odpočet dph

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefan2005
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.03.2009 15:59
Zdieľať na Facebook

odpočet dph

Príspevok od používateľa stefan2005 »

Zdravím. Nevie náhodou niekto ako je to so DPH v prípade ak chcem auto kúpiť z Poľska na firmu s odpočtom DPH. Musí byť auto v kategórii N1? Lebo čo som zisťoval tak Poliaci zadnú mrežu, ktorú mi mimochodom vôbec netreba nedávajú. Podľa mna by to malo byť tak, že v Poľsku kúpim bez DPH (22 %) tu zaplatím DPH (19%) do 7 dní a potom by sa malo DPH vrátiť.
RbK77
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 03.10.2008 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RbK77 »

Ono tu mrezu ty nepotrebujes ale nejaky policajt hej. A ano tam to dph nezaplatis zaplatis tuto na SR a potom to je tak ako si napisal.
ke111
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.03.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ke111 »

Zdravím. Nie je to celkom tak. Ty kúpiš v Poľsku bez DPH. Tu ju zaplatíš na daňovom. Keď chceš aby Ti ju vrátili tak si prerobenie na N1 musíš dať urobiť v autorizovanom servise tej ktorej značky. Toto sa vzťahuje len na tie autá , ktoré su na N1 u nás schválené. Pri dovoze úžitkového auta (furgon a pod) je odpočet DPH automatický.
dávaj na to pozor. Máloktorý predajca Ti bude chcieť namontovať mrežu(predať N1), lebo si ho pripravil o kšeft pri predaji auta.
david.duchon
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.03.2009 19:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa david.duchon »

Takže, ak to správne chápem, donesiem auto napr. z Polska, do 7-ich dní zaplatím DPH.Dám si domontovať mrežu u autorizovaného predajcu a potom je to už preklasifikované na N1 verziu a mám nárok na vrátenie DPH? Vie mi tento problem niekto korektne vysvetli? Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných