menšiu otázku a nechcem kvoli nej zakladat novu temu.
Je pravda, že auto, ktoré má DPF - má výfuk úplne čistý, teda bez čiernych sadzí?
jan31
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.09.2009 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jan31 »

ja mám Peugeot 308 eHDI z PDF-kom z 12300 km a výfuk čistý ako z výrobi :2f93:
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Čaute, o pol roka čaká aj mňa emiska (niekedy v júni) a preto sa chcem spýtať, či mám šancu prejsť? Nejako sa tuším menili normy, že od 2008 vozidlá musia mať DPF, ja mám však civic 8G z roku 2007, aj keď dovezený z nemecka. Prejdem vpohode? DPF som dal vybrať, lebo bol naprt a nemám 4000€ na nový, keď auto som vzal za 6k €. Myslíte, že prejdem v pohode? Kontakty na EK staniciach nemám.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

zozen si chlapca na stk, naco riskovat
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Čo o znamená chlapec na STK? Sory,ž e sa pýtam jak debil, ale jakživ som na STK nebol
AlbHert
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.06.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AlbHert »

presne z toho dovodu, ktory tu opisal @horeli, by sa malo odstranenie DPF posudzovat ako TRESTNY cin!
bigt
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2006 08:47
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa bigt »

alpiners2 napísal: 09.09.2011 07:04 tie fap filtre sú trest pre vodičov. čo si pár chalanov dali odstrániť fap filtre tak emisná bez problémov pretože okrem fapu tam máš aj katalizátor.
a čo tí, ktorí majú KAT V DPF?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa oco13 »

megosvk napísal: 14.12.2016 12:23 Čaute, o pol roka čaká aj mňa emiska (niekedy v júni) a preto sa chcem spýtať, či mám šancu prejsť?
Ujo Mego nám mohol napísať či prešiel alebo nie ? Ale kedže to bola ďalšia z fake tém tak nenapísal. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní