Odpojeny brzdovy pedal od posilovaca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

viliam-brava
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.03.2015 14:31
Zdieľať na Facebook

Odpojeny brzdovy pedal od posilovaca

Príspevok od používateľa viliam-brava »

Zdravim, potreboval by som poradit ako co najjednoduchsie vymontovat brzdovy pedal z passata b5 afn. Vyskocila mi totiz z toho uchytu na zadnej strane pedala tycka od posilovaca. A nemoze ju ani za svet nacvaknut nazad. Chcel by som aspon skontrolovat ci sa z toho uchytu nieco nevylomilo alebo preco vlastne nejde zacvaknut donho ta tycka. Ale kedze pristup tam je natesno , neviem to skontrolovat ,kym je pedal namontovany. Takze bud vybrat len samotny uchyt ale rovno cely pedal aj s uchytom. Dufam ze nebude treba vybrat cely komplet brzda + spojka. Co som to daval pozriet mechanikovi, tak ten spominal ,ze musi vybrat posilovac, ale to sa mi zdalo uplne zbytocne. A par krat sa mi uz stalo ze brzdovy pedal sa nevratil do hornej polohy, ostali svietit brzdove svetla a vypalili bateriu. Alebo pocas jazdy - po brzdeni sa nevrati pedal hore, auto sa rozbehne ale o chvilu s nim trhne a takmer ostanem na mieste.

https://volkswagen.7zap.com/cz/rdw/pass ... 21-721025/

Na tomto obrazku diel c.4
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Som z toho JELEŇ....

:3c90:
Naposledy upravil/-a laco1871 v 14.11.2017 16:59, upravené celkom 1 krát.
noko876
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.11.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noko876 »

prečo si to tomu mechanikovi nenechal rovno spraviť keď ti to komplikuje takéto veci? ja by som sa s tým aj bál jazdiť keby mi neskáče brzdový pedál nazad. čo za to pýtal veľa peňazí?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

[img]https://s7.postimg.org/y7etrs02f/image.jpg[/img]

Robí sa pomocou toho nástroja,teda ak sa vyberá tak sa tým roztiahnu dve krídelká aby vypustilo von tyčku z guličkou
Dnusa iba vtlačí,gulička si krídelká sama roztiahne

Vyznačil som kde sú tie krídelká,jedno z jednej a druhé z druhej strany,tá gulička si ich roztiehne a zaskočí,von už nemôže,musí sa nástrojom roztiahnuť krídelká
[img]https://s7.postimg.org/kt1qw6odz/image.jpg[/img]
viliam-brava
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.03.2015 14:31
Zdieľať na Facebook

Preco

Príspevok od používateľa viliam-brava »

Nedal som mu to spravit lebo on chcel vytahovat posilovac. A uznaj sam, vytahovat kvoli niecomu co spravis aj z interieru posilovac? Moc sa mi to nepozdavalo , preto som sa prisiel poradit aj sem. Ale ak poviete, ze je to najlepsie cesta...

Kazdopadne neviem kde je problem - nasmerujem gulicku do dierky najlepsie ako viem, tlacim na pedal, ale ani za nic necvakne dnu. Alebo je ten protikus na pedale poskodeny, alebo to strkam do spatnej dierky ? :/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To s trochou trápenia,gulička si musí tie dve plastové krídelká roztlačiť,a celkom slušnou silou to ide.Ide to vtedy ak sú brzdy ok a tyčka kladie odpor a teda pedálom sa tlačí oproti tuhej tyčke,ale ak ona sa zatláča nevieš tú silu vyvinúť.Logicky,treba prstom vyhmatať či tam nie je problém napr kúsok niečoho vnútry no a trocha namazať.aby šlo ľahšie.
viliam-brava
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.03.2015 14:31
Zdieľať na Facebook

Nevyslo

Príspevok od používateľa viliam-brava »

Tak som skusal jak som najlepsie vedel, samozrejme som len zatlacil tu tycku a nic viac. No nenamazal som ju. Uplne som na to zabudol. Sice nerad ale pokusim sa dat dole pedale. Porazi ma ak to zlozim a vsetko bude ok. Ale hlavne zeby som to uz mal urobene ide zima a bude to treba ako sol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných