odstranenie bezpecnostneho srobu McGard

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danielko69
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.03.2009 18:42
Zdieľať na Facebook

odstranenie bezpecnostneho srobu McGard

Príspevok od používateľa danielko69 »

Ahojte, potreboval by som pomoct s odstranenim bezpecnostneho srobu Mcgard, zakusol sa mi, skusal som odtahovat s original orechom, no vzdy sa pokazila vzorka orechu, cize je silno zakusnuty, skusal som navarit, nepodarilo sa, zvar sa zlomil, skusal som vyvrtat, pouzil som kobaltove vrtaky, podarilo sa mi maximalne 6kou vrtakom vyvrtat, vacsi uz nesiel. Ak ma niekto skusenosti s tymto typom bezpecnostnych srobov, aka kolvek rada bude super.

dakujem
Misko17
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.05.2009 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Misko17 »

znovu skusit navarit niečo(maticu,šrovbu] a povolovat,ak sa odtrhne skusit znovu.
DIABOLKO2004
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17.10.2009 20:31
Bydlisko: PD 200
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DIABOLKO2004 »

skúšal si dat ten bezpečnostný nadstavec na povolovanie aj v pneuservise do pištole? možno ju "vybúcha" dobra pištol...
alebo skúsit ten šrob nahriat,dat nadstavec(hlavne nie na račnu),búchat a povolovat...
niekedy stačí ju nahriat a nabuchat nasilu primeraný orech z golasady,samozrejme vätší ako hlavička šroby teda ak to elektron dovolí a pištolov povolit... zopár krát som to už riešil,dal pozor a vždy sa podarilo bez škody na kolesách. lol
Naposledy upravil/-a DIABOLKO2004 v 18.05.2011 20:44, upravené celkom 1 krát.
1,9 TDI PD 74kw
estefan007
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 28.02.2007 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa estefan007 »

Čauko, to isté sa mi stalo minulý rok pred zimou na jednom kolese taktiež so skrutkami McGard. Zlámal som pri tom orech a bol som nahratý, veď išla zima. Navštívil som cca 10 servisov a pneuservisov cez rôzne značkové aj nie. Vrtali , búchali používali rôzne sady a nič. Až nakoniec mi odporučili jeden zastrčený podľa mňa pofidérny (len môj názor) servis v BA. Prišiel som tam, chlapík zobral nejaký nástavec, veľké kladivo a golu, prišiel ku kolesu nástavec tam narazil dvomi ranami (skoro mi odpadla náprava), zobral golu a bolo. Celé to trvalo asi 10 sek. Skrutku vytočil, vo zveráku vyrazil z nástavca a dal mi ju do ruky. Bola nepoškodená ,nerozumiem. Bol som šťastný ,ale od tej doby sa zamýšľam nad otázkou načo používať bezpečnostné skrutky ?
danielko69
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.03.2009 18:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielko69 »

Ahojte, predovsetkym dakujem za rychle odpovede, pozeral som zatial aj nejake zahranicne fora, kde som sa docital, dopozeral po rovnaky navod, ze tam mam narazit 12-hran. orech a potom uz len potocit, najskor ma to ani nenapadlo, no teraz to vidim ako najidealnejsie riesenie.

Komunikoval som s McGardom niekolko mailov a poposielali sme niekolko tych bezpecnostnych orechov, no vsetky boli neuspesne, vsetkym sa ohla vzorka. Potom sa skusalo navarit, zvar sa zlomil, nakoniec sa zacalo vrtat kobaltovymi vrtakmi, co sa mi podarilo po 6ku vrtak, 8micka uz nepresla. moznosti ktore som skusal pisem zaroven ako navod (pokial by sa to niekomu tiez stalo), co mozno neskusat a cim usetrit peniaze. Teraz vidim ako riesenie to co ste napisali, ak nezaberie ten orech narazeny na srob, tak skusim opat varit, v piatok skusam, podelim sa s Vami teda aj o riesenie.

Dakujem
PROCHY603
Príspevky: 3768
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

estefan007 napísal:Čauko, to isté sa mi stalo minulý rok pred zimou na jednom kolese taktiež so skrutkami McGard. Zlámal som pri tom orech a bol som nahratý, veď išla zima. Navštívil som cca 10 servisov a pneuservisov cez rôzne značkové aj nie. Vrtali , búchali používali rôzne sady a nič. Až nakoniec mi odporučili jeden zastrčený podľa mňa pofidérny (len môj názor) servis v BA. Prišiel som tam, chlapík zobral nejaký nástavec, veľké kladivo a golu, prišiel ku kolesu nástavec tam narazil dvomi ranami (skoro mi odpadla náprava), zobral golu a bolo. Celé to trvalo asi 10 sek. Skrutku vytočil, vo zveráku vyrazil z nástavca a dal mi ju do ruky. Bola nepoškodená ,nerozumiem. Bol som šťastný ,ale od tej doby sa zamýšľam nad otázkou načo používať bezpečnostné skrutky ?
:2f93:
Daj si elektrony bez poistnych srobov a potom zistis na co sluzia.
matik81
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.07.2010 18:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matik81 »

ahoj,pred mesiacom sa mi to tiez podarilo na navare,jednoducho prasol srob.najprv som ho rozbil sekacikom(bol popraskany) a potom som ho rozvrtal,najprv 6kou,tu som aj zlomila potom 8kou a 10kou.Ten maly isiel celkom v pohode no tie vacsie katastrofa.No ja som to ovrtal.
thomas737
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.03.2009 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa thomas737 »

Nazdar chlapy a mne sa stalo nieco podobne pres 10 dnami,len s tym ze ja som ten orech stratil.Tak som to poriesil tak ze zobral 0.50cm ocel.hrot zo zbijacky. Zabrusil ho asi 1,5cm z konca a normalne som to tam nabil velkym kladivom.Potom len zapriet a sroba povolila.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

A preto vzdy pri vymene kolies mazem sroby vazelinou..., za 15 rokov ziaden podobny problem.
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

urbanek,
tiež sa stotožňujem s tvojim názorom :28b7:
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

kámoš to vybral tak,že existuje také že tekutý kov.Do vetšieho orecha natlačíš tekutý kov,nasunieš na šrubu a necháš zaschnúť,povedzme do rána.Ráno riadne vytočíš. :2f93: Ale orech a šrubu už len vyhodíš.
jarda686
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.02.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

zlomený orech

Príspevok od používateľa jarda686 »

Pre estefan007

Zdravím Vás.
Mohli by ste mi prosim napisat kde je ten servis kde vam to odtiahli nakolko aj mne sa zlomil orech a nikde to nevedia a som v BA tak by som tam skočil.

Dakujem
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

poslal som ti SS
majovrabel
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.05.2014 06:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majovrabel »

Zdravim, poslete aj mne prosim kontakt na servis, kde to vedia odstranit? Zlomil som cez vikend orech pri pokuse o vymenu pneumatik na letne. Som zo Ziliny, ale v piatok mam cestu do Blavy, takze moze byt aj ten Blavacky.
uwa0949174316
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.08.2017 18:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0949174316 »

PROCHY603 napísal: Daj si elektrony bez poistnych srobov a potom zistis na co sluzia.

Mal som ich vybrate vsetky 4 za 10 minut za pomoci orecha, kladiva a kratkej racne.... ....a to som do aut amater :3c90:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 71 neregistrovaných