Odlupujúca sa metalíza

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa00421908984909
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.05.2016 01:39
Zdieľať na Facebook

Odlupujúca sa metalíza

Príspevok od používateľa uwa00421908984909 »

Zdravím,

máme SEAT Alhambru II r.v. 2011 kúpenú ako novú,
no na aute sa na kapote a nad čelnym sklom asi po 4 rokoch začala odlupovať farba až do živej časti a hrdzavieť karoséria

foto:
- http://prntscr.com/d55o1y
- http://prntscr.com/d56bdu
- http://prntscr.com/d56bo4

Riešil už niekto z Vás takýto problém na svojom aute..?., je jediná možnosť dať prelakovať auto..?. V prípade kapoty by sa prelakovala len kapota.., ale v prípade poškodenia na karosérii lakujú celé auto?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mas to od kamienkov, klasika…
Nech sa rozhodnes akokolvek, teda okrem celolaku, vzdy pozorne oko najde rozdiely.
Kvalita opravy je priamoumerna tvojim financnym moznostiam. Takze ti neostane nic ine, iba si najst lakirnika a s nim sa dohodnut na moznostiach a cene.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

dat nalepit priesvitnu foliu na predok a strechu, ale tu je na to uz asi neskoro
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

to chceš povedať, že na 5 ročnom neburanom aute takto lezie hrdza, tomu ani never´ím. Pozri do záruky, niektoré autá majú 10-12 rokov záruku na prehrdzavenie. ?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že lakovať celú strechu, či dokonca celé auto kvôli takémuto niečomu je silne zveličené, ak by sa po ošetrení tých korodovaných miest lakovalo, tak úplne stačí prelakovať predný okraj strechy, na tak vysokom aute aj tak nebude nič vidieť, hoci by aj bol nejaký drobný farebný rozdiel medzi pôvodným lakom a lakovaným pásom vpredu strechy.
U kapoty je všetko viacej na očiach, tam by to bolo odôvodnené, že prelakovať celú kapotu, .
Ale podľa fotiek vidno že to je už značne zanedbané, myslím že treba ešte pred zimou riešiť riadne odhrdzavenie tých miest a potom aspoň provizórne štetcom zakrytie nejakou kvalitnejšou farbou, samozrejme najprv základnou, pretože hrozí prehrdzavenie plechu v tých miestach.
Podľa toho ako sa pýtaš si zrejme úplný laik, sám to asi robiť nebudeš, takže treba zájsť za niekým kto sa venuje lakovaniu áut a zariadiť sa podľa neho.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

ak sa nemýlim, tak záruka na prehrdzavenie od výrobcu sa berie, že ti to prehrdzavie smerom z vnútra von. Stalo sa to niekomu už?
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Ja by som kvôli takémuto niečomu celé auto rozhodne nelakoval....odporúčam - zobrať malý šmirgel alebo malú modelársku frézku... očistiť - až za hranu hrdzavého fľaku.... kvapnúť odhrdzovač, nato natrieť základnú farbu - výbornú skúsenosť mám zatiaľ s Alkyton Penetrátor - robia ho v dvoch farbách a jedna z nich je myslím strieborná čo by vyhovovalo nato kúpiť alkyton tiež striebornú a malým štetcom decentne zatrieť.... hlavne tú strechu lebo sa to dosť zle rieši pri skle....hlavne keď to bude postupovať.....ošetroval som už takto viacero áut pri inom drobnom servise a výsledok zatiaľ výborný, samozrejme vidieť to bolo - veľa malých fliačikov po štetci, no v podstate to vidieť len keď je auto čisté a človek sa nato zameriava a stojí blízko pri ňom, ale rozhodne lepšie ako hrdza prípadne už prehrdzavená diera..... navyše celková investícia na materiál je asi 30€ ale z toho ešte potom ponatierate aj celý plot, ak ste z okolia RS alebo KE tak Vám požičiam pixlu a kvôli tým 10 namočeniam štetca nemusíte kupovať celú.... inak je vidieť aj tu ako sa na autách šetrí..... kamarát má tiež seat ibizu asi tiež 2011 alebo 10 a na dverách na mieste kde ani nemohli byť obité , sa mu odlupuje lak .... auto majú od nova nebúrané(na danom mieste :)
zubo55
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 21.10.2008 17:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zubo55 »

Ano stalo môjmu svokrovi na Peugeote 407 zadné pravé dvere mu od vnútra zhrdzaveli ale potom to reklamoval a všetko opravili na náklady servisu v rámci záruky mal to od nova!
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

To je sice pravda, ze je to od kamienkov, ale podla tych fotiek to vyzera, ze ta karoseria nie je vobec zinkovana. Ja mam dierok od kamienkov neurekom na 8 rocnom aute a nic, iba obite na zinok. Ja by som sa toho auta cin skor zbavil. Ked zacnu masivne kvitnut blatniky a podbehy od soli, uz to nepredas.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kokóóós, to takto? By som to rozniesol po fórach celého sveta ako varovanie pred kúpu Seatu. Toto som snáď ešte nevidel. Na dvore mi stojí 17 hobby car ničený každú jazdu, no toto tam nemám. Značky po kamienkoch áno, no len povrchové
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nie je to problem len seatu, Kolega maju na firme audiny A4 jedna 2009 a druha 2011 a to iste. Pamatam si dakedy davno asi 10 rokov nazad ked ma este bavilo smelinit s autami tak som nie raz bodkoval opravnou sadou predne kapoty napriklad na xsare 406ke alebo octavii ktore boli take dobite od skaliek ze sa to nedalo spocitat ale ani naznak korozii tam nebol.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kolega s jednickovou oktavkou 2002, jazdi 7mi ?? rok s opryskanou kapotou na plech, ma druhu nachystanu v laku a kasle nato, lebo je lenivy darebak a ten bazmeg ne a ne chytit rakovinu, pokrok nezastavis lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je zanedbane auto.v okoli tych miest vidno ze na lak ruka nesiahla.zazrata spina vo farbe.ta strecha do 2 rokov to bude kvitnut ako kvet :d :D nic ju nezachrani hrdza je uz v plechu hlboko.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Riesit zaruku, ked je zjavne poskodenie laku od kamienkov??? Scestne…
Ze auto lapi daky ten kamen je normalne predpokladam, ze u tu spominaneho auta je najazd cez 200 000. Bezne opotrebenie.
Ale je smutne, ze to tak koroduje. Na jednom aute mi vyhorel motororovy priestor, lak z kufra isiel dole, no ani po 5tich rokoch nebol naznak korozie. To boli kedysi asi ine upravy… Na jednickovej fabii mam este viac dobite auto, no nehnije to…
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

vada toho auta - mam to aj na sharane

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní